Oprogramowanie instalowane na dwóch komputerach jednego użytkownika

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Oprogramowanie instalowane na dwóch komputerach jednego użytkownika

Post autor: Pytajny » sobota 18 cze 2016, 14:59

Witam. Zastanawiam się nad uruchomieniem drugiego komputera z możliwie takim samym softwarem.


Moje pytanie brzmi, czy w praktyce możliwe jest uruchomienie tego samego programu na jednej licencji na dwóch różnych komputerach w tym samym czasie. Wiem, że może być to ograniczone przez licencję, jednak z przyczyn czysto technicznych chciałbym wiedzieć które programy posiadają oprogramowanie weryfikujace ilość uruchomionych instancji.


Lista programów:

- Ableton, tutaj wiem, że licencja jest bodaj na jeden komputer, ale można uruchomić  max 2


- Komplete 10


- Trillian, Omnisphere 2, Stylus


- Orchestral Essentials 1 i 2


- Melodyne 2 editor


- Sibelius 8


- Ohmicide


- Fab Filter ProMB


- Addictive Drums 2


- Ozone 6


- Ana Synth


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!


stefanheisl
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 10 sty 2023, 08:43

Re: Oprogramowanie instalowane na dwóch komputerach jednego użytkownika

Post autor: stefanheisl » wtorek 10 sty 2023, 08:54

Dzięki za informacje i listę programów. naprawdę interesujące pytanie. Jak zrozumiałem, wszystko zależy od rodzaju licencji i jest tam napisane. Na przykład niedawno kupiłem oprogramowanie od Andersen i tam liczba urządzeń zależy od zakupionego planu. Im więcej urządzeń i użytkowników, tym droższe.

angelarkafts
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 sty 2023, 08:49

Re: Oprogramowanie instalowane na dwóch komputerach jednego użytkownika

Post autor: angelarkafts » wtorek 10 sty 2023, 08:56

stefanheisl pisze:
wtorek 10 sty 2023, 08:54
Dzięki za informacje i listę programów. naprawdę interesujące pytanie. Jak zrozumiałem, wszystko zależy od rodzaju licencji i jest tam napisane. Na przykład niedawno kupiłem oprogramowanie od Andersen i tam liczba urządzeń zależy od zakupionego planu. Im więcej urządzeń i użytkowników, tym droższe.
Bardzo dziwny system...Dlaczego miałbym przepłacać, jeśli używam tego sam, tylko na różnych urządzeniach?! na przykład w domu na jednym komputerze i w biurze na innym.

ikeasob
Posty: 7
Rejestracja: środa 28 cze 2023, 10:51

Re: Oprogramowanie instalowane na dwóch komputerach jednego użytkownika

Post autor: ikeasob » środa 28 cze 2023, 10:55

stefanheisl pisze:
wtorek 10 sty 2023, 08:54
Dzięki za informacje i listę programów. naprawdę interesujące pytanie. Jak zrozumiałem, wszystko zależy od rodzaju licencji i jest tam napisane. Na przykład niedawno kupiłem oprogramowanie od Andersen i tam liczba urządzeń zależy od zakupionego planu. Im więcej urządzeń i użytkowników, tym droższe. slope game
Nie widzę żadnego problemu w handlu w tym systemie.

ODPOWIEDZ