Cubase - problemy z exportem

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
tomasz1988
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 11 sty 2011, 00:00

Cubase - problemy z exportem

Post autor: tomasz1988 » wtorek 11 sty 2011, 09:43

 


Witam

Mam następujące problemy z midi w Cubase:
1. W projekcie w którym mam ścieżki midi, nie reagują one w ogóle na zmianę głośności potencjometrami w mixerze (oczywiście mówimy o tym w programie ;) )

2. Mam projekt midi + audio, chce go exportować do mp3 lub wav i w otrzymuje "miks" w którym jest tylko ścieżka audio a midi nie ma.

Co z tym zrobić orientuje się ktoś?

 


 


Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: midishiner » wtorek 11 sty 2011, 10:49

...
 

Witam

Mam następujące problemy z midi w Cubase:
1. W projekcie w którym mam ścieżki midi, nie reagują one w ogóle na zmianę głośności potencjometrami w mixerze (oczywiście mówimy o tym w programie ;) )

2. Mam projekt midi + audio, chce go exportować do mp3 lub wav i w otrzymuje "miks" w którym jest tylko ścieżka audio a midi nie ma.

Co z tym zrobić orientuje się ktoś?



 

 ...
 


 


Co do braku reakcji na ściszanie suwakiem w kanale midi miksera to często bywa tak, że instrument vst nie odbiera poprawnie komunikatu z tego fadera (szczegóły niech wyjaśnią znawcy midi), natomiast probemy z exportem są następujące:


 


- sprawdź ustawienie lokatorów czy wszystko co chcesz wyeksportować znajduje się w ich obrębie


- zobacz czy w trakcie eksportu wszystkie ścieżki midi oraz co ważne - ścieżki instrumentów vst są w trybie solo bądź nie są po prostu zmutowane.



tyle ode mnie

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
tomasz1988
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 11 sty 2011, 00:00

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: tomasz1988 » wtorek 11 sty 2011, 11:38



- zobacz czy w trakcie eksportu wszystkie ścieżki midi oraz co ważne - ścieżki instrumentów vst są w trybie solo bądź nie są po prostu zmutowane.




Rozumiem, że jeśli wszystkie ścieżki będą "neutralne" tzn nie będą ani "solo" ani oczywiście "mute" to ścieżki się nie wyeksportuą tak ? 


Awatar użytkownika
Michal108
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 00:00

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: Michal108 » niedziela 23 sty 2011, 11:07

...


Jeśli ścieżki są neutralne - jak to nazwałeś to powinny się normalnie wyeksportować.

Jak rozumiem w trakcie odtwarzania wszystkie śladi midi działają ?



 






Rozumiem, że jeśli wszystkie ścieżki będą "neutralne" tzn nie będą ani "solo" ani oczywiście "mute" to ścieżki się nie wyeksportuą tak ? ...
 


Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: Sroka » niedziela 23 sty 2011, 15:45

...
 

Witam

Mam następujące problemy z midi w Cubase:
1. W projekcie w którym mam ścieżki midi, nie reagują one w ogóle na zmianę głośności potencjometrami w mixerze (oczywiście mówimy o tym w programie ;) )

2. Mam projekt midi + audio, chce go exportować do mp3 lub wav i w otrzymuje "miks" w którym jest tylko ścieżka audio a midi nie ma.

Co z tym zrobić orientuje się ktoś?



 

 ...
 
Midi nie jest sygnałem audio więc nie bedzie go w miksie. Zgraj wszystkie kanały midi do postaci audio i wtedy zrób eksport.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: Tadeo » niedziela 23 sty 2011, 18:43

Nie jest sygnałem audio, oczywiście, ale przyjrzyjmy się uważniej mikserowi w cubase.
Występującemu tam kanałowi midi towarzyszy także w pełni funkcjonalny track pod postacią osobnego suwaka odpowiedzialny za miksowanie sygnału z instrumentu vsti tak jak każdy inny ślad w projekcie, także ten audio. Mówię o sytuacji gdy instrument vsti uruchomiliśmy w panelu rack (skrót F11)
W sytuacji gdy vsti uruchomiliśmy w projekcie najprostszą metodą tzn add track (track audio, midi czy wreszcie instrument track) i tam podstawiliśmy vsti to wspomniany przez postującego problem nie ma miejsca, jedynym minusem wydaje się wówczas niemożność skorzystania z trybu multitimbral o ile taki jest dostępny w instrumencie

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: Tadeo » niedziela 23 sty 2011, 18:45

heh, jednego nie wiem, czy chodzi o vsti czy jakieś zew źródło sygnału motif, czy inny fantom rolanda...;)

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Cubase - problemy z exportem

Post autor: JacekH » poniedziałek 24 sty 2011, 09:43


1. W projekcie w którym mam ścieżki midi, nie reagują one w ogóle na zmianę głośności potencjometrami w mixerze (oczywiście mówimy o tym w programie ;) )



2. Mam projekt midi + audio, chce go exportować do mp3 lub wav i w otrzymuje "miks" w którym jest tylko ścieżka audio a midi nie ma.






Jeśli chcesz używać zewnętrznych instrumentów, nie wirtualnych, to musisz je zdefiniować jako External instruments, zdefiniować dla nich porty audio (wymagana karta wielokanałowa) i podczas eksportu wybierz realtime export. Ślad MIDI, który ma dane wysyłane do zewnętrznego instrumentu zawiera jedynie informacje co i jak ma grać, a audio wydobywa się z tego instrumentu, do którego komunikaty trafiają. To czy instrumenty interpretują kontrolery CC#07 i CC#10 (Volume i Pan) zależy od instrumenty i często od trybu jego pracy. Najczęściej w trybie multitimbral - tryb wielokanałowy - komunikaty są interpretowane. Natomiast w trybach typu solo/patch/performance, jak zwał tak zwał, często są ignorowane. Ale po to definiujesz porty audio dla zewnętrznych instrumentów, żeby mieć kontrolę m.in. nad głośnością sygnału audio z poziomu Cubase'a. Inna sprawa, że nie napisałeś w ogóle jakie instrumenty - rzeczywiste czy wirtualne, jaki Cubase...


 


Jacek


ODPOWIEDZ