Windows 10?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: ceres1x » poniedziałek 17 sie 2015, 19:26

Kupiłem stacjonarny i zastanawiam sie jaki system zapodac ?
Win 7, 8.1 czy moze 10 ?

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PWA » wtorek 18 sie 2015, 18:43

...Kupiłem stacjonarny i zastanawiam sie jaki system zapodac ?
Win 7, 8.1 czy moze 10 ?

...
Cóż, pewnie wszystko zależy od tego, na jakim oprogramowaniu pracujesz. Ja używam Cubase i kolegi z Niemiec wyraźnie ostrzegli mnie w mailu przed instalacją Win 10, bo będę miał problemy bez siemrania...więc zostanę przy Win 8.1.
Używam też Grand 3 i tutaj twierdzą, że wszystko powinno być ok.
Novation, od której mam kontroler i Ultranovą też nie widzi problemu z Windows 10. Z kolei np. Arturia zachowuje dyskretne milczenie w tej sprawie
Generalnie, jak co światlejsi koledzy w tym wątku sugerują, wstrzymał bym się z Win 10 co najmniej pół roku... dajmy dziecięciu czas aby dorosło a producentom oddech na sprawdzenie aplikacji i ew. poprawki.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 18 sie 2015, 20:37

U mnie najnowszy Cubase 8 na win7 nie chciał ruszyć.. a bardzo chciałem się cofnąć do Windows 7 z Win 8.1.


W przeszłości z Cubase 7.5 pracowałem bez problemu na Win 7


Z Win10 bym się wstrzymał.. z ludźmi z którymi rozmawiałem każdy ma inne objawy..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: ceres1x » wtorek 18 sie 2015, 22:28

... Cóż, pewnie wszystko zależy od tego, na jakim oprogramowaniu pracujesz.prawdzenie aplikacji i ew. poprawki....


Bazuje na Reaperze i Abletonie , do tego czasami pracuje na Reasonie i FL studio. Na lapku mam Win 8.1 i jakos sie do niego przyzwyczailem ,ale na stacjonarnym waham sie, czy moze zainstalowac 7-ke,na ktorej nie pracowalem i czy to nie bedzie krok wstecz w stosunku do 8.1 . Jakos tak sie zlozylo ,ze przeskoczylem z xp-eka na 8.1 pomijajac Windows 7. W sumie to liczy sie najbardziej stabilnosc.

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » wtorek 18 sie 2015, 22:41

...U mnie najnowszy Cubase 8 na win7 nie chciał ruszyć.. a bardzo chciałem się cofnąć
do Windows 7 z Win



Musiałeś coś mieć nie teges z softem/systemem. Cubase 8 jest kompatybilny z 7
https://www.steinberg.net/en/products/cubase/specs_downloads.html
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PWA » wtorek 18 sie 2015, 23:03

... ... Cóż, pewnie wszystko zależy od tego, na jakim oprogramowaniu pracujesz.prawdzenie aplikacji i ew. poprawki....
Bazuje na Reaperze i Abletonie , do tego czasami pracuje na Reasonie i FL studio. Na lapku mam Win 8.1 i jakos sie do niego przyzwyczailem ,ale na stacjonarnym waham sie, czy moze zainstalowac 7-ke,na ktorej nie pracowalem i czy to nie bedzie krok wstecz w stosunku do 8.1 . Jakos tak sie zlozylo ,ze przeskoczylem z xp-eka na 8.1 pomijajac Windows 7. W sumie to liczy sie najbardziej stabilnosc....

To tak jak ja ... z XP od razu na 8-mkę... i jakoś nie kusi mnie 7-ka. Z 8 nie miałem żadnych kłopotów przez ponad 2 lata... trochę z Automapem ale szybko Novation wypuściło wersję 4.8 i kłopoty ustały. Ja też sporadycznie używam Abletona i oni deklarują, że najnowsza wersja 9-tki jest kompatybilna... 8-ki nie zamierzają testować bo to wersja nie rozwijana.

Mam 7-kę na innym komputerze, nie związanym z muzyką i jednak 8-mka wydaje mi się stabilniejsza...jednak generalnie z 10-ką się wstrzymuję, dopóki nie okrzepnie...czyli przynajmniej do zimy

Awatar użytkownika
Naudio
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 lut 2015, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Naudio » czwartek 20 sie 2015, 17:55

Przechodząc z Win8 na 10 nie tracisz żadnych plików, ani wcześniejszych konfiguracji. Je już uaktualniła i jest trochę lepszy, ale bez rewolucji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » środa 03 lut 2016, 15:09

Od premiery troszkę czasu już minęło. Ma ktoś WIN10? Jak wrażenia? błędy? zawiechy?

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Paweł » środa 03 lut 2016, 16:08

...Od premiery troszkę czasu już minęło. Ma ktoś WIN10? Jak wrażenia? błędy? zawiechy?...

Nie mam, ale miałem niedawno styczność na komputerze znajomego. Bo uparł się że chce mieć. Powiem w skrócie tak, zdania nie zmieniłem, unikać jak ognia. Co gorsza staje się to coraz trudniejsza sztuką ze względu na politykę MS.

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 10?

Post autor: JankoMuzykant » środa 03 lut 2016, 16:38

Siedziałem na W10 pół roku. W święta wróciłem do W7, ponieważ:

- prawie żaden thinapp nie działał prawidłowo (a bardzo lubię tę technologię),
- nie działał skaner i połowa instrumentów (z klawiaturą RD700SX, którą bardzo lubię),
- klawiatura USB gubiła litery - jedną na kilkaset,
- grafika (po którymś upgrade) wywalała się co godzinę (bez szwanku niby, tylko czarny ekran na chwilę i przeprosiny od MS, ale upierdliwe). Nie jakieś dziwne coś, intelowska grafika z procka,
- nie działała większość oprogramowania dla elektroników: symulatorów, programatorów, programów dosowych (tak, używa się takich, kiedy celem jest wykonanie pracy, a nie bycie trędy i kul),
- nie działa prawidłowo mysz w trybie xmouse (to bardzo przyspiesza pracę),
- alt-tab czyni cuda (to również bardzo przyspiesza pracę),
- nie da się ustawić własnych (nieoczojebnych) kolorów interfejsu. Nie da się (!!!) ustawić achromatycznego tła (można to obejść używając tapety w takiej barwie),
- nie da się zmniejszyć elementów interfejsu (jak w bardzo wygodnym, jeszcze z W98). W grafice liczy się każdy centymetr powierzchni przeznaczonej na pracę, a nie durne plamy niczego.
- nie działa prawie żaden program narzędziowy do sprawdzania dysków, nagrywania płytek itp (działa Ashapoo, które przy okazji odkryłem, polecam wersję najprostszą),
- fonty rysują się gorzej niż z silnikiem z W7.

W10 pracuje sprawnie, jest szybki, ale... W7 także pracuje sprawnie i jest szybki. Nie zauważyłem żadnego przyspieszenia (na i7, RAID z SSD i 16 GB ramu). Nowinki, czyli sklep z apkami, jest bezużyteczny. Próba robienia telefonu z komputera jest śmieszna. Oczywiście to nie przeszkadza, bo można nie używać, ale nie da się tego nie mieć i to też się aktualizuje nie wiadomo po co. Dodatkowo dwa panele sterowania i długo trwające uaktualnienia. Szpiegowanie mam gdzieś, niech sobie grzebią i wysyłają co chcą. Ja potrzebuję sprawnie pracować, a nie użerać się z systemem. Z czasem coraz więcej aplikacji przerzucałem do wirtualnej maszyny, w końcu stwierdziłem, że to chore, by większość apek pracowała wirualnie i teraz wirtualny jest W10 na hoście W7. To znaczy byłby, gdyby był mi potrzebny do czegoś.
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

ODPOWIEDZ