Windows 8?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 8?

Post autor: Tadeo » piątek 28 gru 2012, 11:29

ee tam idiotyczne,


minutka w sieci i juz masz nakładke start, za darmo, mam uzywam, sobie chwale:)


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Redakcja » piątek 28 gru 2012, 15:14

...Też nie mam Win8 jeszcze ale potestowałem dużo w sklepie...

Totalnie absolutnie nie rozumiem czemu zapostowałeś tu ze swym info skoro nie miałeś okazji dłużej popracować z tym systemem

...Moim zdaniem rozwiązanie Microsoftu jest po prostu idiotyczne, jest jakimś sztucznym tworem w którym się gryzą dwa zupełnie inaczej działąjące i wyglądające interface. Ten kafelkowy wygląda idiotycznie i jest po prostu na siłę zaaplikowany z ich komórkowego OS. Bo tablety, ekrany dotykowe etc...

To rozwiązanie wcale nie jest ani idiotyczne, ani też jakimś tam sztucznym tworem. Po prostu na platformie Win 8 pożeniono małego i dużego. Póki co może z nie najładniejszym skutkiem, tyle, że to działa!

...Jak nie przepadam za Apple to jestem pewien że takiego syfu nigdy by nie wypuścili, pewnie się ze śmiechu zwijają...

Widać za dużo widziałem już Apple w różnych ich akcjach skoro powiem, że NIE sądzę!

...Powinien być po prostu jeden logiczny interface zamiast tego jest labirynt...

TAK, tu się zgodzę. I pewnie choć namiastki tego obaczymy już w Win 8 SP1.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: doministry1 » sobota 29 gru 2012, 00:54

......Też nie mam Win8 jeszcze ale potestowałem dużo w sklepie...

Totalnie absolutnie nie rozumiem czemu zapostowałeś tu ze swym info skoro nie miałeś okazji dłużej popracować z tym systemem

...Moim zdaniem rozwiązanie Microsoftu jest po prostu idiotyczne, jest jakimś sztucznym tworem w którym się gryzą dwa zupełnie inaczej działąjące i wyglądające interface. Ten kafelkowy wygląda idiotycznie i jest po prostu na siłę zaaplikowany z ich komórkowego OS. Bo tablety, ekrany dotykowe etc...

To rozwiązanie wcale nie jest ani idiotyczne, ani też jakimś tam sztucznym tworem. Po prostu na platformie Win 8 pożeniono małego i dużego. Póki co może z nie najładniejszym skutkiem, tyle, że to działa!

...Jak nie przepadam za Apple to jestem pewien że takiego syfu nigdy by nie wypuścili, pewnie się ze śmiechu zwijają...

Widać za dużo widziałem już Apple w różnych ich akcjach skoro powiem, że NIE sądzę!

...Powinien być po prostu jeden logiczny interface zamiast tego jest labirynt...

TAK, tu się zgodzę. I pewnie choć namiastki tego obaczymy już w Win 8 SP1. ...
 


No właśnie takie jest zadanie interfejsu, żeby żenić takie rzeczy z DOBRYM skutkiem. Szczególnie w KOMERCYJNEJ, sprzedawanej wersji. Stworzonej przez multimiliardową gigantyczną korporację która nie potrafi znaleźć pomysłu na to czym się zajmuje 20 lat. Po prostu żenada totalna.


Jak na razie zjawisko "interface" po prostu leży kwiczy na Win8. Piszę to jako użytkownik Windowsa lubiący go od czasów Visty i Win 7 (który bardzo cenię).


Kontakt z komputerem który miałem - wielokrotny -  wystarczy żeby ocenić jakość rozwiązań. Nie potrzebuję do tego 2 miesięcy ślęczenia nad ekranem. I nie ma tu nic do rzeczy ludzka umiejętność przyzwyczajania się , bo przyzwyczaić się można prawie do wszystkiego.


Dopóki MS nie sklei obu części systemu będę uważał że ten gigant totalnie dał ciała w tej materii.


Wizualnie ten system to masakra właśnie w tej nowej części.


Zresztą ten sam problem był z Windows Phone 7 (miałem pół roku) - generalnie dobry pomysł i kupa wpadek. Dopiero po ponad 2 latach Windows Phone 8 zaczyna to łatać (choć nie wszystko).


Ale cóż, jestem pewnien że MS to wie i będzie działać w tej sprawie.


Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » sobota 29 gru 2012, 13:23

Co fakt to fakt - sklejenie im nie wyszło...Za szybko wypiścili nowy system i za słabo doproacowali tą najważniejszą kwestię


już lepiej by było gdyby metro było jakby oddzielnym prostym szybkim i lekkim systemem a klasyczne okienka odpalane w razie potrzeby


lc
Posty: 22
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: lc » sobota 29 gru 2012, 13:42

Jak na moje,to MS mógł poprostu dać wybór pomiedzy 2 trybami graficznymi ,a nie odpalać oba.W sumie nie przeszkadza mi ten kafelkowy pupit ,ale wiem że  może się nie podobać.Ostatecznie sam DAW wygłąda tak samo,wszystko jest w tym samym miejscu,więc w kwesti tworzenia muzyki to raczej wygląd OS`u nie ma znaczenia,a tylko jego stabiność i wydajność,a 8 chyba nie najgorzej wypada w tych sprawach.


Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 8?

Post autor: ukaef » środa 16 sty 2013, 14:56

Ja mogę potwierdzić, że Maya44 PCI się zainstalowała i działa, Reason potrzebuje patcha, którego można znaleźć w necie, Audition CS6 działa bez problemu. Również ASIO, jak i klawiatura midi M-Audio KeyStudio. W mojej ocenie system jest szybszy niż 7, ale tamten miałem już obładowany programami, a ten jest świeżo postawiony. Kafelki sprawiają trudności tylko na początku. No i tak jak wspomnieliście można włączyć "start".

:)

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: MrExplosion » środa 16 sty 2013, 16:35

Mam pytanie - nowy Windows ma rozbudowaną integrację z usługami sieciowymi, Skydrive itp. Czy to, że cały czas wszystko synchronizuje ze Skydrive, sprawdza maile, portale społecznościowe i inne serwisy z kafelków nie wpływa ujemnie na pracę w DAW? Nie ma jakichś nagłych skoków zużycia procesora lub pamięci? Nie gryzą się jakieś usługi systemowe?

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 8?

Post autor: ukaef » środa 16 sty 2013, 16:48

...Mam pytanie - nowy Windows ma rozbudowaną integrację z usługami sieciowymi, Skydrive itp. Czy to, że cały czas wszystko synchronizuje ze Skydrive, sprawdza maile, portale społecznościowe i inne serwisy z kafelków nie wpływa ujemnie na pracę w DAW? Nie ma jakichś nagłych skoków zużycia procesora lub pamięci? Nie gryzą się jakieś usługi systemowe?... 


Tak się dzieje, dopiero jak zsynchronizujesz te rzeczy z kontem microsoftu lub innymi. Ja tego nie używam i nic mi nie zajmuje zasobów. Kafelki usunąłem w większości, mam tam tylko skróty do programów.

:)

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: MrExplosion » środa 16 sty 2013, 22:35

Tak się dzieje, dopiero jak zsynchronizujesz te rzeczy z kontem microsoftu lub innymi. Ja tego nie używam i nic mi nie zajmuje zasobów. Kafelki usunąłem w większości, mam tam tylko skróty do programów.
... 


Domyślam się, że można te usługi wyłączyć, przynajmniej w jakimś stopniu (można nadal w Win8 wyłączyć automatyczne aktualizacje?). Tylko zastanawiam się czy jest to system, którego można używać do produkcji przy włączonych usługach tego typu. I zastanawiam się jeszcze czy w laptopach z Win8 nadal jest tak, że trzeba wyłączyć karte wi-fi/bluetooth? Mam po prostu na myśli sytuację w której komputer muzyczny robi także za domowy/internetowy.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » czwartek 17 sty 2013, 21:18

lc ale masz wybór i to całkiem świetny - tyle że w jedną stronę - jedyne czego brak to wyłączenia trybu metro


ODPOWIEDZ