Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Redakcja » środa 05 sty 2011, 20:04

...Problem jest znany od jakiś dwóch miesięcy - winna jest biblioteka bodajże mfc.dll - z tego co słyszałem microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemuż. Jakakolwiek edycja czy czyszczenie nie wchodzi w grę bo markery to podstawa w większości playerów próbek Pozostaje tylko czekać ewentualnie poeksperymentować i podmienić blibliotekę np. z visty :D...

Dokładnie. Właśnie to samo też i sam doczytałem w sieci. Z tymi podmianami bibliotek dll od Visty to naprawdę może być nawet całkiem niegłupi patent.
Niestety, nie mam jeszcze Win 7 na pokładzie coby to obadać organoleptycznie
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » środa 05 sty 2011, 20:08

Od początku pisałem że chodzi o markery, ale co tam...


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Redakcja » środa 05 sty 2011, 20:12

...Od początku pisałem że chodzi o markery, ale co tam....

E tam... Toż chyba się nie obrazisz na ament
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Dobmatt » czwartek 06 sty 2011, 18:42

Powoli dochodzimy do jakichs optymistycznych wnioskow ... Korektura: ta zalecana przez Admina "pralka" (clean_wav) dziala takze w Windows 7. W moim przypadku zamarzla po obrobce kilku plikow w eksperymentalnym folderze przy pierwszym podejsciu, ale przy drugim zgrabnie wyczyscila reszte, uprzejmie pokazujac w oknie zachodzace zmiany. Nadal jest to jednak operacja brutalna i ostatnia deska ratunku, ktora nie wchodzi w gre na dzisiaj.

W koncu dotarlem do najwyzszego szczebla ekspertow z Sony VAIO. Polgodzinna zdalna penetracja mojego komputera i demonstrowanie zjawiska zakonczylo sie ostateczna konkluzja, ze jest to problem Microsoftu. Co bylo do przewidzenia...

Rownolegle dotarlem takze do technikow Sony software, odpowiedzialnych za kodowanie programow Sound Forge, Acid i Vegas. Kazali wyslac probke konfliktowego pliku do analizy i odtworzenia problemu w ich komputerach...

Czy balagan powoduja markery w pliku? Nie sadze, ale to wymaga dalszych eksperymentow potwierdzajacych te hipoteze. Z pewnoscia wyeliminowanie opcji "Save with metadata" w dialogu "Save As" likwiduje problem, ale tylko w przypadku nowych plikow lokowanych w osobnym folderze. Wystarczy wsadzic tam choc jeden "stary" plik, i cala polka zaczyna sie od nowa.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Zbynia » piątek 07 sty 2011, 09:28

Zasadniczo to nie likwiduje problemu bo jak ktoś korzysta z marketów czy innych metadata to wręcz uniemożliwia sensowne skorzystanie z pliku.


 


Nie mam narazie win7 to nie mogę sprawdzić - co do podmiany biblioteki to trzeba mieć na uwadze systemy zabezpieczające visty i win7 które mogą uniemożliwić taki patent :)


 


Pozostaje cierpliwie czekać na łatkę od MS


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: AkselPL » piątek 07 sty 2011, 11:02

Skoro jeszcze tak owej nie ma, to nie liczyłbym na to że szybko się pojawi.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Zbynia » niedziela 09 sty 2011, 16:18

Spokojnie - support microsoftu to nie apple któremu się z łatkami nie spieszy.




Dzis sobie na maszynie wirtualnej postawiłem win 7 i odpaliłem soundforge - stworzyłem sobie wav i pododawałem wszelkie metadane jakie tylko można było oraz potworzyłem regiony jak i markery....


wszystko gra bezproblemowo




kolego dobmatt mógłbys gdzies wrzucić jeden taki plik co stwarza ci problem?


Sprawdziłbym u soebie


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Zbynia » niedziela 09 sty 2011, 16:44

Plik wyeksportowany z fl studio z markerami faktycznie wiesza programy


 


znalazłem coś takiego


http://support.microsoft.com/kb/976417/en-us


 


poprawka wysyłana na żądanie - jak dostanę ja to sprawdzę 


ps.poprawka jest z 8 grudnia więc kolego Aksel słowa rzuciłes na wiatr hehehe


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Zbynia » niedziela 09 sty 2011, 16:59

not working.....(fakt ms pisze że nie przetestowana dokładnie ale nie zadziałała - plik z fl dalej wiesza)


Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Windows 7 - problem z otwieraniem plików wav

Post autor: Dobmatt » poniedziałek 10 sty 2011, 23:23

Kolejne odkrycia na polu walki:

1. Nowe pliki WAV zrobione w komputerze z Windows XP, ozdobione wszelkimi mozliwymi dodatkami i przeniesione do osobnego foldera w maszynie z Windows 7 sa otwierane bez problemu. Konfliktowy jest tylko jeden jedyny folder, ktory zawiera obszerny zbior roznorakich plikow WAV spreparowanych na przestrzeni mniej-wiecej ostatniej dekady w roznych programach audio znanych na tej planecie. Cos w nim siedzi, co sie przyczepia do kazdego pliku i w Windows 7 powoduje kompletny chaos. Zrobile bowiem i taki experyment: w maszynie z WXP ztworzylem nowy pusty folder, do ktorego skopiowalem kilkanascie tylko przypadkowo wybranych plikow z tego duzego foldera, przenioslem to do nowego laptopa i obserwowalem dokladnie ten sam efekt paniki procesora po otwarciu foldera w Windows Explorer W7... Zatem to jest jakas zaraza, ale zaden z dostepnych mi skanerow wirusowych nie wykryl jakiegokolwiek zagrozenia ...

2. Jest taki zgrabny program (Procmon.exe, z sysinternals.com), w ktorym - po kliknieciu w dowolny plik WAV z tego foldera - widac dokladnie jak procesor zaczyna liczyc gwiazdy w calym wszechswiecie. Jak juz tu ktos wspomnial uruchamia sie proces DllHost.exe, ktory w kolko i bez konca cos usiluje zrobic na zmiane z explorer.exe

3. Czy istnieje jakas aplikacja, ktora umozliwia penetracje danego foldera bez ingerencji Windows Explorer?
Ciekawe, co oprocz plikow WAV tam siedzi? Cos, co w Windows XP jest martwe i ozywa jedynie w Windows 7?

Dobmatt
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

ODPOWIEDZ