Apollo Twin +DAW

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Apollo Twin +DAW

Post autor: qst » piątek 14 kwie 2017, 07:38

Witam,
po wielu miesiącach pracy na RME Baby Face Pro postanowiłem wypróbować Apollo Twin Thunderbolt. Instalacja oprogramowania po rejestracji przebiegła bez problemu. Konsola ma zupełnie inną logikę i nie mogę poprawnie ustawić współpracy z programem DAW. Używam Logic Pro X i zamiennie Waves Multi Rack. Na wejściu 1,2 wpięty jest mikrofon pojemnościowy. Wyjście to dwa kanały monitora. Nie wiem czy output monitor jest właściwy do współpracy z DAW. Niby DAW pracuje ale jakoś nie czuję wielkiej zmiany kiedy wepnę w DAW kilka wtyczek.Po wyłączeniu DAW nie powinienem chyba mieć sygnału na out ? Proszę użytkowników Uaudio o radę jak prawidłowo ustawić konsolę do współpracy z DAW.
Pozdrawiam,
Sławomir
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Apollo Twin +DAW

Post autor: Aurora » piątek 14 kwie 2017, 23:38

Miałem UA Apollo
Pamiętaj, że ten interfejs przerabia sygnał wejściowy również w opcji standalone czyli bez podpiętego DAW czy nawet komputera.
Reszta to ustawienie wirtualnej konsolety.
Wszystko masz w manualu od UA

qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Re: Apollo Twin +DAW

Post autor: qst » niedziela 16 kwie 2017, 14:39

...Miałem UA Apollo
Pamiętaj, że ten interfejs przerabia sygnał wejściowy również w opcji standalone czyli bez podpiętego DAW czy nawet komputera.
Reszta to ustawienie wirtualnej konsolety.
Wszystko masz w manualu od UA...
Dziękuję za odpowiedź. Sądzę, że coś źle zrobiłem. Gdyby przekierowanie było właściwe, to po wyłączeniu programu DAW powinno nie być sygnału out. Usiłowałem przekierować pory w konsoli ale nie udało mi się. Pytanie czy trzeba tworzyć wirtualny port? Miałem skierowany sygnał na wyjście phones. Pewnie dlatego nie działało. Zniechęciłem się i powróciłem do Baby Face Pro. Korci mnie aby jeszcze spróbować Apollo. Ale nie bardzo wiem jak przekierować sygnał do DAW. Manual jakoś mało konkretnie podaje ten sposób.
Sławomir
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

ODPOWIEDZ