Cubase nie widzi instrumentu VST

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Radauskas
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 paź 2007, 00:00

Cubase nie widzi instrumentu VST

Post autor: Radauskas » niedziela 26 lut 2017, 11:30

Od kilku dni przywracam do zycia swój stary komputer i programy. Mam Cubase Studio 4 i wczoraj ponownie zainstalowałem "PlugSoundPro", który jakoś się samoistnie odinstalował przez 3 lata nieuzywania. W trakcie instalacji sam domyslnie instaluje plik "PlugsoundproVST.dll" w folderze Cubase  "VSTPlugins" ( czy jakoś tak ). Ale po uruchomieniu Cubase nie ma go ( PlugSoundPro ) na liście instrumentów. Przenosiłem ten plik.dll w różne inne foldery Cubase'a gdzie są rózne inne wtyczki VST ale nic to nie daje. Macie jakieś pomysły ? Dodam,  że X lat temu, kiedy kupiłem ten program udało mi się go bez większych problemów zainstalować i wszystko działało.


Awatar użytkownika
Folatel
Posty: 18
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 00:00

Re: Cubase nie widzi instrumentu VST

Post autor: Folatel » środa 01 mar 2017, 20:41

...Od kilku dni przywracam do zycia swój stary komputer....

Zobacz na "Czarnej liście" jeśli masz takową. Ja mam Cubase Elements 9 i u mnie w zakładce ''Devices" -"Plug-in Manager"- "Blacklist" - wyświetlają się wszystkie "VST". Gdy miałem kiedyś z którymś problem, bo za pierwszym razem nie przeprowadziłem do końca prawidłowo procedury instalacyjnej, to w tej bibliotece był wyróżniony. Po kliknięciu w "niego" pojawiło się zapytanie w rodzaju... Czy chcę go przywrócić, czy coś w tym rodzaju. U mnie pomogło.
Powodzenia

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Cubase nie widzi instrumentu VST

Post autor: Jarut » czwartek 02 mar 2017, 08:46

...Od kilku dni przywracam do zycia swój stary komputer i programy. Mam Cubase Studio 4 i wczoraj ponownie zainstalowałem "PlugSoundPro", który jakoś się samoistnie odinstalował przez 3 lata nieuzywania. W trakcie instalacji sam domyslnie instaluje plik "PlugsoundproVST.dll" w folderze Cubase  "VSTPlugins" ( czy jakoś tak ). Ale po uruchomieniu Cubase nie ma go ( PlugSoundPro ) na liście instrumentów. Przenosiłem ten plik.dll w różne inne foldery Cubase'a gdzie są rózne inne wtyczki VST ale nic to nie daje. Macie jakieś pomysły ? Dodam,  że X lat temu, kiedy kupiłem ten program udało mi się go bez większych problemów zainstalować i wszystko działało....
--------------------------------------------------------
od 1:13
https://www.youtube.com/watch?v=bKmDaq_sWNg

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Cubase nie widzi instrumentu VST

Post autor: Gerry » czwartek 02 mar 2017, 16:55

Obstawiam, że wcześniej miałeś win32bit a teraz postawiłeś windę 64bit. Niektóre starsze wtyki tego nie wytrzymują.
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Radauskas
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 paź 2007, 00:00

Re: Cubase nie widzi instrumentu VST

Post autor: Radauskas » niedziela 05 mar 2017, 23:25

...Obstawiam, że wcześniej miałeś win32bit a teraz postawiłeś windę 64bit. Niektóre starsze wtyki tego nie wytrzymują....
W komputerze nic nie zmieniałem. Ten sam system.
Filmik z postu wyżej już widziałem i niby nie pomógł,.. ale trochę pomógł. W zakładce "VST Plugins" kliknąłem przycisk "Update" ( czego na filmie nie ma ) i wtedy mój "niewidzialny" instrument pojawił sie na liście :)

ODPOWIEDZ