Logic PRO X

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Logic PRO X

Post autor: qst » wtorek 11 kwie 2017, 07:58

Witam,
wczoraj zainstalowałem Logic Pro X na iMAc27''. Mam problem z pracą w tym programie. Jest dość skomplikowany. Współpracuje z RME Baby Face PRO USB. Chcę jedynie formować sygnał mikrofonowy kilkoma wtyczkami Comp, EQ,Maxbass itp.Sygnał m.cz po obróbce będzie online sterował nadajnikiem. Dodałem kilka wtyczek z FX ale chciałbym jeszcze dodać inne. Czy muszę otwierać następny track? Jak dodać inne wtyczki, które są w zasobach Logic Pro X ? Chcę też dodać wtyczki np. Waves. Może jest ktoś, kto zna dobrze ten program i poradzi jak to zrobić?
Pozdrawiam,
Sławomir
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Logic PRO X

Post autor: funkofil1 » środa 12 kwie 2017, 20:13

...Witam,
wczoraj zainstalowałem Logic Pro X na iMAc27''. Mam problem z pracą w tym programie. Jest dość skomplikowany. Współpracuje z RME Baby Face PRO USB. Chcę jedynie formować sygnał mikrofonowy kilkoma wtyczkami Comp, EQ,Maxbass itp.Sygnał m.cz po obróbce będzie online sterował nadajnikiem. Dodałem kilka wtyczek z FX ale chciałbym jeszcze dodać inne. Czy muszę otwierać następny track? Jak dodać inne wtyczki, które są w zasobach Logic Pro X ? Chcę też dodać wtyczki np. Waves. Może jest ktoś, kto zna dobrze ten program i poradzi jak to zrobić?
Pozdrawiam,
Sławomir...



Na czym polega problem z dodaniem kolejnych wtyczek? Nie musisz tworzyć kolejnego tracku. Efekty dodajesz klikając na prostokąt w sekcji INSERT, z rozwijanego menu wybierasz odpowiednie narzędzie. Jeśli chcesz dodać wtyczki innych producentów - muszą one pracować w formacie Audio Units. Po poprawnej instalacji, powinieneś je widzieć w tym samym rozwijanym menu jak wyżej.

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Logic PRO X

Post autor: amis » środa 12 kwie 2017, 20:14


chyba najszybciej pomogą Ci tutoriale na youtubie. np taki https://www.youtube.com/watch?v=hU5XhG5Ywbk 


na jednej ścieżce możesz dodawać większą ilość wtyczek w kolejności jaka Ci odpowiada. klikasz i przytrzymujesz na tych prostokącikach Audio FX 




...Witam,
wczoraj zainstalowałem Logic Pro X na iMAc27''. Mam problem z pracą w tym programie. Jest dość skomplikowany. Współpracuje z RME Baby Face PRO USB. Chcę jedynie formować sygnał mikrofonowy kilkoma wtyczkami Comp, EQ,Maxbass itp.Sygnał m.cz po obróbce będzie online sterował nadajnikiem. Dodałem kilka wtyczek z FX ale chciałbym jeszcze dodać inne. Czy muszę otwierać następny track? Jak dodać inne wtyczki, które są w zasobach Logic Pro X ? Chcę też dodać wtyczki np. Waves. Może jest ktoś, kto zna dobrze ten program i poradzi jak to zrobić?
Pozdrawiam,
Sławomir...
 

www.psychologium.net

stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: Logic PRO X

Post autor: stage » środa 12 kwie 2017, 20:15

...Witam,
wczoraj zainstalowałem Logic Pro X na iMAc27''. Mam problem z pracą w tym programie. Jest dość skomplikowany. Współpracuje z RME Baby Face PRO USB. Chcę jedynie formować sygnał mikrofonowy kilkoma wtyczkami Comp, EQ,Maxbass itp.Sygnał m.cz po obróbce będzie online sterował nadajnikiem. Dodałem kilka wtyczek z FX ale chciałbym jeszcze dodać inne. Czy muszę otwierać następny track? Jak dodać inne wtyczki, które są w zasobach Logic Pro X ? Chcę też dodać wtyczki np. Waves. Może jest ktoś, kto zna dobrze ten program i poradzi jak to zrobić?
Pozdrawiam,
Sławomir...
 




A ile potrzebujesz dodać tych wtyczek? U mnie nie ma z tym problemu - dodać jedną po drugiej. Być może chodzi o to, że musisz kliknąć w taki krótki paseczek - zaraz pod najniższą wtyczką którą masz na liście. Dokładnie pod nią jest taki obszar, który otwiera zasoby. 


Jeśli chcesz korzystać z wtyczek innych firm, to po zainstalowaniu pod OS X powinny automatycznie podpiąć się pod Logica. A następnie klikasz w ten wspomniany obszar, z rozsuwanego menu wybierasz Audio Units i tam powinieneś mieć menu prowadzące do danej firmy, w Twoim wypadku Waves. 


ODPOWIEDZ