Pro Tools First & Apollo Twin - brak audio na wyjściu

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Pro Tools First & Apollo Twin - brak audio na wyjściu

Post autor: qst » piątek 05 maja 2017, 07:11

Witam,


ściągnąłem ze strony AVID darmową wersję Pro Tools First aby wypróbować to oprogramowanie. Moj system to MacOs. Po godzinie konfiguracji nie udało mi się uzyskać na wyjściu sygnału mikrofonowego. In i out ustawione są tak jak w innych programach DAW. W trakcie mówienia widać zielone słupki wysterowania w PT. Jednak nie ma sygnału out. W dwóch zainstalowanych wtyczkach widać sygnał in i out. Czy PT ma jakieś dodatkowe ustawienia I/O ? Logic Pro X oraz MultiRack bez problemu działąją z Apollo Twin MK2 i współpracują z ustawieniami konsoli. Innym problemem jest fakt , że PT nie widzi innych wtyczek. Widocznie PT ma swój format wtyczek. W wersji First jest tylko kilka wtyczek. CZy w pełnej wersji PT12 jest ich więcej?


Pozdrawiam z Wrocławia.


Sławomir

Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Pro Tools First & Apollo Twin - brak audio na wyjściu

Post autor: Aurora » sobota 06 maja 2017, 00:13


Z tego co pamietam to Pro tools ma wtyczki w standardzie RTAS a inne programy VST
Po drugie w Pt12 jest ich wiecej,PT first to taki ableton live lite
W preferencjach Pt zaznaczasz UA i powinno byc ok.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Pro Tools First & Apollo Twin - brak audio na wyjściu

Post autor: PWA » niedziela 07 maja 2017, 19:06

Naturalne dla Pro Tools wtyczki są w w formatach RTAS i AAX. Wersja First zawiera chyba 20 wtyczek dostarczanych z produktem. Z tego co pamiętam, to istotnym ograniczeniem jest to, że możesz korzystać z wtyczek, które przychodzą razem z First lub zakupionych w ich sklepie. Wtyczki zewnętrznych firm w tej wersji nie są obsługiwane. Dodatkowe ograniczenie w First to maks. 3 projekty. Każdy następny projekt wymaga usunięcia któregoś z tych 3, Jak dla mnie, to takie solidnie ograniczone Demo i nie warto sobie tym zawracać głowy, chyba że jako aplikacja do nauki Pro Toolsa.
Wtyczki VST nie są naturalnie obsługiwane i można je używać za pośrednictwem specjalnych hostów, w których można je osadzić. BlueCat chyba robi coś takiego.

qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Re: Pro Tools First & Apollo Twin - brak audio na wyjściu

Post autor: qst » poniedziałek 08 maja 2017, 07:03

...Naturalne dla Pro Tools wtyczki są w w formatach RTAS i AAX. Wersja First zawiera chyba 20 wtyczek dostarczanych z produktem. Z tego co pamiętam, to istotnym ograniczeniem jest to, że możesz korzystać z wtyczek, które przychodzą razem z First lub zakupionych w ich sklepie. Wtyczki zewnętrznych firm w tej wersji nie są obsługiwane. Dodatkowe ograniczenie w First to maks. 3 projekty. Każdy następny projekt wymaga usunięcia któregoś z tych 3, Jak dla mnie, to takie solidnie ograniczone Demo i nie warto sobie tym zawracać głowy, chyba że jako aplikacja do nauki Pro Toolsa.
Wtyczki VST nie są naturalnie obsługiwane i można je używać za pośrednictwem specjalnych hostów, w których można je osadzić. BlueCat chyba robi coś takiego....

Wczoraj udało mi się uruchomić PT First. Konfiguracja to porażka. Jest 12 wtyczek i można osadzić chyba tylko 4. Wtyczek innych firm PT nie widzi. Wyleczyłem się z PT i wróciłem do Logic Pro X.
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

ODPOWIEDZ