Windows 8?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » wtorek 18 gru 2012, 03:39

Jakie wirtualne 64 bity w XP?


To jest normalny 64 bitowy system tylko mało stabilny(jak to XP - stabilnością nigdy nie grzeszył) - dodatkowo mało sprzętu ma pod niego sterowniki a z visty nie pasują podobnie jak te od xp


Nie zmienia faktu również to że nie nadaje się do żadnych nowych komputerów(nawet tych sprzed 5 lat) - znacznie gorsze zarządzanie wątkami, procesorem, pamięcią, stabilność też marna a do tego zabawa ze wszystkimi dyskami pracującymi na sektorach 4K jak i kompletna porażka w przypadku dysków SSD




Jarek to uaktualnienie ma niestety jedną bardzo poważną wadę - chcąc na nowo zainstalować system trzeba najpierw zainstalować stary system a dopiero potem go uaktualnić do win8


Cena jest super nie zaprzeczę ale instalacja to już spory kłopot (choć jak wiadomo od wyjścia visty reinstalacje/nowe instalacje wykonuje się bardzo rzadko - znacznie rzadziej niż na xp który lubił się rozsypać jak klocki po podłodze)


Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Jarek_Zand » wtorek 18 gru 2012, 06:41

Jarek to uaktualnienie ma niestety jedną bardzo poważną wadę - chcąc na nowo zainstalować system trzeba najpierw zainstalować stary system a dopiero potem go uaktualnić do win8 



Jeśli masz Win 7 to możesz zrobić upgrade do Win 8 zachowując dotychczasowe programy, ustawienia i dane. Zrobiłem tak na laptopie, którego używam do internetu i rozrywki i to działa.


Jeśli masz natomiast system starszy niż Win 7 to niestety większość rzeczy trzeba ponownie zainstalować. Nie oznacza to jednak potrzeby instalowania najpierw starego systemu operacyjnego! Odpalasz poprostu instalator Win8 na systemie takim jakim jest. Po zakończeniu instalacji pliki ze starego systemu zostają umieszczone w folderze Windows.old


 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » wtorek 18 gru 2012, 08:24

A jak sprawa wygląda podczas reinstalacji całości?Bo to co napisałes to wiem(tak było z każdym upgrade) ale chodzi właśnie o pełną reinstalacje a w tym wypadku trzeba zapewne zainstalowac stary system następnie go uaktualnić...


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: DJOZD » wtorek 18 gru 2012, 11:04

...A jak sprawa wygląda podczas reinstalacji całości?Bo to co napisałes to wiem(tak było z każdym upgrade) ale chodzi właśnie o pełną reinstalacje a w tym wypadku trzeba zapewne zainstalowac stary system następnie go uaktualnić......

Też mnie to ciekawi. Ale chyba i tak jak już zamówię nowy system to na DVD - 245zł.

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Jarek_Zand » wtorek 18 gru 2012, 16:42

A jak sprawa wygląda podczas reinstalacji całości?Bo to co napisałes to wiem(tak było z każdym upgrade) ale chodzi właśnie o pełną reinstalacje a w tym wypadku trzeba zapewne zainstalowac stary system następnie go uaktualnić...
...
 


Nie trzeba. Chyba, że chcesz sformatować dysk C przed instalacją Win8.


Ja na swoim komputerze stacjonarnym, odpaliłem instalator Win8 bez instalowania od nowa starego systemu (Visty).


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Janusz_M » wtorek 18 gru 2012, 17:53

To jest normalny 64 bitowy system tylko mało stabilny(jak to XP - stabilnością nigdy nie grzeszył)


To zależy od kontekstu dyskusji - nawet na tym forum znajdziemy opinie, że XP jest stabilny jak OSX i użytkoników, którzy nic nie musieli robić latami ze swoim systemem.


choć jak wiadomo od wyjścia visty reinstalacje/nowe instalacje wykonuje się bardzo rzadko - znacznie rzadziej niż na xp który lubił się rozsypać jak klocki po podłodze


Dokładnie to samo jak wyżej. Jednym XP latami działał bez zarzutu innym sypał się co sezon - podobne opinie i o Viscie krążą.



Pozdrawiam


Janusz


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » wtorek 18 gru 2012, 19:22

Nie no z tymi opiniami coś nie tak - w xp lezała obsługa sprzetu(mimo olbrzymich mozliwości dużo błędów było w systemie) - nieraz cos powazniejszego(jakiś sprzet pro) wypięte z usb potrafiło wywalić bluescreen. wykańczały go czeste zmiany sterowników - sam nie panował nad swoim bałaganem, lubił gubić pliki systemowe szczególnie jak sie wyłączyło go awaryjnie


Tego typu rzeczy nie miały miejsca na viście i nie uwierzę że komuś vista sypie sie po pół roku sama z siebie bez żadnego problemu sprzętowego - tam zmieniło sie bardzo wiele na olbrzymi plus w stosunku do XP


Dobrze postawiony XP też może długo działać jednak jak wskazałem - nie znosi awaryjnego zamykania czy częstych instalacji deinstalacji


Jest tez znacznie podatniejszy na wirusy


Pamiętacie może po awaryjnym wyłączeniu ekran ze skanowaniem dysku?Przy voście widziałem go dwa razy w ciągu 3 lat - przy xp bywało nawet po porawnym zamknieciu :) - zresztą bywa nadal bo wciąż mam pod opieką wiele komputerów z xp


No ale to już historia - dopracowana vista SP3 (win7) spisuje się wręcz genialnie a win8?


Z chęcią jesli pojawi sie ciekawa oferta ekranów dotykowych szczególnie tych małych pokroju 14 cali - przenośnych i najlepiej bezprzewodowych


W przypadku studia nagrań aż sie prosi o taki ekran


ten system do tego jest stworzony - szkoda że rynek nie nadąża


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » wtorek 18 gru 2012, 19:30

Jarek własnie o tym piszę - czysty dysk i instalacja takiego upgrade


Znalazłem dobry opis u samsunga:


http://www.samsung.com/pl/support/win8upgrade/win8guide.pdf


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » wtorek 18 gru 2012, 20:07

Przy okazji - ktoś już testował karty pod nowym systemem?


Zapewne wiekszość nie ma sterowników do win8 (takie emu nawet do win7 ma tylko w wersji beta) ale od win7 powinny działać bez problemu - wszak zmian w tym temacie nie było(w sensie systemowych)


Ciekawe jak sprawa wyglada


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: DJOZD » wtorek 18 gru 2012, 21:22

Co do XP Zbynia ma rację. Potrafił działać i działał u mnie bardzo długo. Ale generalnie potrafił się posypać jak klocki.

Windows 7 wydaje się systemem niezniszczalnym i mimo różnych błędów (z winy użytkownika) potrafił zawsze wystartować, zalogować, porostu odpalić bez używania trybu awaryjnego. Ale nie o tym temat. Koledzy z zagranicznego forum piszą raczej o pozytywnych wrażeniach z użytkowania systemu. Szybsze uruchamianie, niektórym nawet podskoczyła wydajność samej aplikacji DAW (mniej dropów przy dużym obciążeniu).

Jedyny badyl do zgryzienia to nowe menu, brak Aero (które lubię osobiście). Ale słyszałem że i to da się jakoś obejść.


ODPOWIEDZ