Windows 10?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: MrExplosion » poniedziałek 03 sie 2015, 23:37

Jeśli w W10 wszystkie opcje prywatności/uploadu/downloadu/chmury itp są podane przy instalacji lub zgrupowane w jednym miejscu panelu sterowania to świetnie. Może w takim razie taki test - czy wśród tych z was, którzy zainstalowali już W10 znajdą się osoby, które nie wyłączyły opcji żeby ich PC i łącze internetowe były używane do wysyłania innym użytkownikom update'ów systemu (czyli opcji stania się elementem sieci p2p)? Sam nie instalowałem 10tki więc nie wiem zupełnie gdzie to w systemie jest, wiem tylko że jest taka funkcja i na 99% jest włączona na nowym systemie. Wpisujcie szczerze czy macie to wyłączone

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 04 sie 2015, 09:50

...Jeśli w W10 wszystkie opcje prywatności/uploadu/downloadu/chmury itp są podane przy instalacji lub zgrupowane w jednym miejscu panelu sterowania to świetnie. Może w takim razie taki test - czy wśród tych z was, którzy zainstalowali już W10 znajdą się osoby, które nie wyłączyły opcji żeby ich PC i łącze internetowe były używane do wysyłania innym użytkownikom update'ów systemu (czyli opcji stania się elementem sieci p2p)? Sam nie instalowałem 10tki więc nie wiem zupełnie gdzie to w systemie jest, wiem tylko że jest taka funkcja i na 99% jest włączona na nowym systemie. Wpisujcie szczerze czy macie to wyłączone... 


Główne opcje są podane przy instalacji, a ich rozwinięcia są zgrupowane w obszernym menu PRYWATNOŚĆ.


Co do tej opcji o której mówisz wczoraj ją widziałem i zostawiłem włączoną.. Ale dzisiaj jej nie mogę znaleźć xD



edit: znalazłem tą opcje w zaawansowanych opcjach windows update > wybierz sposób dostarczania aktualizacji



image hosting no sign up


EDIT2: wczoraj sam system automatycznie mnie się zapytał poprzez ikone powiadomień na pasku zadań czy chcę mieć tą opcje włączoną czy też nie, dzisiaj ograniczyłem ją do sieci lokalnej

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: KAFEL » wtorek 04 sie 2015, 15:27

Nie rozumiem dlaczego nikt z Was nie wspomniał o dobrodziejstwach jakie przynosi nam Windows 10. Chodzi mi np. o trwałe oddzielenie procesów odpowiedzialnych za obsługę audio od całej reszty związanej z pracą systemu operacyjnego. http://video.namm.org/general/A3E_Microsoft_Keynote.mp4 


Key Features of Windows 10 for Musicians and Music Apps:



  • Greater emphasis on traditional laptop/desktop users

  • Universal app development – features & API’s available across all devices, promising more music app development for more devices

  • New MIDI API – available across all devices (desktop, tablet, phone, etc), multi-client support, reduce jitter

  • Improved audio stack performance – promises to shave approx 15ms off of audio latency, ‘opt-in’ to lower buffers for even lower latency

  • ‘Opt-in’ dedicated audio core – option to move audio processing to dedicated processor core for improved performance

  • WASAPI enhancements

  • AudioGraph – new API, built on WASAPI, offers ‘higher-level constructs’ for working with audio

  • New Codecs – FLAC, ALAC

  • Web Audio – included in Microsoft Edge, lets you use browser-based music app


Potwierdzam jako użytkownik Roland Octa-Capture (na nowych sterownikach ASIO pisanych pod Windows 10) i Abletona 9.2 (oraz najnowszej wersji beta). W sterowniku pojawiły się opcje zmniejszenia buforu a co za tym idzie latencji do znacznie niższych poziomów. Bezpieczna równowaga między stabilnością a wydajnością przy projektach osiągających nawet ca.95-98% CPU osiągana jest na buforze 128 sampli bez sypania się audio. Nigdy nie miałem takiej stabilności na Windows 7, 8 i 8.1, które były wcześniej zainstalowane na tym samym komputerze.

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: doministry1 » wtorek 04 sie 2015, 16:26

...
...Jeśli w W10 wszystkie opcje prywatności/uploadu/downloadu/chmury itp są podane przy instalacji lub zgrupowane w jednym miejscu panelu sterowania to świetnie. Może w takim razie taki test - czy wśród tych z was, którzy zainstalowali już W10 znajdą się osoby, które nie wyłączyły opcji żeby ich PC i łącze internetowe były używane do wysyłania innym użytkownikom update'ów systemu (czyli opcji stania się elementem sieci p2p)? Sam nie instalowałem 10tki więc nie wiem zupełnie gdzie to w systemie jest, wiem tylko że jest taka funkcja i na 99% jest włączona na nowym systemie. Wpisujcie szczerze czy macie to wyłączone... 

Główne opcje są podane przy instalacji, a ich rozwinięcia są zgrupowane w obszernym menu PRYWATNOŚĆ.


Co do tej opcji o której mówisz wczoraj ją widziałem i zostawiłem włączoną.. Ale dzisiaj jej nie mogę znaleźć xD


edit: znalazłem tą opcje w zaawansowanych opcjach windows update > wybierz sposób dostarczania aktualizacji



image hosting no sign up


EDIT2: wczoraj sam system automatycznie mnie się zapytał poprzez ikone powiadomień na pasku zadań czy chcę mieć tą opcje włączoną czy też nie, dzisiaj ograniczyłem ją do sieci lokalnej
...
 




http://www.dobreprogramy.pl/Domyslnie-wlaczony-w-Windows-10-system-P2P-moze-uzytkownikow-sporo-kosztowac,News,65228.html


Zdecydowanie warto wyłączyć...

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: DJOZD » wtorek 04 sie 2015, 17:09

...Nie rozumiem dlaczego nikt z Was nie wspomniał o dobrodziejstwach jakie przynosi nam Windows 10. Chodzi mi np. o trwałe oddzielenie procesów odpowiedzialnych za obsługę audio od całej reszty związanej z pracą systemu operacyjnego.....

Kiedyś podjąłem temat w innym wątku o W10 ale jakoś nikt nie był specjalnie zainteresowany. Ale może i za wcześnie bylo o tym mówić. A trzeba przyznać że od czasow Visty nie było żadnych konkretnych zmian w kwestiach audio. Teraz coś się ruszyło i bardzo dobrze. Szkoda tylko ze i tak nie zanosi się w Windows na low Level API to sam fakt zwrócenia uwagi na kwestie audio cieszy.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Arkana_Flow » czwartek 06 sie 2015, 15:33

Windows 2x zaliczył totalną zawieche, bez żadnego komunikatu, po prostu wszystko się zawiesiło. Czekam aż mi dojdzie nowy dysk i wracam do 8.1 lub zainstaluję czysty 10.. a nie poprzez update.. może nie będzie zawiech.. nie uśmiecha mi się wracać do 8.1, bo miałem tam kłopoty prawdopodobnie ze sterownikami do USB przez co dziwne rzeczy działy mi się z dźwiękiem, ale nie uśmiechają też mi się nagłe zawiechy..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: MrExplosion » niedziela 09 sie 2015, 14:57

Okazuje się, że wyłączenie opcji prywatności w Windows 10 tak naprawdę niczego nie wyłącza. To znaczy wyłącza ułatwienia dla użytkownika, a zostawia raportowanie "do bazy":

http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Analiza-telemetrii-w-Windows-10-czy-ktos-wysilil-sie-sprawdzic,65392.html

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Blaviken » niedziela 16 sie 2015, 02:58

www.blaviken.com

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: Blaviken » niedziela 16 sie 2015, 02:59

......Nie rozumiem dlaczego nikt z Was nie wspomniał o dobrodziejstwach jakie przynosi nam Windows 10. Chodzi mi np. o trwałe oddzielenie procesów odpowiedzialnych za obsługę audio od całej reszty związanej z pracą systemu operacyjnego.....

Kiedyś podjąłem temat w innym wątku o W10 ale jakoś nikt nie był specjalnie zainteresowany.
*****
Rzucisz linkiem DJOZD? Nie chce mi się szukać ;) a chętnie zerknę na ten wpis?
[addsig]
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 10?

Post autor: DJOZD » poniedziałek 17 sie 2015, 07:22

Wiele tu nie ma http://www.eis.com.pl/pl/modules.php?
op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=32498&forum=25

Tutaj link do tematu gdzie ludzie z branży pytają o kwestie audio człowieka z MS
(szefa działu audio Pete'a Brown) ktory nad tym pracuje

https://www.gearslutz.com/board/music-computers/975864-windows-10-thread-post-
your-expectations-here.html

ODPOWIEDZ