Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
bongologo
Posty: 1
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 00:00

Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: bongologo » piątek 16 sty 2015, 01:05

Chcę uprzedzić ewentualnych nabywców Cubase 8 Pro o kłopotach z jego użytkowaniem. Jestem użytkownikiem Cubase od 1994 roku i takiego badziewia i fuszerki jak nowa wersja Cubase 8 pro jeszcze Steinberg nigdy nie wyprodukował, choć czasami mu się zdarzało. Tym razem przeszedł samego siebie. Nie jest to upgrade ale pod wieloma względami ogromny downgrade. Podobno program został napisany od nowa ale pewnie przez ludzi nie potrafiących tego zrobić porządnie jak kiedyś. Tak naprawdę to użytkowanie go jest niebezpieczne dla efektów naszej wielogodzinnej pracy. W dowolnym momencie potrafi się zawiesić (mam go trzy tygodnie i zrobił to już z 40-50 razy) i próbując zapisać plik sesji niszczy go. Musimy więc zaczynać od nowa. Wielu starych, pożytecznych funkcji w nim brakuje a te nowe jak np. wbudowana w Cubase Melodyne ma kłopoty z elementarnymi funkcjami korekcji czasowych. Na każdym kroku coś nie działa albo działa żle. Nie jest tak że mam zły komputer, interfejs czy system operacyjny albo że nie umiem. Przez tyle lat można się nauczyć. Poprzednie wersje zawsze mi działały. Dopóki armia testerów ze sprzedażowej łapanki nie zlokalizuje wszystkich błędów (a jest ich bez liku) to lepiej pozostać przy starej wersji albo się przesiąść na coś innego. Ja, niestety, dołączyłem do klubu wkurzonych nabywców z różnych forów ( m.in. z Steinberg.net.)


bongologo


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Zbynia » piątek 16 sty 2015, 11:24

A najbardziej wkurzające jest to że programiści sprzedają buble których nie możesz zwrócić

pozostaje ci sąd

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Arkana_Flow » piątek 16 sty 2015, 12:30

To przykre.. Ja od 2ch dni mam Cubase 8, poniewaz 7.5 juz nie byl dostepny.. Jeszcze nie zauwazylem tych bledow, poniewaz bardzo na nim nie siedzialem.. Teraz zastanawiam sie nad downgradem do Cubase 7.5 Artist Edu version, o ile bedzie mozliwy.. wyslalem zapytanie o to do Steinberg.. tak czy siak, troche moznaby bylo zaoszczedzic kupujac wersje numer 7... Jak wogóle nastepna wersja programu moze byc gorsza od poprzednich.. niestety nie pierwszy raz to sie zdarza, jesli chodzi o oprogramowanie.. Producenci chcac dogonic technologie stawiaja czasami dostep do nowych funkcji ponad stabilnosc calosci..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Zbynia » piątek 16 sty 2015, 22:35

Jakie technologie chcą gonić skoro od dobrych 5 lat nic się nie zmieniło?
Zwyczajnie steinberg dał ciała bo nie widzę najmniejszego sensu wydawania nowej wersji która tak naprawdę kompletnie nic nie wnosi

Ale jak piszesz - problemem jest brak dostępności poprzednika tak przy okazji wydania nowej wersji

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Arkana_Flow » piątek 16 sty 2015, 23:03

...Jakie technologie chcą gonić skoro od dobrych 5 lat nic się nie zmieniło?
Zwyczajnie steinberg dał ciała bo nie widzę najmniejszego sensu wydawania nowej wersji która tak naprawdę kompletnie nic nie wnosi

Ale jak piszesz - problemem jest brak dostępności poprzednika tak przy okazji wydania nowej wersji...
 


Wiesz chodziło mi m.in o to nagrywanie online .. ktoś tam jest daleko od Ciebie i nagrywa i jest to Ci przesyłane prawie w czasie rzeczywistym..  O pierdoły tego typu mi chodziło.. dla mnie to nowość, niedawno o tym usłyszałem xD Jeśli to stara technologia to sorki za bubla xD jestem trochę za takimi 'cudami' .. A i jeszcze to dostosowanie Cubase'a do Aero z Windowsa.. (co by to nie znaczyło).. dla mnie to pierdoły, które tylko mogą zamulić DAW.. a my potrzebujemy coraz to szybszych procesorów i pamięci etc, aby móc pracować w 'pięknym' środowisku..


A co do braku dostępności starszej wersji to chore jest.. chciałem cały czas wersje 7.5 bo takiej używamy w college'u i fajnie byłoby być 'kompatybilnym', wchodzę na Ebay'a przed Nowym Rokiem z tydzień a tam nie ma nic.. oszołomiło mnie to trochę... Teraz kupiłem wersje 8 i z tego co czytam to są same z nią problemy.. i przymierzam się do downgrade'a.. A) z powodu tych problemów B) z powodu tego, że projekty z 8 pewnie nie będą chodziły na 7.5 (co musze jeszcze sprawdzić..)


Co do tych problemów wspomnianych przez użytkowników to sam jeszcze chcę się przekonać ile w tym jest prawdy.. bo faktem jest, że często nowe wersje rozmaitych programów są 'atakowane i napiętnowane'.. posiedzę parę dni przy nim i zobaczę jak jest faktycznie.. jeśli naprawdę tak często się wysypuje i psuje pliki projektów to wręcz niewyobrażalne, że taki DAW ujrzał światło dzienne..


Sprawdzę to a w międzyczasie czekam na odpowiedź od supportu Steinberga czy mogę downgrade'ować się do wersji 7.5 za free..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

molik123
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: molik123 » sobota 17 sty 2015, 02:40

Kup sobie Energy XT tak jak ja zrobiłem sprzedałem Cubase
i kupiłem tani Energy XT i jestem zadowolony najbardziej
bo program lekki nic się nie wiesza a Celemony Melodyne
możesz sobie dograć . link do programu energy XT http://www.energy-xt.com/
w Kwocie 200 pare złotych masz caly program praktycznie taki
jak cubase i wszystko chodzi no może oprócz Revire bo za ten
trzeba cos tam doplacic .
Kompozytor aranżer

molik123
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: molik123 » sobota 17 sty 2015, 02:43

To to co miało wyjść już od steinberga to wyszło dobrego tak samo jak w klawiszach ,


a teraz to jest już masówka i Energy XT jest młodym programem takim samym


jak Steinberg byl kiedyś http://www.energy-xt.com/ dlatego spokojnie mozesz


go kupic i wedlug mnie nie jest dla ubogich napewno tylko go troche mlodsi


ludzie pisali niz tego najnowszego Kubusia ktorzy są mniej pazerni na kasę


i nie mają jeszcze zaśmieconych mózgów .

Kompozytor aranżer

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Janusz_M » sobota 17 sty 2015, 12:39

...
To to co miało wyjść już od steinberga to wyszło dobrego tak samo jak w klawiszach ,

a teraz to jest już masówka i Energy XT jest młodym programem takim samym

jak Steinberg byl kiedyś http://www.energy-xt.com/ dlatego spokojnie mozesz

go kupic i wedlug mnie nie jest dla ubogich napewno tylko go troche mlodsi

ludzie pisali niz tego najnowszego Kubusia ktorzy są mniej pazerni na kasę

i nie mają jeszcze zaśmieconych mózgów .
...
 


EnergyXT tez ma swoje za uszami i nie jest znow taki mlody. W "dwojce" w stosunku do "jedynki" zubozal argegiator (z zaawansowanego narzedzia stal sie zabawka), zniknal sampler, a zastepujacy go syntezator nie ma nawet podstawowych opcji zapetlania probek. Wsparcie dla systemow wieleprocesorowych dopiero od nadchodzacej wersji (a nie jest to nowy program) i nie jestem pewien, ale nie ma pewnie wciaz wersji 64bit? Forum KVR roi sie od utyskiwan na brak funkcji, jakies bledy itp. Jak na tak maly program to calkiem sporo na nim ciazy. Nie jestem tez pewien czy funkcjonalnosc EnergyXT jest na tym samym poziomie co Cubase i raczej w to watpie. Podejrzewam, ze w razie czego klientele Cubase predzej zgarnalby rownie tani Reaper (albo raczej inny "gigant rynku").


A w temacie:


Czasem mam wrazenie, ze producenci softu mocno naduzywaja naszego "przywiazania" do ich produktu.  Wiedzac, ze malo kto z dnia na dzien przesiadzie sie na inny DAW wypuszczaja bubel i go lataja. Poniewaz jest coraz lepiej jakos trwamy do czasu az nie ma juz potrzeby sie przesiadac i wowczas przychodzi czas na "kolejna wersje" - kolo sie zamyka. Slabo dziala ten wolny rynek choc konkurencja zdaje sie byc dosc duza:)


Pozdrawiam


Janusz


ps
Zeby nie bylo jestem uzytkownikiem ext "jedynki" od kilku lat.


Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: janos » sobota 17 sty 2015, 20:41

...To przykre.. Ja od 2ch dni mam Cubase 8, poniewaz 7.5 juz nie byl dostepny.. Jeszcze nie zauwazylem tych bledow, poniewaz bardzo na nim nie siedzialem.. Teraz zastanawiam sie nad downgradem do Cubase 7.5 Artist Edu version, o ile bedzie mozliwy.. wyslalem zapytanie o to do Steinberg..


...  Raaaany... Ile razy można pisać, że mając licencję 8 możesz śmiało korzystać ze wszystkich poprzednich wersji do SX1 włącznie. Wystarczy pobrać ISO ze strony Steinberga.


http://www.steinberg.net/index.php?id=downloads_cubase_75&L=1 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Zbynia » sobota 17 sty 2015, 21:07

Janos ale nie o to chodzi - kupujesz nowa wersje to chcesz by działała
a teraz coraz częściej nowinka są setki gównianych loopów czy sampli
zamiast stabilności i funkcji
na cholerę to komu?

bardziej wygląda to na soft pro kierowany do totalnej amatorszczyzny

ODPOWIEDZ