Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Redakcja » wtorek 04 sty 2011, 14:45

Użytkowników Win 7 bardzo proszę o ściągnięcie programu clean_wave.

Program ten po kliknięciu na niego automatycznie (bez instalacji w systemie) usuwa wszystkie metacośtam i inne śmieci z plików wave w katalogu, w którym wraz nimi się znajduje. Ale uwaga, robi to nieodwracalnie! Czyli wpierw tytułem próby należy założyć nowy katalog, wrzucić do niego trochę problematycznych plików wav, umieść w nim program clean_wave i uruchomić go. Program sam odnajdzie wszystkie pliki wave i usunie z nich śmieci. A przynajmniej powinien, bo nie mam jak sprawdzić go pod Windows 7 (pod XP działa znakomicie). Stąd ma prośba do użytkowników tego systemu.

Uwaga, aby swobodnie operować w Win 7 należy koniecznie mieć konto z uprawnieniami Administratora. Jeśli się ich nie ma, to trzeba je sobie nadać.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelakie relacje z tej jazdy
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » wtorek 04 sty 2011, 15:03

Panie Redaktorze, nie da się przenieść pojedyńczych plików bo explorer momentalnie sie zawiesza:) Nawet jeśli udałoby się wsadzić ten plik w folder to jego odpalenie trzeba by zaniciować za pomocą konsoli cmd. Wątpię, aby ten program zadziałał, myśle że tak jak inne by się po prostu zawiesił.


Nawet najlepsze programy typu "zniszcz" nie potrafiły usunąć plików, pomogło dopiero odpalenie linuxa.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Redakcja » wtorek 04 sty 2011, 15:16

...nie da się przenieść pojedyńczych plików bo explorer momentalnie sie zawiesza:) Nawet jeśli udałoby się wsadzić ten plik w folder to jego odpalenie trzeba by zaniciować za pomocą konsoli cmd. Wątpię, aby ten program zadziałał, myśle że tak jak inne by się po prostu zawiesił. Nawet najlepsze programy typu "zniszcz" nie potrafiły usunąć plików, pomogło dopiero odpalenie linuxa...



No tak, oczywiście. Lecz my akurat nie o Twym przypadku.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » wtorek 04 sty 2011, 15:29

Pan Dobmat założył ten temat i opisał ten sam problem z którym ja się spotkałem. W takim razie do kogo jest skierowana ta wypowiedź?


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Redakcja » wtorek 04 sty 2011, 16:02

...W takim razie do kogo jest skierowana ta wypowiedź?...



Do użytkowników Win 7. Po prostu niejako po drodze zaistniał temat, którego też tu warto wypróbować.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Dobmatt » wtorek 04 sty 2011, 19:16

Jak bylo do przewidzenia - o czym napomykal AxelPL - "pranie" plikow WAV w obszarze Windows 7 przy pomocy tej malutkiej aplikacji clean_wave zawiesza sie natychmiastnull. Sprobuje "wyprac" mniejsza paczke kopii przy pomocy Windows XP i sprawdze, czy przy okazji nie strace wszystkich informacji niezbednych dla Traktora (tags). Jedno mnie natomiast zastanawia: czy ten idiotyczny problem jest unikalny w srodowisku realizatorow dzwieku pracujacych na komputerach PC z Windows7? Sprawdzilem na kilku innych maszynach z tym OS i jest identycznie. Czy format WAV jest juz na tyle archaiczny, ze Microsoft zapomnial o koniecznych kodekach w W7?
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Sroka » wtorek 04 sty 2011, 22:34

...Oczywiscie to byl pierwszy krok: dotrzec do techsup Sony Software (Sound Forge) oraz Sony VAIO (laptop). Niestety personalny serwis jest realizowany przy koszmarnie zawiklanej procedurze i dotarcie do naprawde kompetentnych doradcow (na tzw. 3-cim poziomie) jest przedsiewzieciem wymagajacym stalowych nerwow. Konwersacja z hindusem albo chinczykiem w jezyku angielskim moze byc zabawna, ale tylko na temat wyzszosci wodki nad tequila. Nadal czekam na odpowiedz lub telefon, tymczasem mialem nadzieje, ze zdolni Rodacy juz ten problem rozwiazali...

Dobmatt ...
 


Niestety to są realia dzisiejszego swiata komputerowego. Mam za sogą kilka takich rajdów z Microsoftem i Steinbergiem.  W zasadzie dotarcie do właściwej osoby nigdy nie jest oczywiste ,chyba ze się poprosi o rozmowę z menedzerem. Ja już cekam dwa miesiące na odpowiedz w sprawie WaveLab-a.


Mam wrażenie że mimo postępu technicznego coraz więcej sprzedają nam rzeczy niedopracowanych.



 
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Dobmatt » środa 05 sty 2011, 18:48

Problem nadal tkwi w martwym punkcie. Zalecana aplikacja clean_wav zawiesza sie w srodowisku Windows 7, natomiast dziala znakomicie w XP. Przeniesione pozniej do srodowiska Windows 7 pliki sa widziane i odczytywane w Windows Explorer bez problemu. Niestety - jak podejrzewalem - "pranie" plikow WAV przy pomocy tego malutkiego programu usuwa takze tzw. tags, ktore sa niezbedne przy zaawansowanych funkcjach w obszarze NI Traktor Pro. Ponowna mozolna edycja ponad 2000 tytulow w mojej kolekcji jest poza dyskusja...

Wczorajna sesja telefoniczna (trzecia z kolei) z doradcami technicznymi Sony VAIO przy pomocy zdalnej lustracji mojego komputera znowu zakonczyla sie konkluzja, ze konieczne jest doradztwo na najwyzszym poziomie wiedzy tajemnej. Obiecali zadzwonic do domu, zobaczymy...
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Redakcja » środa 05 sty 2011, 19:09

...natomiast dziala znakomicie w XP. Przeniesione pozniej do srodowiska Windows 7 pliki sa widziane i odczo proszę.ytywane w Windows Explorer bez problemu...

..jak podejrzewałem - "pranie" plików WAV przy pomocy tego malutkiego programu usuwa także tzw. tags, które są niezbędne przy zaawansowanych funkcjach w obszarze NI Traktor Pro. Ponowna mozolna edycja ponad 2000 tytułów w mojej kolekcji jest poza dyskusja...




I właśnie o to chodziło. Przynajmniej teraz już wiemy, iż w swym Win 7 masz kłopot na bank z plikami, które mają zawarte w sobie markery. Przy tym informowałem, że ten program wyczyści wszystko oprócz "dźwięku", inaczej do niczego byśmy nie doszli. Dlatego też proponowałem akcję z innym folderem na próbę.



...Wczorajsza sesja telefoniczna (trzecia z kolei) z doradcami technicznymi Sony VAIO przy pomocy zdalnej lustracji mojego komputera znowu zakończyła się konkluzja, że konieczne jest doradztwo na najwyższym poziomie wiedzy tajemnej. Obiecali zadzwonić do domu, zobaczymy...



Obawiam się, że to nic nie pomoże (od strony Sony). Chyba, że wciąż masz na pokładzie już od startu systemu jakąś protezę rodem właśnie od Sony dla VAIO, a która to niby standardowo ma "pomagać" w obsłudze systemu mało przytomnym użytkownikom

Sprawdź to proszę.
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Zbynia » środa 05 sty 2011, 19:51

Problem jest znany od jakiś dwóch miesięcy - winna jest biblioteka bodajże mfc.dll - z tego co słyszałem microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu.


Jakakolwiek edycja czy czyszczenie nie wchodzi w grę bo markery to podstawa w większości playerów próbek


Pozostaje tylko czekać ewentualnie poeksperymentować i podmienić blibliotekę np. z visty :D


ODPOWIEDZ