Jingle radiowe - software

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Jingle radiowe - software

Post autor: keyzone » środa 20 kwie 2011, 16:22

Witam,
mam pytanie do forumowiczów zajmujacych sie branżą radiową. Czy macie jakieś wyspecjalizowane programy do robienia efektów specjalnych w jinglach? Mi do głowy przychodzi Traktor's12, ale może jest coś ciekawszego co mozna kupić. Drugie pytanie, to czy jest instrument poza Stylusem RMX generujący loopy, szcególnie takie, które można wykorzystać w jinglach. Właśnie słucham płyty" bci music production" vol.15 brzmi to dosyć plastikowo, ale jednoczesnie ze smakiem.
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: AkselPL » środa 20 kwie 2011, 17:38

Do takich rzeczy według mnie najlepsza jest korgowska karma, od ręki można sypać takimi rzeczami w różnych wariacjach niestety nie sposób znaleźć to w psotaci softu.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: Robix » środa 20 kwie 2011, 18:06

...Witam,
mam pytanie do forumowiczów zajmujacych sie branżą radiową. Czy macie jakieś wyspecjalizowane programy do robienia efektów specjalnych w jinglach? Mi do głowy przychodzi Traktor's12, ale może jest coś ciekawszego co mozna kupić. Drugie pytanie, to czy jest instrument poza Stylusem RMX generujący loopy, szcególnie takie, które można wykorzystać w jinglach. Właśnie słucham płyty" bci music production" vol.15 brzmi to dosyć plastikowo, ale jednoczesnie ze smakiem. ...
 


To zależy co rozumiesz pod pojęciem "efektów specjalnych". Ja do generowania takowych efektów używam syntezatory. Oprócz tego obróbka w DAW. Jest także wiele softu, oferującego bardzo szerokie spektrum efektów, głównie mam na myśli paczki sampli, lub samplowane instrumenty vst.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: Akton » środa 20 kwie 2011, 19:04

 

To zależy co rozumiesz pod pojęciem "efektów specjalnych". Ja do generowania takowych efektów używam syntezatory. Oprócz tego obróbka w DAW. Jest także wiele softu, oferującego bardzo szerokie spektrum efektów, głównie mam na myśli paczki sampli, lub samplowane instrumenty vst.


 


Spectrasonics Omnisphere (Atmosphere), Heavyocity Evolve, Heavyocity Mutation I i II, NI Absynth 5, NI FM 8, NI Battery 3 itd. itd. :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: Robix » środa 20 kwie 2011, 19:33


  Spectrasonics Omnisphere (Atmosphere), Heavyocity Evolve, Heavyocity Mutation I i II, NI Absynth 5, NI FM 8, NI Battery 3 itd. itd. :)
...
 


Na przykład :). Jeżeli już NI to tylko Komplete, reszta oddzielnie się nie opłaca. Bardzo fajne produkty pod względem efektów ma też Sample Logic.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: Akton » środa 20 kwie 2011, 19:45


Na przykład :). Jeżeli już NI to tylko Komplete, reszta oddzielnie się nie opłaca...


 


Popieram przedmówcę :) Poza tym masz na "dzień dobry" dużo update'ów do pobrania, a późniejsze upgrade'y kosztują zdecydowanie mniej niż kupno nowego softu. Same korzyści, no ale trzeba kilka złotych na początek wyłożyć.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: Paweł » środa 20 kwie 2011, 20:06

Wszystko pieknie, ładnie, ale nie tędy droga. Chyba że mówimy o jakimś radiu internetowym. Sam przez kilka lat się min. tym zajmowałem i powiem Ci jedno - jeśli to mają być poważne jingle dla radia komercyjnego, to pójście w gotowce to nie jest zła droga. To żadna droga. Żeby ludzie traktowali Cię poważnie, musisz robić swoje rzeczy autorskie. A jakie narzędzia? Najlepsze potrzebne do danej stylistyki radia. Tu przede wszystkim liczy się konwencja, jakiej wymaga klient. W skrajnych przypadkach uzywałem żywych instrumentów, bo inaczej nie brzmiało to wiarygodnie.

mrbm
Posty: 142
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 00:00

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: mrbm » piątek 22 kwie 2011, 08:43

Polecam zainteresować się biblioteką Evolve Mutations (1 & 2)
Core i5, 16GB RAM, Sonar8 Producer, NI Komplete 7, VSLinstruments, Symphobia, Tonehammer Requiem, CineOrch, Hollywoodwinds, Drums of War

stefanheisl
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 10 sty 2023, 08:43

Re: Jingle radiowe - software

Post autor: stefanheisl » czwartek 09 lut 2023, 11:24

Cześć wszystkim. Widzę, że autor tego forum szuka oprogramowania do tworzenia efektów specjalnych w Jingle. Myślę, że Andersen jest do tego świetnym narzędziem. Jest łatwy w użyciu i ma szeroki zakres funkcji. Nadaje się również do różnych zadań, w tym zarządzania wieloma stacjami radiowymi, opracowywania nowych aplikacji radiowych i debugowania istniejących aplikacji radiowych. Brzmi dobrze? Warto spróbować. Odwiedź tę site, aby dowiedzieć się więcej o Andersen.

ODPOWIEDZ