Trzaski - pomocy!

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
minowak
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 00:00

Re: Trzaski - pomocy!

Post autor: minowak » wtorek 20 gru 2016, 10:23

...
np. DUNE 2 (przy tej wtyczce najbardziej)
...

Zawsze tak było czy od niedawna?

Dune 2 jest dość wymagającą wtyczką jeśli chodzi o procesor. Trochę jak Serum, ale ten
z kolei wspiera tylko jeden rdzeń i tnie się nawet na i5 przy grubszych zagraniach. Jednak przy buforze 1024 nie powinno być takich kwiatków.
Masz możliwość wsadzenia lub dopięcia dysku 7200rpm?...
 


Nie było tak zawsze, trzaski pojawiły się niedawno. Dysk może być zmieniony na szybszy. Jeden z moich kolegów twierdzi, że wina leży w systemie operacyjnym, w jego rejestrach, generalnie w Windowsie.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Trzaski - pomocy!

Post autor: PWA » wtorek 20 gru 2016, 11:33

Nie było tak zawsze, trzaski pojawiły się niedawno. Dysk może być zmieniony na szybszy. Jeden z moich kolegów twierdzi, że wina leży w systemie operacyjnym, w jego rejestrach, generalnie w Windowsie....

Tak jak pisałem wcześniej, w przypadku tego typu instrumentów dysk ma drugorzędne znaczenie. W zasadzie korzystasz z niego podczas ładowania programu oraz w trakcie zmiany presetów. Inna sprawa, jeżeli masz mocno obciążoną pamięć i system musi swapować dane z RAM na dysk... wtedy to może mieć znaczenie. Spróbuj odpalić swoją sesję i jednocześnie uruchomić task managera, żeby z poziomu systemu zobaczyć jak wygląda obciążenie procesora i pamięci przez procesy i aplikacje.
Zwróć też uwage na to, że w zasadzie Twój procesor jest poniżej minimalnych wymagań określonych przez producenta softu, więc teoretycznie ma prawo nie działać prawidłowo

minowak
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 00:00

Re: Trzaski - pomocy!

Post autor: minowak » wtorek 20 gru 2016, 13:36

...Nie było tak zawsze, trzaski pojawiły się niedawno. Dysk może być zmieniony na szybszy. Jeden z moich kolegów twierdzi, że wina leży w systemie operacyjnym, w jego rejestrach, generalnie w Windowsie....

Tak jak pisałem wcześniej, w przypadku tego typu instrumentów dysk ma drugorzędne znaczenie. W zasadzie korzystasz z niego podczas ładowania programu oraz w trakcie zmiany presetów. Inna sprawa, jeżeli masz mocno obciążoną pamięć i system musi swapować dane z RAM na dysk... wtedy to może mieć znaczenie. Spróbuj odpalić swoją sesję i jednocześnie uruchomić task managera, żeby z poziomu systemu zobaczyć jak wygląda obciążenie procesora i pamięci przez procesy i aplikacje.
Zwróć też uwage na to, że w zasadzie Twój procesor jest poniżej minimalnych wymagań określonych przez producenta softu, więc teoretycznie ma prawo nie działać prawidłowo ...
 



Przeczytałęm instrukcję obsługi Dune'a2. Producent sam stwierdza, że Windows jest kłopotliwy, że często w tle działają jakieś procesy. Producent podsuwa kilka doraźnych rozwiązań na "klikające" brzmienie, które wiążą się ingerencją w presety (zmiana Release w ENV, zmiana polifonii). Tak nawiasem, sprawa dotyczy komputera mojego znajomego i jego zamysł jest taki, aby niczego nie modyfikować podczas gry, ażeby działało. Dla mnie doraźne działąnia to normalka, zatem czy sugestia byłaby taka, aby zmodernizować komputer?


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Trzaski - pomocy!

Post autor: PWA » wtorek 20 gru 2016, 15:04

Przeczytałęm instrukcję obsługi Dune'a2. Producent sam stwierdza, że Windows jest kłopotliwy, że często w tle działają jakieś procesy. Producent podsuwa kilka doraźnych rozwiązań na "klikające" brzmienie, które wiążą się ingerencją w presety (zmiana Release w ENV, zmiana polifonii). Tak nawiasem, sprawa dotyczy komputera mojego znajomego i jego zamysł jest taki, aby niczego nie modyfikować podczas gry, ażeby działało. Dla mnie doraźne działąnia to normalka, zatem czy sugestia byłaby taka, aby zmodernizować komputer?...

Polifonia w przypadku tego instrumentu znacząco wpływa na obciążenie procesora, więc dość leciwy procesor może nie dawać sobie rady przy "bardzo polifonicznym" presecie.
Dlatego sugerowałem sprawdzenie obciążenia procesora i RAM podczas otwartej sesji i grania na instrumencie. Dało by Ci to jakieś pojęcie o obciążeniu systemu jak całości.
Wymieniony przez Ciebie procesor pochodzi sprzed ok. 8 lat. W zasadzie każdy i5 będzie od niego ok. 2 razy wydajniejszy (i więcej, w zależności od modelu). 6GB w chwili obecnej to też trochę mało. W zasadzie minimum w obecnych czasach to 8GB. Nie wiem jak ten produkt jest licencjonowany i czy można np. zainstalować go na innym, wydajniejszym komputerze i sprawdzić, jak się zachowa... no ale generalna sugestia jest taka, że chyba nadszedł czas na pożegnanie się z Core 2 Duo

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Trzaski - pomocy!

Post autor: Pytajny » wtorek 20 gru 2016, 17:19

Ano, tak samo myślę :)


ODPOWIEDZ