Lexicon Alpha - problem z Asio pod Win7 64-bit

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
mar1803
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 00:00

Lexicon Alpha - problem z Asio pod Win7 64-bit

Post autor: mar1803 » sobota 06 kwie 2013, 00:09

Witam! Mam ogromny problem.
Od kiedy korzystam z windows 7 mam problemy ze sterownikami asio w abletonie.
Problem się nasilił gdy zakupiłem sobie interface Lexicon Alpha.
Próbowałem już chyba wszystkich możliwych dostępnych sterowników asio i wdm, wdm akurat odpada ponieważ przy ich obsłudze program sobie nie radzi z obsługą więcej niż jednego syntezatora vst, ale pomińmy wdm-bo to z góry odpada. Asio zawsze radziło sobie u mnie z dużymi obciążeniami, ale w połączeniu z Lexicon Aplha to jest po prostu masakra.
Próbowałem wszystkich ustawień, czytałem porady, inne fora i ciągle to samo...
Na sterownikach asio "pudełkowych Lexicona" co 3 sekundy niemożliwy do zniesienia szum.
Na sterownikach asio dostępnych w internecie to samo.
Jedyne ustawienie które było najlepsze to wyłączenie wejścia "in" w ustawieniach asio, i w tedy nie ma szumu tylko co chwilę trzask, też bardzo drażniący ...
Kolejna opcja którą testowałem to zmienienie trybu zgodności z win 7 na (xp service pack 3)-
w którym wszystko byłoby ok gdyby "video abletona" nadążyło za słupkami eq-kanałow i ogólnym "video"-programu, więc też lipa :(
Czy wie ktoś może gdzie znaleźć sterowniki asio kompaktybilne z Win 7 64 Bity, aby działały w abletonie dla Lexicon alpha, bez jakichś trzasków, szumów i innych dziwnych akcji?
Pomocy! pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Wyka
Posty: 1
Rejestracja: piątek 05 lut 2021, 10:04

Re: Lexicon Alpha - problem z Asio pod Win7 64-bit

Post autor: Wyka » piątek 05 lut 2021, 10:12

Cześć,

Mam problemy z Lexicon Alpha, Reaper i Windows 7. Mam pełny klucz licencyjny i próbowałem zainstalować oprogramowanie do nagrywania głosu i edycji mowy pimion. Kiedy go zainstalowałem, Reaper przestał działać i Lexicon Alpha nie mógł się załadować.

ODPOWIEDZ