Mam problem z MIDI

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
HerbalTreatment
Posty: 2
Rejestracja: sobota 04 lip 2015, 00:00

Mam problem z MIDI

Post autor: HerbalTreatment » sobota 04 lip 2015, 11:37

Używam Reapera, na którym ustawiam nuty odtwarzane przez syntezator Roland sh-201.
Używam VST dołączonego do syntezatora, ale problem tkwi w tym, że to wszystko brzmi koślawo. Nuty nie są odgrywane wg. tego, jak je ustawiam w DAWie. Najpierw myślałem, że to problem latencji, ale kartę mam ustawioną na 96k i 64 sample, więc to nie audio. Dodam jeszcze, że starałem się połączyć syntezator za pomocą USB, ale również przewodem MIDI do karty, a także do zewnętrznego interfaceu UM-2. Za każdym razem ten sam skutek. Może coś przeoczyłem, może ktoś by mi udzielił porady jak poprawnie mam to ustawić?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
VanChesco
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 00:00

Re: Mam problem z MIDI

Post autor: VanChesco » niedziela 05 lip 2015, 01:07

Szukaj gdzieś w opcjach hasła "Echo Midi". Jak znajdziesz - wyłącz.




HerbalTreatment
Posty: 2
Rejestracja: sobota 04 lip 2015, 00:00

Re: Mam problem z MIDI

Post autor: HerbalTreatment » wtorek 07 lip 2015, 04:49

No ustawiłem co się dało, ale nuty dalej są odgrywane koślawo. W dodatku, gdy ustawiłem w oprogramowaniu syntezatora tempo systemu i tempo arpeggio takie samo, jak tempo utworu w DAWie, to gra płynnie, ale się nie pokrywa. Nie wiem o co w tym chodzi...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Mam problem z MIDI

Post autor: spiker » wtorek 07 lip 2015, 08:36

Co to znaczy - KOŚLAWO ? ...
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ