Automatyka w Live 8

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
blanko
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2008, 00:00

Automatyka w Live 8

Post autor: blanko » środa 15 lut 2012, 00:04

Witam.


 


Jak odblokować automatykę gdy przypadkowo ruszę suwakiem i cała automatyka przybiera kolor brązowy? Da się jakoś podnieść poziom automatyki jednym ruchem suwaka, czy jedyny sposób to zaznaczenie jej i podniesienie za jedno z "oczek"? 


 


Pozdrawiam


dwoogaz
Posty: 73
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: dwoogaz » środa 15 lut 2012, 04:13

Wciśnij ikonkę " back to the arragement " taką co zapala się na czerwono na górze w pasku transportu. Lub wciśnij F10, który odpowiada za tą funkcję :)

Awatar użytkownika
blanko
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2008, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: blanko » środa 15 lut 2012, 14:45

...Wciśnij ikonkę " back to the arragement " taką co zapala się na czerwono na górze w pasku transportu. Lub wciśnij F10, który odpowiada za tą funkcję :)... 


 


ok, działa :) a jak zmieniać poziom automatyki? Jedynie tak jak pisałem czy są może prostsze metody? :)


Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: lukashhh1 » środa 15 lut 2012, 15:07

...
...Wciśnij ikonkę " back to the arragement " taką co zapala się na czerwono na górze w pasku transportu. Lub wciśnij F10, który odpowiada za tą funkcję :)... 

 

ok, działa :) a jak zmieniać poziom automatyki? Jedynie tak jak pisałem czy są może prostsze metody? :)...
 


 


najprostsza i jedyna metoda - działanie myszką.... automatyka i jej zmiana na "bieżąco" suwakami kontrolera to jedna z jego bolączek niestety....


[addsig]
Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: psysutra » środa 15 lut 2012, 16:36

...
...
...Wciśnij ikonkę " back to the arragement " taką co zapala się na czerwono na górze w pasku transportu. Lub wciśnij F10, który odpowiada za tą funkcję :)... 

 

ok, działa :) a jak zmieniać poziom automatyki? Jedynie tak jak pisałem czy są może prostsze metody? :)...
 

 

najprostsza i jedyna metoda - działanie myszką.... automatyka i jej zmiana na "bieżąco" suwakami kontrolera to jedna z jego bolączek niestety.... ...
 


Indeed


Automatyka w Live to istny koszmar z ulicy wiązów, dlatego produkcja muzyki na tym sofcie to strata czasu. Niewygodne jak diabli to raz, dwa, że nie współpracuje ze wszystkimi wtykami.

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
blanko
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2008, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: blanko » środa 15 lut 2012, 16:57



Indeed

Automatyka w Live to istny koszmar z ulicy wiązów, dlatego produkcja muzyki na tym sofcie to strata czasu. Niewygodne jak diabli to raz, dwa, że nie współpracuje ze wszystkimi wtykami.
...
 


 


produkcja to nie tylko automatyka. Live "kocham" za możliwość improwizacji jakiej żaden soft nie posiada! Pytałem o możliwość a nie o opinię o sofcie :) I tu nie trafiłeś bo na żaden inny soft bym się nie zamienił. 


richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: richtig » czwartek 16 lut 2012, 00:21

Automatyka w Live to istny koszmar z ulicy wiązów, dlatego produkcja muzyki na tym sofcie to strata czasu. Niewygodne jak diabli to raz, dwa, że nie współpracuje ze wszystkimi wtykami....

Z ciekawości spytam - z jakimi wtyczkami nie współpracuje poprawnie? Bo do tej pory, odpukać, nie miałem żadnych problemów
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
lunarbeats
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: lunarbeats » czwartek 16 lut 2012, 12:36

Największym bólem dla mnie w Live jeśli chodzi o automatykę to jest taka sprawa że po nagraniu powiedzmy auto dla czestotliwości filtra chce puźniej jeszcze dograć auto dla np. Q filtra to.... tamta pierwsza się kasuje...

No za cholerę nie mogłem tego ominąć i... przesiadłem na na presonus s1 a teraz na Logic'a ;]

Ableton to jednak dla mnie tylko do grania live a nie produkcji. Aranżer jest taaaaak bardzo nieczytelny z innymi DAW że tego się opisać nie da. Od tygodnia jestem posiadaczem logic'a i normalnie klaskam uszami ;]
Może ktoś kiedyś o mnie napisze :)

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: psysutra » czwartek 16 lut 2012, 15:30

...Największym bólem dla mnie w Live jeśli chodzi o automatykę to jest taka sprawa że po nagraniu powiedzmy auto dla czestotliwości filtra chce puźniej jeszcze dograć auto dla np. Q filtra to.... tamta pierwsza się kasuje...

No za cholerę nie mogłem tego ominąć i... przesiadłem na na presonus s1 a teraz na Logic'a ;]

Ableton to jednak dla mnie tylko do grania live a nie produkcji. Aranżer jest taaaaak bardzo nieczytelny z innymi DAW że tego się opisać nie da. Od tygodnia jestem posiadaczem logic'a i normalnie klaskam uszami ;]...
 


Dokładnie, 5 prób przesiadek z FL na Live'a zakończyło się fiaskiem. Po prostu nie da się połapać w obsłudze Live'a z powodu tego aranżera. A wklikiwanie śladów perkusyjnych "z myszki" to już jest kompletny horror.

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
blanko
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2008, 00:00

Re: Automatyka w Live 8

Post autor: blanko » czwartek 16 lut 2012, 16:55

...
...Największym bólem dla mnie w Live jeśli chodzi o automatykę to jest taka sprawa że po nagraniu powiedzmy auto dla czestotliwości filtra chce puźniej jeszcze dograć auto dla np. Q filtra to.... tamta pierwsza się kasuje...

No za cholerę nie mogłem tego ominąć i... przesiadłem na na presonus s1 a teraz na Logic'a ;]

Ableton to jednak dla mnie tylko do grania live a nie produkcji. Aranżer jest taaaaak bardzo nieczytelny z innymi DAW że tego się opisać nie da. Od tygodnia jestem posiadaczem logic'a i normalnie klaskam uszami ;]...
 

Dokładnie, 5 prób przesiadek z FL na Live'a zakończyło się fiaskiem. Po prostu nie da się połapać w obsłudze Live'a z powodu tego aranżera. A wklikiwanie śladów perkusyjnych "z myszki" to już jest kompletny horror.
...
 


 


YEEEENYYY!!!!! Jakie macie problemy :) Jak nie plug-iny Wam nie działają to kasują Wam się automatyki :) i jeszcze to wklikiwanie z myszki śladów perkusji :D Normalnie męka. Dziwne, że ja takich problemów nie mam. Wszystko co podaliście za przykłady u mnie działa jak należy. Axiomem na padach podaje perkusję, automatyka nie wymazuje mi się, plug-iny działają... A może warto zajrzeć do instukcji obsługi programu? To tylko 470 stron :) Jedynie nie mogłem znaleźć tego o co pytałem...


ODPOWIEDZ