Windows 10?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » sobota 01 sie 2015, 09:32

...Coś dla tych co się napalili na 10tkę :):):)

https://www.youtube.com/watch?v=wuBp8TGvHgE...
 


system Cię dopadnie jak będziesz niewygodny nawet, jeśli będziesz na opensource'owym linuxie siedział hehehe, to już się działo przed erą cyfry


Ja czekam, aż mi się pojawi możliwość aktualizacji i śmiało instaluję wyłączając opcje, które mi nie pasują.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » sobota 01 sie 2015, 10:17

Ja czekam, aż mi się pojawi możliwość aktualizacji i śmiało instaluję wyłączając opcje,
które mi nie pasują. ...

''Możliwość aktualizacji'' jest już od 29 lipca...
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » sobota 01 sie 2015, 10:19

Jak dla mnie aktualizowanie ze starego systemu do win10, zaraz po pojawieniu się takiej
możliwości, to trochę dziecinada i owczy pęd. Tym bardziej że 10 jest systemem wciąż
niedopracowanym, a na darmową aktualizację ma się rok od daty wydania (czyli będzie
można darmowo aktualizować do 29 lipca 2016). Także jest to sporo czasu by system
doszlifowano i wtedy można to rozważyć. Na razie aktualizacja do nowego systemu w
mojej opinii jest bez sensu.
No ale co tam.. ...
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » sobota 01 sie 2015, 10:20

cyt''Sory ale czemu ten gamoń nie wspomniał że o to wszystko windows pyta się podczas
pierwszego uruchomienia i że to wszystko można wyłączyć? ''
.

sorry ale po co te nerwy i inwektywy ?


cyt''ech to szukanie taniej sensacji''


ehh te niepotrzebne nerwy...

spokojnie, keep calm..
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: DJOZD » sobota 01 sie 2015, 11:58

Dla tych ktorzy sobie wolą zrobic to po swojemu z DVD lub USB https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Zbynia » sobota 01 sie 2015, 12:17

chantiz żadne nerwy - po prostu śmieszne jest jak ludzie wypisują czy wygadują bzdury pomijając wiele ważnych rzeczy w poszukiwaniu taniej sensacji
podobnie było o aktualizacji przez rok - paru gamoni zamiast napisać że chodzi o aktualizację z niższej wersji systemu do wyższej zaczęło bredzić o aktualizacjach systemu....

to wprowadza tylko zamęt a potem powstają jakieś niedomówienia

gdyby gość wymienił te rzeczy i powiedział od czego są i ze można wyłączyć spoko - a tak to dostał należyte określenie

wymagam odrobinki rzetelności w takich wypadkach

co do samej aktualizacji - masz rację - też bym się wstrzymał tym bardziej że faktycznie jest jeszcze sporo niedoróbek
w sierpniu ma wyjść jakaś większa aktualizacja

Jeśli będę swój system aktualizował do 10 to raczej za 3-5 miesięcy kiedy większość błędów zostanie załatana
Póki co 10 w testach

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » sobota 01 sie 2015, 12:38

Okej, jestem świeżo po aktualizacji..

 

Aktualizacja przebiegła sprawnie i szybko - ale tego się spodziewałem.

 

Wygląd trochę inny, ale mnie się podoba (nie jestem jakims fanem Windowsów - żeby nie było)

 

Ableton, Cubase, MPC Software działają z grubsza bez zarzutów.

 

Nowa przeglądarka EDGE - szybsza niż Firefox.

 

Tyle z ogólników.. a teraz to co mnie bardzo mile zaskoczyło to to, że WIN10 znalazł sterowniki, których WIN8.1 ani ja nie mogłem znaleźć.

Druga sprawa, ostatnim czasem miałem problem z kartą dźwiękową. Było słychać pyknięcia w głośnikach, szczególnie na YT, ale też w MPC software.. Borykałem się z tym długo.. przeinstalowywałem system, zmieniałem sterowniki.. Wyglądało na to, że wina nie leży po stronie softu..

Wkońcu doszedłem do wniosku, że pierd*** tego focusrite i USB i czas przejść na FireWire.. byłem już bliski zakupu nowej karty i odpowiednich modułów firewire.. jednak po aktualizacji z WIN 8.1 do WIN 10 problem minął i wszystko gra idealnie :)

 

Oczywiście to za wcześnie, żeby dawać jakąś szerszą opinie.. Nie spodziewałem się jednak wogóle, że te problemy zostaną rozwiązane z automatu %-)

 

Co do ustawień prywatności to wszystko jak najbardziej jest konfigurowalne (posiadam wersje Windows 10 Pro)

 

*chantiz - żaden owczy pęd, zwykła ciekawość, ktoś musi być pierwszy, doświadczać aby np. taka osoba jak Ty mogła sobie poczytać potem fora, różne opinie i zdecydować czy się w coś ładować czy też nie
Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » sobota 01 sie 2015, 12:48

@ Zbynia
Windows 10 ma jedną poważna wadę - automatyczne aktualizacje, których nie da się
wyłączyć, przynajmniej w wersji Home.



cyt''Jeśli będę swój system aktualizował do 10 to raczej za 3-5 miesięcy kiedy
większość błędów zostanie załatana
Póki co 10 w testach''

Ja jeśli zaktualizuje z mojej 7demki, to nie wcześniej niż w czerwcu 2016
Ale ze względu na to, że 7demka będzie jeszcze przynajmniej przez 5 lat łatana, to
raczej w ogóle nie skorzystam z tej Microshitowej ''promocji''.


Poza tym, Twoje żale w kierunku autora tego vloga, są lekko mówiąc nie na miejscu.
Bynajmniej z bardzo prostej przyczyny - w ustawieniach domyślnych cała to nazwijmy to
''inwigilacja'' jest włączona. Część można wyłączyć przy instalacji, część grzebiąc
później w systemie. Microshit liczy zapewne na to, że wielu przeciętnych Kowalskich
się ''nie połapie''. Więc krytyka autora vloga , po części jest uzasadniona. Poza tym
pamiętaj, że nie ma nic za darmo. Microsoft nie da Ci, swojego najnowszego systemu
bynajmniej za ładny uśmiech.Jest tylko kwestia tego, gdzie jest haczyk, którego
bynajmniej nie da się ot tak ''wyłączyć''.

Polecam ten artykuł z WP(nie,nie jest to bynajmniej sianie paniki) :


http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Ciemna-strona-Windows-10-Czym-grozi-
zainstalowanie-
nowego-systemu,wid,17741690,wiadomosc.html?
utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2&ticaid=115535

''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » sobota 01 sie 2015, 13:01

kolejny plus który zauważyłem to niższe temperatury procesora rzędu 3-4 stopni


Chantizstudio


to o czym mówisz, że piszę WP (obie opcje) są do wyłączenia bardzo prosto przy finalnej konfiguracji systemu.. jest tam z 16 różnych rzeczy dotyczących prywatności i każdą możesz wyłączyć.. są przedstawione w jasny i klarowny sposób.. te rzeczy o których piszesz też tam były. Wyłączyłem wszystko.


To prawda, że microsoft przy wersji 10 pyta się o większą dostępność do naszych danych, czasami absurdalną (jak wysyłanie im wszystkiego co wklepiesz w klawiaturę - tak tak) ale wszystkie te rzeczy są wypisane bardzo czytelnie, dużą czcionką i zapytany o ich ustawienia jesteś automatycznie (więc nie musisz grzebać, żeby znaleźć te opcje) i masz dwie opcje 'włącz' i 'wyłącz'


Mówie jak jest.


Jeśli chodzi o takie sprawy i ściemy to przykre jest to, że opinie w intenercie można kupić, a artykuły są sponsorowane. Potem jeden z drugim niesprawdzając nic samemu powiela coś zasłyszanego lub przeczytanego i tak się rodzi 'prawda', która z faktycznym stanem rzeczy nie ma nic wspólnego.. Ile takich rzeczy nawet w naszym świecie krąży.. typu mity o piankach i tym podobne.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » sobota 01 sie 2015, 13:38

...
kolejny plus który zauważyłem to niższe temperatury procesora rzędu 3-4 stopni

Chantizstudio

to o czym mówisz, że piszę WP (obie opcje) są do wyłączenia bardzo prosto przy finalnej konfiguracji systemu.. jest tam z 16 różnych rzeczy dotyczących prywatności i każdą możesz wyłączyć.. są przedstawione w jasny i klarowny sposób.. te rzeczy o których piszesz też tam były. Wyłączyłem wszystko.

To prawda, że microsoft przy wersji 10 pyta się o większą dostępność do naszych danych, czasami absurdalną (jak wysyłanie im wszystkiego co wklepiesz w klawiaturę - tak tak) ale wszystkie te rzeczy są wypisane bardzo czytelnie, dużą czcionką i zapytany o ich ustawienia jesteś automatycznie (więc nie musisz grzebać, żeby znaleźć te opcje) i masz dwie opcje 'włącz' i 'wyłącz'

Mówie jak jest.

Jeśli chodzi o takie sprawy i ściemy to przykre jest to, że opinie w intenercie można kupić, a artykuły są sponsorowane. Potem jeden z drugim niesprawdzając nic samemu powiela coś zasłyszanego lub przeczytanego i tak się rodzi 'prawda', która z faktycznym stanem rzeczy nie ma nic wspólnego.. Ile takich rzeczy nawet w naszym świecie krąży.. typu mity o piankach i tym podobne. ...
 



ps. jeśli chodzi o prywatność to myślę, że microsoft bardzo ładnie i wporządku się zachowuj względem innych korporacji. W wp dali tego linka:


 


http://choice.microsoft.com/pl-PL


zobacz jakie wszystko czytelne, nie piszą jak inni tekstów typu: 'daj nam dostęp do twojej prywatności, a będziesz bezpieczny' haha tylko piszę ładnie:


'To twoja prywatność, miej nad nią kontrolę'


super, a jak ktoś coś będzie chciał od Ciebie wyłudzić to to zrobi i żaden portal o tym nie napiszę!! służby specjalne mają umowy z sieciami gsm itp itd.. stary, w jakim Ty świecie żyjesz, ja mieszkam w UK i wiem, że jakby mi się podwinęła noga to odpowiednie służby by mi mogły znaleźć dużo haków na mnie (wiem to z doświadczenia jak działają tutejsze agencje expernian etc, które współpracują z bankami) myślisz, że w Polsce jest inaczej? a masz Facebooka? konto na Gmail'u? to wystarczy.. ale nie o tym temat..


Ja daję wielki plus dla Microsoftu za mega CZYTELNOŚĆ jeśli chodzi o polityke prywatności.


I naprawdę wszystko mamy na tacy, tylko wystarczy czytać u źródeł i wyrabiać sobie opinię, a nie czytać opinie, które często są zmanipulowane, nie rzetelne.. lub ktoś szuka sensacji.. jak ten typ z tego filmika, lub dziennikarz, który napisał artykuł na wp.. a czemu tak robią? Bo jak jest sensacja to jest więcej wyświetleń.. proste


 



Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ