Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Dobmatt » poniedziałek 03 sty 2011, 23:29

Jak najkrocej: nowy laptop VAIO (szybki i wypasiony) z Windows 7 Home Premium, na dysku glownym osobny folder z 50GB kolekcja plikow w formacie WAV i drugi osobny folder z podobna kolekcja MP3. Oprogramowanie do pracy z audio: Sound Forge 10, Acid Pro 7, Vegas 10, Traktor Pro. Windows Search (m.in. indeksowanie plikow) jest wyeliminowane.  Problem: dialog Open z obszaru Sound Forge i eksploracja foldera z WAV powoduje natychmiastowy skok obciazenia CPU do 75-100% i zamrozenie aplikacji. Podobne zjawisko wystepuje po uruchomieniu Windows Explorer i otwarciu zakladki z WAV. W pierwszym przypadku awaryjne zamkniecie Sound Forge eliminuje obciazenie procesora, w drugim nie - Explorer mozna zamknac, ale Task Manager wyraznie pokazuje, ze aplikacja ta nadal obciaza CPU na 75%. Trzeba zrobic re-start maszyny albo brutalnie zabic explorer.exe w Task Manager... To zjawisko nie wystepuje w przypadku obslugi plikow MP3. Ciekawostka: rowniez pliki WAV bez wklejonych tzw. megadata (informacji towarzyszacych) nie sprawiaja problemu.


Probowalem juz dziesiatki sztuczek, wlacznie z wylaczeniem wszystkich nie-mikrosoftowych serwisow i zbednych aplikacji, i wciaz to samo. Macie jakies pomysly-domysly, drodzy forumowicze? 

Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Sroka » poniedziałek 03 sty 2011, 23:45

Ja bym poprostu napisał dwa takie same emaile opisujące problem i wysłał do tech support Sound Forge a drugi do Vaio.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: richtig » wtorek 04 sty 2011, 00:14

I trzeci do microsoftu, bo może to też być jakiś problem z odczytywaniem metadanych przez system.
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Sroka » wtorek 04 sty 2011, 00:35

...I trzeci do microsoftu, bo może to też być jakiś problem z odczytywaniem metadanych przez system.... 
Jeżeli komputer ma zainstalowaną wersię OEM Windowsa to Microssoft nie ponosi odpowiedzialnosci za wszelkiego rodzaju usterki. Odpowiedzialnosc spływa na producenta Laptopa.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Dobmatt » wtorek 04 sty 2011, 05:23

Oczywiscie to byl pierwszy krok: dotrzec do techsup Sony Software (Sound Forge) oraz Sony VAIO (laptop). Niestety personalny serwis jest realizowany przy koszmarnie zawiklanej procedurze i dotarcie do naprawde kompetentnych doradcow (na tzw. 3-cim poziomie) jest przedsiewzieciem wymagajacym stalowych nerwow. Konwersacja z hindusem albo chinczykiem w jezyku angielskim moze byc zabawna, ale tylko na temat wyzszosci wodki nad tequila. Nadal czekam na odpowiedz lub telefon, tymczasem mialem nadzieje, ze zdolni Rodacy juz ten problem rozwiazali...

Dobmatt
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » wtorek 04 sty 2011, 05:49

Miałem to samo i przez rok szukałem rozwiazania. Instalowałem różne łatki i inne pierdoły. Musiałem usuwać pliki z poziomu linuxa bo inaczej się nie dało. Rozwiązaniem okazało się odznaczenie opcji Save slice markers podczas exportu plików wav w FL Studio. Pliki które zawierają te "markery" powodują zwieszenie explolera.  Po odznaczeniu tej opcji znikły wszystkie problemy.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: richtig » wtorek 04 sty 2011, 12:16

...
Miałem to samo i przez rok szukałem rozwiazania. Instalowałem różne łatki i inne pierdoły. Musiałem usuwać pliki z poziomu linuxa bo inaczej się nie dało. Rozwiązaniem okazało się odznaczenie opcji Save slice markers podczas exportu plików wav w FL Studio. Pliki które zawierają te "markery" powodują zwieszenie explolera.  Po odznaczeniu tej opcji znikły wszystkie problemy. ...
 


Zatem trzeba jakoś system oduczyć czytania markerów. Nie wiem jak w win7, ale w xp była bodajże w 'opcjach folderów' możliwość ustawienia jak system będzie traktował poszczególne typy plików, jakim programem otwierał itd. Może tam można sprawić żeby pliki z rozszerzeniem .wav traktował jako nieznane, więc nie zastanawiał się na jakąkolwiek ich 'interpretacją'? Wiem, prostackie rozwiązanie, ale a nuż zadziała? 

www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » wtorek 04 sty 2011, 13:22

Tego też próbowałem, zmieniałem ustawienia foldera aby nie czytał plików, ale wystarczyło tylko na niego najechać lub go otworzyć obojętnie jakim programem to albo zawieszał się program albo explorer


Miej na uwadze że folder po otwarciu od razu się zawiesza. Kiedy próbujesz go usunąć nie wchodząc do niego to również się zawiesza.


Tzn mam na myśli explorer się zawiesz.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » wtorek 04 sty 2011, 14:21

Napisałem że instalowałem wszystkie możliwe łatki. Ta łątka dotyczy uszkodzonych a my nie piszemy o uszkodzonych plikach.


...ale to też instalowałem i nic nie dało.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ