Windows 10?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » sobota 01 sie 2015, 14:06

cyt''.. stary, w jakim Ty świecie żyjesz''

Na początek proponuje coś na uspokojenie...:-o


cyt'' a masz Facebooka? konto na Gmail'u?''

Nie, nie mam z bardzo prostego powodu. Ani jednego ani drugiego po prostu nie
potrzebuje.


cyt''Ja daję wielki plus dla Microsoftu za mega CZYTELNOŚĆ jeśli chodzi o polityke
prywatności.''

''Big'', ''big'' plus ! mucha nie siada !




pozdrawiam
A.. bo bym zapomniał....

Miłej ''zabawy'' z szpie.. pardon z Windows 10

A w razie czego gdyby ta ''zabawa''okazała się ''jazdą bez trzymanki'', to polecam:


www.dobreprogramy.pl/Jak-odinstalowac-Windows-10-i-wrocic-do-poprzedniego-
systemu,News,65186.html
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » sobota 01 sie 2015, 15:26

takie mam wrażenie, że to co piszę wp zdaję się być wyssane z palca.. wiesz jak mam ufać artykułowi, gdzie mówią, że dane opcje są ukryte do wyłączenia, a ja czarno na białym jestem zapytany o ich wł/wył na etapie konfiguracji.. to tak jakby ktoś mi mówił, że moja dziewczyna jest facetem...


narazie żadnych błędów w WIN10 nie widzę.. gdy zauważę nie omieszkam się poinformować, a obserwowany jestem od dawna przez byty z innych wymiarów i siły ciemności, więc cóż mi taki Bill Gates może zrobić Laughing

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Zbynia » sobota 01 sie 2015, 16:59

chantiz przesadzasz - większość rzeczy masz do wyłączenia
to co trzeba wyłączyć przez grzebanie było już w xp tak samo wyłączane przez grzebanie
pewnych rzeczy nie przeskoczysz choćby nie wiem co
wiesz jeśli informacja o moim sprzęcie poleci do MS by wiedział na jakich konfiguracjach działa ich system i postarał się by działał najlepiej jak to możliwe - to nie widzę problemu
ale czemu nie przyczepisz się do google który zbiera wszystko co robisz w chrome?
i tylko wydaje ci się że możesz to wyłączyć - masa danych idzie podczas automatycznej aktualizacji przeglądarki a reszta wprost z paska wyszukiwania
i to jest problem a nie możliwość wyłączenia pewnych rzeczy w windows na etapie instalacji
szukasz problemu nie tam gdzie on faktycznie jest
o szpiegu fb nawet nie wspominam bo to prawdziwa tragedia

ps. już sama aktywacja windowsa pobiera konfiguracje twojego komputera - i tak było od jej wprowadzenia
do autora wypocin wideo oczywiście mam uzasadnione pretensje bo nic nie mówi po co dlaczego i jak takie rzeczy są zbierane
to tylko szukanie taniej sensacji

zamiast o windows niech zrobi to samo o androidzie - biedaczek nawet pewnie pojęcia nie ma jak wiele danych zbiera google bez jakiegokolwiek pytania się kogokolwiek


co do aktualizacji automatycznych - nie wiem jak w home bo mam obecnie pro - bezproblemowo wyłączyłem
dwa sposoby: rejestr oraz gpedit
to samo tyczy się windows defender i kilku innych usług

dlatego napisałem że gamonie szukają taniej sensacji i biją pianę nie zwracając uwagi na możliwości które istnieją od dawna
więcej rzetelności

potem reszta powiela takie rzeczy - także ty nie sprawdzając chociażby w wyszukiwarce jak wyłączyć aktualizacje automatyczne....

tylko uważaj z gpedit bo można tam zrobić bardzo wiele

na przyszłość zamiast czytania bzdur w internecie zalecam poszukania na stronach różnych agencji bezpieczeństwa zaleceń co do ustawień systemów - można znaleźć bardzo ciekawe rzeczy jak wszelkie szpiegi systemowe powyłączać

jak chcesz zapoznaj się z tym:




link

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: chantizstudio » sobota 01 sie 2015, 17:47

''co do aktualizacji automatycznych - nie wiem jak w home bo mam obecnie pro -
bezproblemowo wyłączyłem
dwa sposoby: rejestr oraz gpedit''

W home nie da się wyłączyć, w innych wersjach, sprawa wygląda też ciekawie.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/20/windows-10-nie-wylaczysz-
aktualizacji-automatycznych.aspx

-------------------------------------------------------------------------------------
Windows 10 Home - Current Branch, co oznacza automatyczne otrzymywanie aktualizacji w
pierwszej kolejności po udostępnieniu;
Windows 10 Pro i Windows 10 dla edukacji - użytkownicy będą mogli zdecydować się na
Current Branch lub Current Branch for Business, gdzie aktualizacje będą pojawiały się
z opóźnieniem. Poza tym będzie istniała możliwość pobierania aktualizacji poprzez
sieć p2p (tak jak w Windows 10 Pro Insider Preview);
Windows 10 Enterprise - w tym przypadku do wyboru będą trzy opcje. Poza dwiema
powyższymi użytkownicy otrzymają jeszcze dostęp do Long Term Servicing Branch, gdzie
będzie istniała większa kontrola nad dostarczanymi aktualizacjami. Ponadto będzie
można je odraczać w czasie.

Jak widzimy, najwięcej możliwości będą mieli użytkownicy Windows 10 Enterprise.
Niestety, w żadnym przypadku nie będzie istniała możliwość całkowitego wyłączenia
aktualizacji automatycznych. Microsoft chce mieć pewność, że będziecie pracować z
aktualnym i bezpiecznym systemem operacyjnym. Nawet jeśli tego nie chcecie.
-------------------------------------------------------------------------------------
Potem an następnej stronie, pisze tak:
cyt''MOŻNA WYŁĄCZYĆ AUTOMATYCZNE AKTUALIZACJE

Można, ale… jest to rozwiązanie „na około” i Bill jeden wie, jak długo będzie ono
działać. Microsoft udostępnia narzędzie do rozwiązywania problemów, które pozwala na
ukrycie oraz przywrócenie aktualizacji, które sprawiają problemy. Windows po ukryciu
aktualizacji nie będzie ich aktualizował, ale należy mieć na uwadze to, że nawet
jeśli ukryjemy te już wykryte, to owe rozwiązanie nie zadziała na przyszłe
odnalezione przez system uaktualnienia. I co więcej, jeśli Windows późniejsze
aktualizacje zainstaluje, może pojawić się problem w postaci brakujących, poprzednich
łatek......Ponadto, nie wierzę, by Microsoft nie zajął się tą kwestią w najbliższym
czasie. Stąd trudno przewidzieć, jak długo ta sztuczka podziała w Windows 10. A ten
przyjął bardzo surową politykę aktualizacji – użytkownicy Windows 10 Home nie mają
możliwości anulowania uaktualnień, w Pro można je odroczyć, a całkowicie zrezygnować
z nich będą mogli użytkownicy wersji korporacyjnych.''

http://antyweb.pl/oto-triki-w-windows-10-ktore-powinienes-znac/
-------------------------------------------------------------------------------------
Więc na początek nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Poza tym zapominasz że my wciąż mówimy o zwykłych przeciętnych ''Kowalskich''


''dlatego napisałem że gamonie szukają taniej sensacji i biją pianę nie zwracając
uwagi
na możliwości które istnieją od dawna
więcej rzetelności''

Już Ci pisałem, byś sobie odpuścił inwektywy.


cyt''na przyszłość zamiast czytania bzdur w internecie zalecam poszukania na stronach
różnych agencji''

Być może zamiast się tak podniecać i pisać faktycznie bzdury, obejrzysz ten vlog na
spokojnie i bez emocji ? Bo autor odniósł się do takich zarzutów jakie ty stawiasz,
uzasadnił także dlaczego podejmuje ten temat.


cyt''ale czemu nie przyczepisz się do google który zbiera wszystko co robisz w
chrome?
''

Ponieważ jest pewna mała różnica. Chrome to przeglądarka a Windows to system
operacyjny. Przeciętny użytkownik pceta ma wybór co do przeglądarki bo na rynku jest
ich wiele, co do systemu gdzie wszystko mu ''pójdzie'', jest już gorzej.


''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » sobota 01 sie 2015, 18:29


-------------------------------------------------------------------------------------
Windows 10 Home - Current Branch, co oznacza automatyczne otrzymywanie aktualizacji w
pierwszej kolejności po udostępnieniu;
Windows 10 Pro i Windows 10 dla edukacji - użytkownicy będą mogli zdecydować się na
Current Branch lub Current Branch for Business, gdzie aktualizacje będą pojawiały się
z opóźnieniem. Poza tym będzie istniała możliwość pobierania aktualizacji poprzez
sieć p2p (tak jak w Windows 10 Pro Insider Preview);
Windows 10 Enterprise - w tym przypadku do wyboru będą trzy opcje. Poza dwiema
powyższymi użytkownicy otrzymają jeszcze dostęp do Long Term Servicing Branch, gdzie
będzie istniała większa kontrola nad dostarczanymi aktualizacjami. Ponadto będzie
można je odraczać w czasie. 

-------------------------------------------------------------------------------------


Prawda, w WIN 10 Pro jest opcja odraczania aktualizacji, która oznacza wstrzymanie ściągania aktualizacji, jednak nie dotyczy ona uaktylnień dotyczących zabezpieczeń systemu.


Mam nadzieję, że Micrsoft wie co robi decydując się na taki krok i że aktualizacje nie będą zaburzały stabilności i kompatybilności a tylko będą sprawiały, że system będzie naprawdę bezpieczniejszy i stabilniejszy.


Ale tego na tą chwilę nie wie nikt i jeszcze długo potrwa zanim się dowiemy.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Zbynia » niedziela 02 sie 2015, 20:03

kliknij PPM na przycisku start i wybierz zarządzanie komputerem (musisz być zalogowany jako admin)
z menu po lewej usługi i aplikacje->usługi
znajdź windows update
kliknij dwukrotnie na nią - zmień rodzaj startu na wyłączony
zrestartuj komputer
potem w menadżerze zadań poszukaj usługi windows update
sprawdź też wyszukiwanie nowych łatek i sterowników

sprawdzałem na wersji home jak i pro
usługa trup

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » poniedziałek 03 sie 2015, 10:49

...kliknij PPM na przycisku start i wybierz zarządzanie komputerem (musisz być zalogowany jako admin)
z menu po lewej usługi i aplikacje->usługi
znajdź windows update
kliknij dwukrotnie na nią - zmień rodzaj startu na wyłączony
zrestartuj komputer
potem w menadżerze zadań poszukaj usługi windows update
sprawdź też wyszukiwanie nowych łatek i sterowników

sprawdzałem na wersji home jak i pro
usługa trup...
 


no i wyjście jest ;)


Win10 jak do tej pory hula elegancko, ale przeglądarka EDGE mimo, że szybko to ma trochę bugów.. Raz mi się wyłączyła, a jak ustawiam zdublowany wyświetlacz i biorę na dwóch monitorach taki sam obraz z YT na full screen to obraz na drugim monitorze jest zamrożony.. na Firefox i IE wszystko elegancko..


A jak to jest z Windows SmartScreen?? Zwiększa bezpieczeństwo czy to jakaś lipa? Boję się włączać takich opcji z Microsoftu bo mam nie do końca oryginalny pakiet Office.. zablokowany firewallem Foot in mouth zresztą Avast mnie powiadamia o zagrożeniach ;)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PieTras! » poniedziałek 03 sie 2015, 15:48

A ja mam dwa kompy, prawie te same modele, ten sam win 8.1. Jeden kupiony ponad rok temu, drugi dwa tygodnie temu. Na jednym wyskakuje mi cały czas powiadomienie o możliwości update, a na drugim wyskoczyło tylko przy pierwszym uruchomieniu, a teraz nigdzie tego powiadomienia nie ma. Ktoś wie czemu? Akurat na tym drugim kompie chcę zrobić update...

Na jednym mam konto Microsoftu, na drugim nie, może dlatego? 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » poniedziałek 03 sie 2015, 16:07

...
A ja mam dwa kompy, prawie te same modele, ten sam win 8.1. Jeden kupiony ponad rok temu, drugi dwa tygodnie temu. Na jednym wyskakuje mi cały czas powiadomienie o możliwości update, a na drugim wyskoczyło tylko przy pierwszym uruchomieniu, a teraz nigdzie tego powiadomienia nie ma. Ktoś wie czemu? Akurat na tym drugim kompie chcę zrobić update...

Na jednym mam konto Microsoftu, na drugim nie, może dlatego? ...
 


x64?


go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=616936

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: PieTras! » poniedziałek 03 sie 2015, 17:55

...
...
A ja mam dwa kompy, prawie te same modele, ten sam win 8.1. Jeden kupiony ponad rok temu, drugi dwa tygodnie temu. Na jednym wyskakuje mi cały czas powiadomienie o możliwości update, a na drugim wyskoczyło tylko przy pierwszym uruchomieniu, a teraz nigdzie tego powiadomienia nie ma. Ktoś wie czemu? Akurat na tym drugim kompie chcę zrobić update...

Na jednym mam konto Microsoftu, na drugim nie, może dlatego? ...
 

x64?

go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=616936...
 

Tak, x64.

Dzięki, sprawdzę! 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

ODPOWIEDZ