Windows 8?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 8?

Post autor: ukaef » wtorek 22 sty 2013, 20:31

Domyślam się, że można te usługi wyłączyć, przynajmniej w jakimś stopniu (można nadal w Win8 wyłączyć automatyczne aktualizacje?). Tylko zastanawiam się czy jest to system, którego można używać do produkcji przy włączonych usługach tego typu. I zastanawiam się jeszcze czy w laptopach z Win8 nadal jest tak, że trzeba wyłączyć karte wi-fi/bluetooth? Mam po prostu na myśli sytuację w której komputer muzyczny robi także za domowy/internetowy.... 




"Te" usługi nie zabierają wielu zasobów, a menedźer zadań jest bardziej rozbudowany niż u poprzedników - można w nim wyłączać nie tylko aplikacje czy procesy, ale właśnie równiez usługi. Pasek start można przywrócić jakimś trikiem, a do metro wcale nie trzeba wchodzić. Sam system działa lepiej niż 7, więc nawet dodatkowe usługi nie powinny być takim dużym problemem. No i jest bardzo stabilny, ale to już 7 taka była. Dużo szybciej się bootuje i dużo szybciej wyłącza. Nie wiem jak jest z lapkami, ja mam na stacjonarnym, z donglem WIFI i nic nie muszę wyłączać.

:)

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 8?

Post autor: a » wtorek 16 kwie 2013, 19:15

Podbijam temat Win 8. Chcę się przesiąść na Win 7 lub 8 z XP SP3.


1. Czy ósemka zainstaluje się na płycie ASUSa na której chodzi XPek? (dobra, nie znam tych literek i nie wiem gdzie to sprawdzić, ale to jest ten z Turbo P coś tam do Core 2 Quad Q8400, 2,66 GHZ ). Wiem. głupie pytanie, ale proszę mądrzejszych w temacie komputerów o ew sugestie. Jak znajdę model płyty (gdzie?) to wrzucę.


2. Najwazniejsze. Czy ktoś używa Win 8 i Ableton Live, Cubase, Omnisphere oraz kart M-Audio. Chodzi to jak trzeba na Win 8?


3. czy jednak zainstalować stare Win 7?


 

http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: DJOZD » wtorek 16 kwie 2013, 22:24

Wiele ci nie powiem, a tylko tyle że technologicznie Win7 jest bardzo blisko Win8, a workflow oodobny do XP. U mnie siódemeczka 64bit śmiga perfekcyjnie i długo jescze ten system bedzie wspierany. Odpal CPU-Z i sprawdź model plyty. Ale jestem niemal na 100% pewny że te systemy mają do nich sterowniki natywnie. Jezeli nie to producent na bank udostępnił. Ile masz RAM?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » środa 17 kwie 2013, 11:47

Czyżby to Asus P5Q Pro turbo?


Jesli tak to pozostaje skorzystać ze sterowników pod windows 7 w przypadku 8 - powinny działać bezproblemowo


Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 8?

Post autor: a » środa 17 kwie 2013, 12:35

O to to! :) Właśnie Asus P5Q Pro Turbo. Pamięć to 2 kości, w sumie 4 GB.


Czyli trzeba będzie RAM jakiś dokupić :). Na XP nie narzekam, ale aktualizacje Akai MPC już nie chodzą na tym. I dylemat Win 8 czy 7...



http://www.superstereo.pl

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Zbynia » środa 17 kwie 2013, 15:10

raczej uderzałbym w 7


8 po service packu :) zresztą jak każdy nowy windows :)


Luka_L
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 lut 2010, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Luka_L » sobota 20 kwie 2013, 14:37

Pare miesiecy temu kupilem w bardzo atrakcyjnej cenie ProTools MP9. Problem w tym, ze mialem tylko XP, na ktorym MP9 nie ruszy i zakup progsa wymusil zmiane systemu. Producent delaruje wsparcie wylacznie dla W7 i na ten system bylem zdecydowany. Jednak skusily mnie nowosci W8, cena i teoretyczna zgodnosc z W7, kupilem aktualizacje i zainstalowalem. Protools dziala bez zadnych problemow, karta dzwiekowa to M-audio Transit usb. Nie zauwazylem zadnych niepokojacych zachowan komputera i oprogramowania. W sumie moge powiedziec, ze jestem zadowolony z przeprowadzki i ciesze sie, ze nie kupilem W7, ktory kosztowalby mnie wiecej, a jednoczesnie nie dajac zadnych korzysci wzgledem W8.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: DJOZD » sobota 20 kwie 2013, 17:41

"Według niepotwierdzonych informacji, przycisk Start pojawi się w Windows 8.1. Co ciekawe, jego powrót związany jest z wielką, zakulisową kłótnią w Microsofcie"

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2013/04/przycisk-start-wraca-do-windows-8#ixzz2R1D3B7MA



Jeżeli tak, to przy zmianie stacji roboczej, zmienię również Windows'a.

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Windows 8?

Post autor: Jarut » niedziela 21 lip 2013, 11:04

Cześć

W temacie windows 8 chciałbym podpytać użytkowników. Zmieniam właśnie kompa i mam dylemat co zainstalować w sensie systemu operacyjnego. Myślałem o Win 7 64bit Home - ale jednak ograniczenie do 16 GB RAM może się za kilka miesięcy zemścić, a wersja Professional - ciut drogo.
Windows 8 - 32 GB RAM będzie śmigać - i spoko cena ale...
Nie widzę (m-audio profire 610 + Axiom 49 + cubase 7) sterowników pod win8, czy z win7 będą działać poprawnie ? Upłynęło już trochę czasu od premiery i może ktoś podzieli się swoimi spostrzeżeniami z pracy na tym systemie operacyjnym - w sensie (bez ?) problemowej współpracy z DAW (np.Cubase) i VSTi

Pozdro
Jarut

ODPOWIEDZ