Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: PWA » piątek 04 mar 2016, 11:03

Drodzy użytkownicy tego zacnego oprogramowania, czy macie jakieś problemy z wydajnością procesora w trakcie grania na tym instrumencie? W moim przypadku (procesor Athlon II 620...leciwy dość), przy bardziej złożonych brzmieniach z włączonymi efektami pokładowymi praktycznie nie da się na nim grać...procesor jest obciążony do granic możliwości. Na drugim komputerze z i7 jest lepiej, ale również wskaźnik obciążenia w instrumencie obraca się w okolicach 50-70%.
Czy wy również macie takie problemy?

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: MrExplosion » piątek 04 mar 2016, 12:57

Wystarczy obejrzeć kilka filmików na youtube i widać, że Matrix często pokazuje na procesorach 4-rdzeniowych 50% obciążenia nawet zanim zaczniesz grać. Czasem widać jak obciążenie skacze do ponad 100% czy nawet 200%. Z komentarzy wynika, że to wskaźnik dla pojedynczego rdzenia. Pytanie czy obsługuje wielordzeniowość i wielowątkowość. Jeśli nie, to łatwo zatkać nawet i7.

A tak już z boku tematu - czasami czytam, że producenci komputerów zarzucają Microsoftowi, że słaba sprzedaż jest winą słabych kolejnych Windowsów. Poważni ludzie i poważne redakcje podejmują temat, toczy się poważna dyskusja. Taka też jest konkluzja w większości artykułów, które czytam. Producenci typu HP czy Dell mają spotkania z MS na najwyższym szczeblu... Nie wiem, czy oni wszyscy mają jakąś zbiorową pomroczność, czy umówili się, że dla celów marketingowych muszą tą bajkę sprzedawać? Intel zamroził wiele lat temu postęp mocy obliczeniowej i7, co roku przyrost nie przekracza kilku procent, więc 5-letni komputer jest prawie tak szybki jak nowy. Po co ludzie mają wymieniać? I oczywiście mało kto mówi na głos, że spadająca sprzedaż PC to tylko i wyłącznie wina Intela i braku konkurencji ze strony AMD. W naszej działce jest to szczególnie dotkliwe, bo instrumenty mogłyby być dużo lepsze, gdyby istniał sprzęt, który je pociągnie. Oczywiście optymalizacja swoją drogą, ale nawet najlepsi deweloperzy pewnych ograniczeń nie przeskoczą. Przykładem tylko 1-głosowy Monark, czy Diva.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: PWA » piątek 04 mar 2016, 14:38

...Wystarczy obejrzeć kilka filmików na youtube i widać, że Matrix często pokazuje na procesorach 4-rdzeniowych 50% obciążenia nawet zanim zaczniesz grać. Czasem widać jak obciążenie skacze do ponad 100% czy nawet 200%. Z komentarzy wynika, że to wskaźnik dla pojedynczego rdzenia. Pytanie czy obsługuje wielordzeniowość i wielowątkowość. Jeśli nie, to łatwo zatkać nawet i7.

Cóż, obawiam się, że nie obsługuje ani jednego ani drugiego. Problem w tym, że tak jak pisałem, przy trochę bardziej złożonym brzmieniu praktycznie nie da się grać.
Jeżeli chodzi o serię "i", to pamiętaj, że są to procesory do komputerów domowych. W serwerach i profesjonalnych stacjach roboczych stosuje się procesory Xeon... więc Intel nie będzie podkręcał serii "i" za bardzo, bo robił by konkurencję dla samego siebie

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: Zbynia » środa 16 mar 2016, 23:53

Czy jesteście pewni że to wtyczka tak obciąża?
Ja takiego problemu nie zauważyłem ani na dwóch ani na czterech rdzeniach - odpalona wtyczka nie żre praktycznie nic (vsti i standalone)

za to w wypadku kiedy nic się nie dzieje a pół procka coś robi to lepiej spójrzcie czy nie macie w autostarcie procesu optymalizacji .NET Framework - on często się coś przymula i tak sobie dla jaj żre 50% wydajności

w menadżerze zadań będzie widoczny jako nic nie mówiący proces svchost (ten proces odpowiada za połowę rzeczy w systemie dlatego bardzo trudno namierzyc winowajcę hehehe)

aha testowane na C2D E6600 i i5 2500K

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: PWA » czwartek 17 mar 2016, 21:44

Zbynia,niestety to wtyczka taka żarta jest Wszystkie śmiecie mam wyrzucone, żeby mi procesora nie muliły. W trybie standalone sam odpalony instrument obciąża procesor na poziomie 13%... jak zaczniesz grać to potrafi przy niektórych presetach skakać do 27-30% ogólnego obciążenia... i oczywiście pracuje tylko jeden rdzeń, co przekłada się na to, że jest obciążony w 100%... reszta leży odłogiem i się byczy
Jak go odpalę jako VST, to trochę lepiej to wygląda, ale też czasami potrafi do nieba polecieć.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: Zbynia » piątek 18 mar 2016, 10:01

Fakt korzysta tylko z jednego ale aż takiego obciążenia nie widziałem
Nie miałem okazji skorzystać z kilku instancji na przykład pod FL Studio - pewnie nie byłoby tak różowo skoro tak twierdzisz

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: PWA » piątek 18 mar 2016, 13:52

Może przyczyną jest mój Athlon II 620, 2,7M... w końcu lata "świetności" ma już za sobą ... z drugiej strony powinien dawać radę... 4 rdzenie ma i jak patrzę na porównania wydajnościowe, to znacząco nie odbiega od współczesnych i5. Inna sprawa, że na i7 (3 generacja, 2.2M) aż takich problemów nie mam... ale różowo też nie jest i czasem wskaźnik instrumentu podchodzi pod 50-60%... w wersji standalone.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: Zbynia » piątek 18 mar 2016, 18:30

oj odbiega i to bardzo - to procek o wydajności starego C2Q 6600
obecnie nawet mobilne i5 są wydajniejsze
byle nowa i5 desktopowa jest przynajmniej 2 razy wydajniejsza

a niestety wydajność jednowątkowa na tych athlonach jest słabiutka - wspomniany Q6600 pewnie by się lepiej spisał
pozostaje inwestycja w intela

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: PWA » piątek 18 mar 2016, 21:14

No cóż, w końcu to konstrukcja z przed jakichś 8-9 lat ... trochę się w międzyczasie zmieniło w prockach a i AMD wypadło nieco z obiegu
Jak zapewne widziałeś w innym wątku, to jest powód mojej decyzji o wymianie całej stacjonarki... może jedynie karta video ze starego zostanie a resztę trzeba zbudować od podstaw... nie ukrywam, że jednym z powodów tej decyzji byłą "postawa" Matrixa... źle się zachowuje na Athlonie

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora

Post autor: laser777 » sobota 19 mar 2016, 00:24

Co jest nie tak z tymi AMD'kami?Ja obecnie pracuje na kompie z prockiem AMD FX 6100
Ma 6 rdzeni po 3.3 GHZ(3.9 turbo) 8mb pamięci podręcznej. Jak by pod tym kątem na to patrzeć to wyprzedzał by nawet i7 za 1800zł na który ostatnio rzuciłem okiem.
A jak sobie porównałem go w Benchmarku z moim i5 2400 to intel wyprzedza go we wszystkim po za kulturą pracy.


ODPOWIEDZ