przejście z Atmosphere na Omnisphere

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: stereoman » piątek 26 kwie 2013, 22:24

Witajcie!
Pracjuę w FL Studio. Kiedyś stworzylem na kompie kolegi utwory wykorzystując plugin Spectrasonic Atmosphere. Gdybym teraz zakupił Omnisphere i odpalił te stare projekty, to zamiast Atmosphere wgra mi sie Omnisphere?

Jesli nie, to co trzeba zrobic by móc, posiadając Omnisphere, "odzyskac" te brzmienia z Atmosphere?

(wtedy te presety z Atmosphere modyfikowałem i chciałbym móc nadal nad nimi pracować)




pozdrawiam


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: Zbynia » sobota 27 kwie 2013, 01:35

Nie wgra sie inny instrument.


Programy po nazwach spróbuj odszukać - jest szansa że są takie same.




Jednak edytowałeś - i tu problem bo nie wiadomo gdzie i jak ta edycja jest zapisana - mozna próbować ręcznie przenieść ustawienia


Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: stereoman » sobota 27 kwie 2013, 01:48

Zbynia, mówiac o programach masz na mysli presety, tak?


Btw. czy moze ktos z uzytkownikow Omnisphere potwierdzic, że zawiera on wszystkie presety z Atmosphere?

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: amis » sobota 27 kwie 2013, 07:27


czy wszystkie, to nie wiem, ale w opisach bardzo wielu presetów w Omni jest napisane, że pochodzą z biblioteki Atmo... 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: Akton » sobota 27 kwie 2013, 07:58

...

czy wszystkie, to nie wiem, ale w opisach bardzo wielu presetów w Omni jest napisane, że pochodzą z biblioteki Atmo... 
...
 




Zgadza się, ale Atmosphere i Omnisphere to jednak dwa różne światy. Nieprzypadkowo ten ostatni utrzymuje swoją cenę, podczas gdy wartość cenowa innych VSTi często spada. Wracając do pytania - możesz zamienić, ale przygotuj się na dłuuuuuuuugie szukanie odpowiednich brzmień. Poza tym mogę się założyć, że niejednokrotnie zdecydujesz się na zastąpienie brzmień "atmospherowskich" na "omnispherowskich". I nieźle na tym wyjdziesz :)


 

[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: przedwczoraj » sobota 27 kwie 2013, 16:03

wybierając preset w directory masz do wyboru: all, atmosphere library, omnisphere library, a jeżeli masz triliana to jeszcze trilian library, trilogy library, vip library i xtra bas legends


 


z tego wynika, że dają jakoś pomoc użytkownikom poprzednich produktów, może właśnie taką o jaką ci chodzi


dwoogaz
Posty: 73
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: dwoogaz » czwartek 02 maja 2013, 16:03

A nie da rady mieć dwóch instrumentów ??


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: przejście z Atmosphere na Omnisphere

Post autor: Zbynia » czwartek 02 maja 2013, 18:19

Da radę ale patrz post pierwszy.


ODPOWIEDZ