ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Post autor: oneman » niedziela 24 sty 2016, 19:15

Coś zgłupiałem i nie mogę dojść do ładu.
W komputerze zainstalowana Esi Juli@. Komputer z systemem Windows 7.
Odtwarzacz plików foobar z komponentem ASIO. Z foobara dźwięk wychodzi po protokole ASIO, sterownik ASIO od Julii zainstalowany poprawnie. Mikser od Julii działa poprawnie.

Wszystko jest więc niby OK ale gdy odtwarzam muzykę z foobara poprzez protokół ASIO to mogę także równocześnie odtwarzać muzykę w przeglądarce internetowej.
Coś chyba nie tak - ASIO powinno nie dopuścić żadnych innych dźwięków z innych aplikacji.

Ma ktoś Julię by sprawdzić czy możliwe jest odtwarzanie z foobara po ASIO i równoczesne odtwarzanie dźwięku z jakiejś strony internetowej w przeglądarce?


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Post autor: Zbynia » poniedziałek 25 sty 2016, 19:03

Korzystanie z ASIO nie wyklucza korzystania z WDM - tak samo mam w EMU
Program po ASIO a przeglądarka po WDM

To o czym piszesz tyczy się pracy w obrębie ASIO (jeden program jednocześnie)

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Post autor: miro5530 » wtorek 26 sty 2016, 01:25

 


Podobnie jak w Waveterminal 192x i nie jest to dziwne.
Julia obsługuje również ReWire, czyli protokół wymiany audio między dwoma programami muzycznymi.


Definicje Wikipedii (linki):


ASIO 


ReWire




Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Post autor: oneman » wtorek 26 sty 2016, 11:37

Dzięki za odpowiedzi.
Wygląda więc, że wszystko jest OK.

Dałbym jednak sobie rękę uciąć, że na E-MU 0404 USB korzystając z protokołu ASIO na foobarze wszystkie inne dźwięki (przykładowo z przeglądarki) są blokowane.
Było to za czasów E-MU 0404 USB pod Windows XP - dawne czasy i może pamięć mi płata figle.

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Post autor: ukaef » poniedziałek 29 sie 2016, 22:24

...
 

Podobnie jak w Waveterminal 192x i nie jest to dziwne.
Julia obsługuje również ReWire, czyli protokół wymiany audio między dwoma programami muzycznymi.

Definicje Wikipedii (linki):

ASIO 

ReWire


...
 


Coś mi się wydaje, że ReWire to akurat rozwiązanie niezależne sprzętowo i nie mające nic wspólnego ze sterownikami. To czysto programowe rozwiązanie komunikacji pomiędzy programami. Jeśli interfejs obsłuży ASIO, to zadziała też ReWire.

:)

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: ESI Juli@ i ASIO - problem bądź błąd systemu

Post autor: DZ1 » czwartek 01 wrz 2016, 19:03

...Coś zgłupiałem i nie mogę dojść do ładu.
W komputerze zainstalowana Esi Juli@. Komputer z systemem Windows 7.
Odtwarzacz plików foobar z komponentem ASIO. Z foobara dźwięk wychodzi po protokole ASIO, sterownik ASIO od Julii zainstalowany poprawnie. Mikser od Julii działa poprawnie.

Wszystko jest więc niby OK ale gdy odtwarzam muzykę z foobara poprzez protokół ASIO to mogę także równocześnie odtwarzać muzykę w przeglądarce internetowej.
Coś chyba nie tak - ASIO powinno nie dopuścić żadnych innych dźwięków z innych aplikacji.

Ma ktoś Julię by sprawdzić czy możliwe jest odtwarzanie z foobara po ASIO i równoczesne odtwarzanie dźwięku z jakiejś strony internetowej w przeglądarce?

...
 
nie ma regóły, zależy od karty; miałem kiedyś esi maya44 na pci i jednoczesnie mogło grać asio i wdm (np DAW przez asio i Winamp przez wdm), a dla odmiany digidesign mbox2 obsługuje tylko albo asio albo wdm (np, gdy działa DAW na asio to nie moze działać nic innego, np YT z przegladarki) dlatego jeśli potrzebowałem, np na szybko przesłuchac coś na winampie i nie zamykać jednoczesnie DAW, wychodziłem kabelkiem ze zintergrowanej spdif out do spdif in mbox2 i w winampie do odtwarzania ustawiałem karte zintegrowaną. U Ciebie wszystko jest OK i trzeba sie tylko cieszyć, że nie musisz kombinować tak jak ja z mbox2.


pozdr,


ODPOWIEDZ