Routing kanałów

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Routing kanałów

Post autor: marcinek2 » poniedziałek 08 paź 2012, 15:52

witam.mam taki problemik.gdy puszczam sciezke vocalna z cubase5 do helicona po wcisnieciu ikony monitoringu na nagrywenej sciezce powstaje sprzezenie zwrotne.podejrzewam ze cos w ustawieniach cubase ale walcze juz tydz i nic..karta tc konnekt live helicon podlaczany przez spdif.prosze o pomoc

Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Routing kanałów

Post autor: Kubańczyk » poniedziałek 08 paź 2012, 16:39

...witam.mam taki problemik.gdy puszczam sciezke vocalna z cubase5 do helicona po wcisnieciu ikony monitoringu na nagrywenej sciezce powstaje sprzezenie zwrotne.podejrzewam ze cos w ustawieniach cubase ale walcze juz tydz i nic..karta tc konnekt live helicon podlaczany przez spdif.prosze o pomoc...

ścieżka z wokalem odtwarzanym (czyli już nagranym) do helicona powinna mieć ustawione wejście inne niż SPDiF, bo służy do odtwarzania nagrania przez efekt. Proponuję ustawić wejście mikrofonowe w karcie.

inna ścieżka służąca do nagrywania efektów pracy helicona powinna mieć jak najbardziej ustawione wejście na SPDiF, ale już wyjście powinno być skierowane na master, lub odsłuch

Nie znam helicona, ale pewnie ma wejście mic i to do niego prawdopodobnie podłączyłeś mikrofon.
W takim razie ścieżka powinna nagrywać z SPDiF wypuszczając sygnał na master (lub odsłuch), nie wiem po co kierować ją znowu do helicona..., jeśli po to aby jeszcze raz tę ścieżkę przetworzyć, to powinno się zrobić dwie ścieżki: jedna odtwarzająca a druga nagrywająca. Prościej nie umiem.
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Routing kanałów

Post autor: marcinek2 » poniedziałek 08 paź 2012, 20:35

......witam.mam taki problemik.gdy puszczam sciezke vocalna z cubase5 do helicona po wcisnieciu ikony monitoringu na nagrywenej sciezce powstaje sprzezenie zwrotne.podejrzewam ze cos w ustawieniach cubase ale walcze juz tydz i nic..karta tc konnekt live helicon podlaczany przez spdif.prosze o pomoc...

ścieżka z wokalem odtwarzanym (czyli już nagranym) do helicona powinna mieć ustawione wejście inne niż SPDiF, bo służy do odtwarzania nagrania przez efekt. Proponuję ustawić wejście mikrofonowe w karcie.

inna ścieżka służąca do nagrywania efektów pracy helicona powinna mieć jak najbardziej ustawione wejście na SPDiF, ale już wyjście powinno być skierowane na master, lub odsłuch

Nie znam helicona, ale pewnie ma wejście mic i to do niego prawdopodobnie podłączyłeś mikrofon.
W takim razie ścieżka powinna nagrywać z SPDiF wypuszczając sygnał na master (lub odsłuch), nie wiem po co kierować ją znowu do helicona..., jeśli po to aby jeszcze raz tę ścieżkę przetworzyć, to powinno się zrobić dwie ścieżki: jedna odtwarzająca a druga nagrywająca. Prościej nie umiem.
...
 tzn nie nagrywam przez helicona tylko przez preamp w karcie i te nagrana puszczam na helicona i z helicona powrot w karte

Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Routing kanałów

Post autor: marcinek2 » poniedziałek 08 paź 2012, 21:52

...
......witam.mam taki problemik.gdy puszczam sciezke vocalna z cubase5 do helicona po wcisnieciu ikony monitoringu na nagrywenej sciezce powstaje sprzezenie zwrotne.podejrzewam ze cos w ustawieniach cubase ale walcze juz tydz i nic..karta tc konnekt live helicon podlaczany przez spdif.prosze o pomoc...

ścieżka z wokalem odtwarzanym (czyli już nagranym) do helicona powinna mieć ustawione wejście inne niż SPDiF, bo służy do odtwarzania nagrania przez efekt. Proponuję ustawić wejście mikrofonowe w karcie.

inna ścieżka służąca do nagrywania efektów pracy helicona powinna mieć jak najbardziej ustawione wejście na SPDiF, ale już wyjście powinno być skierowane na master, lub odsłuch

Nie znam helicona, ale pewnie ma wejście mic i to do niego prawdopodobnie podłączyłeś mikrofon.
W takim razie ścieżka powinna nagrywać z SPDiF wypuszczając sygnał na master (lub odsłuch), nie wiem po co kierować ją znowu do helicona..., jeśli po to aby jeszcze raz tę ścieżkę przetworzyć, to powinno się zrobić dwie ścieżki: jedna odtwarzająca a druga nagrywająca. Prościej nie umiem.
...
 tzn nie nagrywam przez helicona tylko przez preamp w karcie i te nagrana puszczam na helicona i z helicona powrot w karte......




zrobilem tak.IN sciezki voc ustawilem na NO BUS,OUT skierowalem na spdf, IN na sciezce monitorujacej(nagrywajacej) ustawilem na IN spdf a OUT na sume wyjscia.i dalej to samo jest sprzeza 
...
 NIE MAM POJECIA,MA KTOS JAKIS PATENT?

Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Routing kanałów

Post autor: matiz » poniedziałek 08 paź 2012, 22:27

zrobilem tak.IN sciezki voc ustawilem na NO BUS,OUT skierowalem na spdf, IN na sciezce monitorujacej(nagrywajacej) ustawilem na IN spdf a OUT na sume wyjscia.i dalej to samo jest sprzeza 
...
 NIE MAM POJECIA,MA KTOS JAKIS PATENT?
...
 


A ja mam pojęcie


Najprawdopodobniej wyjście spdif jest sztywno związane z wyjściem stereo i nic nie zrobisz - musisz zamknąć wyjście nagrywanego śladu po prostu. Wtedy nic nie będzie słychać - niestety, trzeba znaleźć sposób na odsłuchiwanie wejścia a nie wyjścia interfejsu. Albo można "odczepić" wyjście spdif od wyjścia głównego, wtedy wystarczy pokombinować w F4.


[addsig]

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Routing kanałów

Post autor: marcinek2 » wtorek 09 paź 2012, 19:05

...zrobilem tak.IN sciezki voc ustawilem na NO BUS,OUT skierowalem na spdf, IN na sciezce monitorujacej(nagrywajacej) ustawilem na IN spdf a OUT na sume wyjscia.i dalej to samo jest sprzeza ... NIE MAM POJECIA,MA KTOS JAKIS PATENT?... 
A ja mam pojęcie
Najprawdopodobniej wyjście spdif jest sztywno związane z wyjściem stereo i nic nie zrobisz - musisz zamknąć wyjście nagrywanego śladu po prostu. Wtedy nic nie będzie słychać - niestety, trzeba znaleźć sposób na odsłuchiwanie wejścia a nie wyjścia interfejsu. Albo można "odczepić" wyjście spdif od wyjścia głównego, wtedy wystarczy pokombinować w F4...





witam,sytuacja opanowana dzieki za pomoc,teraz to mozna szalec
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

ODPOWIEDZ