EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Traker
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 mar 2017, 00:00

EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Traker » środa 06 wrz 2017, 11:19

Witam. Na rynku wtórnym -Allegro- zakupiłem używaną EWQL Synphonic Orchestra Silver wraz z kluczem sprzętowym iLok. Po zainstalowaniu programu iLok License Manager zgodnie z procedurami zawartymi w instrukcjach zamieszczonych na płytach przystąpiłem do instalacji instrumentu na laptopie z systemem Windows Vista 32 bit. Z instalacją nie było problemu. Po zainstalowaniu instrument udaje się otworzyć. Problemy pojawiają się podczas załadowania barw zainstalowanych na dysku zewnętrznym. Za każdym razem wyświetla się komunikat "Symphonicorchestra Silver License Terms Not Found". Barwy opcjonalnie instalowałem również na dysku wewnętrznym "D". Oczywiście podczas włączania instrumentu w gnieździe USB umieszczany był klucz sprzętowy. Czy błąd/problem nie pozwalający uruchomić instrumentu tkwi w procedurze instalacyjnej stosowanej przeze mnie, czy też jest to jakiś błąd czy niedopełnienie poprzedniego właściciela podczas przygotowywania instrumentu do sprzedaży. Proszę o pomoc tych, którzy poznali tajniki tego instrumentu.

Andrzej

Tworzenie muzyki w komputerze-homerecording

Awatar użytkownika
epiano
Posty: 105
Rejestracja: środa 27 sie 2003, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: epiano » czwartek 07 wrz 2017, 09:39

Andrzeju, mam dwie wiadomości - dobrą i złą:

1. Aby instrumenty ładowały się poprawnie należy zainstalować oprogramowanie do Iloka i zalogować się na konto do którego są przypisane licencje. Dodatkowo należałoby zainstalować najnowszą wersję instrumentu (Play) ze strony producenta (soundsonline.com)

2. Niestety EastWest nie pozwala sprzedawać licencji na swoje produkty - i to jest zła wiadomość - biblioteka którą kupiłeś formalnie nadal należy do poprzedniego właściciela. Przykro mi :-(

Pozdrowienia.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Zbynia » czwartek 07 wrz 2017, 10:39

To jest licencja na wykorzystanie bibliotek a nie na sam produkt - cwaniaki

Gdyby była to licencja na produkt EastWest już dawno by poległo z prawem europejskim (nie mogą zabronić odsprzedaży i w ten oto sposób można handlować używanymi licencjami OEM microsoftu)

Poprzedni właściciel już nie jest właścicielem produktu ale tylko on ma licencję na wykorzystanie bibliotek

Awatar użytkownika
Traker
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 mar 2017, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Traker » poniedziałek 11 wrz 2017, 08:06

...Andrzeju, mam dwie wiadomości - dobrą i złą:
1. Aby instrumenty ładowały się poprawnie należy zainstalować oprogramowanie do Iloka i zalogować się na konto do którego są przypisane licencje. Dodatkowo należałoby zainstalować najnowszą wersję instrumentu (Play) ze strony producenta (soundsonline.com)
2. Niestety EastWest nie pozwala sprzedawać licencji na swoje produkty - i to jest zła wiadomość - biblioteka którą kupiłeś formalnie nadal należy do poprzedniego właściciela. Przykro mi
Pozdrowienia...

Dzięki za wsparcie.Chciałem jeszcze poprosić o kierunkowe i bardziej skonkretyzowane rozwinięcie
informacji z "wiadomości dobrej".
Pracuję na kilku programach z kluczami sprzętowymi zakupionych na tzw.rynku
wtórnym.Po zakupie wystarczyło zainstalować program,wpiąć iLok-a do komputera
z zainstalowanym i-Lok License Manager i można było bez dodatkowych specjalnych
zabiegów cieszyć się pełną spolegliwością nabytego DAW-a czy instrumentu.
Czy w przypadku produktów "EWQL...",mimo różnic w kontekstach prawnych Stanów
i Europy,nie należałoby się spodziewać tego samego:Instaluję program-wpinam
klucz i mogę pracować.
Kontynuując kontekst "wiadomości dobrej":Co powinienem zrobić,aby zalogować
się do konta z przypisanymi licencjami i czy dalsze dysponowanie zasobami
konta nie należy tylko i wyłącznie do poprzedniego właściciela i co powinien
zrobić były właściciel,aby produkt,który zbywa był mobilny tak samo jak na
jego komputerze.
Pozdrawiam
Andrzej
Tworzenie muzyki w komputerze-homerecording

Awatar użytkownika
Traker
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 mar 2017, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Traker » poniedziałek 11 wrz 2017, 08:12

...To jest licencja na wykorzystanie bibliotek a nie na sam produkt - cwaniaki

Gdyby była to licencja na produkt EastWest już dawno by poległo z prawem europejskim (nie mogą zabronić odsprzedaży i w ten oto sposób można handlować używanymi licencjami OEM microsoftu)

Poprzedni właściciel już nie jest właścicielem produktu ale tylko on ma licencję na wykorzystanie bibliotek...

Witam.Dziękuję za szybko odzew.Czy z tego "cwaniakowania" EWQL w mojej sytuacji-czyli drugiego
właściciela widziałbyś jakieś wyjście.
Pozdrawiam
Andrzej
Tworzenie muzyki w komputerze-homerecording

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Akton » wtorek 12 wrz 2017, 12:54

Witaj, Andrzeju. Jako Twój imiennik podpowiem Ci najprostsze w moim odczuciu wyjście. Zainwestuj w EWQL GOLD Orchestra (w Thomann 399 euro). Mam, jest świetna, odczujesz dużą róznicę w porównaniu do Silver (wiem, miałem), a w połączeniu z biblioteką Kontakta (myślę, że go masz) stworzy Ci to wielkie mozliwości.


Oczywiście zrobisz, jak zechcesz  Smile


Pozdrawiam - Andrzej

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Traker
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 mar 2017, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Traker » czwartek 14 wrz 2017, 10:51

Witaj Aktonie.Miło mi,że w pierwszych dniach mojego raczkowania na Forum tego wspaniałego Magazynu odezwał się mój imiennik.Napawa mnie to optymizmem i nadzieją na rozwiązanie mojego problemu, problemu "drugiego" właściciela, którego nie chce zaakceptować ".......Silver" i nie chce się do niego odezwać. Nie wykluczone, że w przyszłości sięgnę po"EWQL...Gold"-na razie jednak zacznę od od początku czyli od wersji "szkolnej". W swoim orkiestarium mam Garritana i wszystkie trzy części Piotra Sedlaczka i ciągle dręczy mnie jakiś niedosyt, ale przecież szukanie nowej orkiestry może być tylko szukaniem usprawiedliwienia dla swoich poszukiwań muzycznych, które ciągle są jednym wielkim niedosytem.
Pozdrawiam serdecznie

Andrzej
Tworzenie muzyki w komputerze-homerecording

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Akton » piątek 15 wrz 2017, 09:18

...szukanie nowej orkiestry może być tylko szukaniem usprawiedliwienia dla swoich poszukiwań muzycznych, które ciągle są jednym wielkim niedosytem.


Witam Cię ponownie.


Znam ten ból, kiedyś przeszedłem przez niego, jak chyba większość naszych forumowych kolegów i ciągle mam dylematy tego rodzaju :) Z racji mojego niewielkiego potencjału inteligencji będę uparty i powtórzę: wejdź w Golda. Naprawdę warto. Są już co prawda nowe odsłony EWQL, jak np. Hollywood, ale Gold jest tańszy i naprawdę ciekawy. Specjalistą od softów tej firmy jest tu na forum Pietro :) Jedyne brzmienie, które zostawiłem z Silver, to były organy. Nie neguję broń Boże ani Garritana, ani Siedlaczka, ale nie rozpaczam za bardzo z tego powodu, że nie mam ich bibliotek :) I jeszcze jedna podpowiedź. Kiedyś zafascynowała mnie biblioteka IK Multimedia Philharmonik Miroslav. Jest świetna, bardzo mało "pamięciożerna" i wyjątkowo przyjazna. Niejeden projekt dzięki niej zrobiłem. Mówię o wersji 1, bo teraz wyszła co prawda kolejna odsłona Philharmonika, ale są z nią problemy stricte komputerowe, które najlepiej wyjaśnią koledzy bieglejsi ode mnie, np. Zbynia czy inni :) (była już zresztą o tym mowa na forum).


Mądrość życiowa: kupując coś wartościoiwego korzystasz z tego latami :) W moim przypadku wielokrotnie już się to sprawdziło.


Miłego dzionka - Andrzej


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Traker
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 mar 2017, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Traker » sobota 16 wrz 2017, 11:04

......szukanie nowej orkiestry może być tylko szukaniem usprawiedliwienia dla swoich poszukiwań muzycznych, które ciągle są jednym wielkim niedosytem.
Witam Cię ponownie.
Znam ten ból, kiedyś przeszedłem przez niego, jak chyba większość naszych forumowych kolegów i ciągle mam dylematy tego rodzaju :) Z racji mojego niewielkiego potencjału inteligencji będę uparty i powtórzę: wejdź w Golda. Naprawdę warto. Są już co prawda nowe odsłony EWQL, jak np. Hollywood, ale Gold jest tańszy i naprawdę ciekawy. Specjalistą od softów tej firmy jest tu na forum Pietro :) Jedyne brzmienie, które zostawiłem z Silver, to były organy. Nie neguję broń Boże ani Garritana, ani Siedlaczka, ale nie rozpaczam za bardzo z tego powodu, że nie mam ich bibliotek :) I jeszcze jedna podpowiedź. Kiedyś zafascynowała mnie biblioteka IK Multimedia Philharmonik Miroslav. Jest świetna, bardzo mało "pamięciożerna" i wyjątkowo przyjazna. Niejeden projekt dzięki niej zrobiłem. Mówię o wersji 1, bo teraz wyszła co prawda kolejna odsłona Philharmonika, ale są z nią problemy stricte komputerowe, które najlepiej wyjaśnią koledzy bieglejsi ode mnie, np. Zbynia czy inni :) (była już zresztą o tym mowa na forum).
Mądrość życiowa: kupując coś wartościoiwego korzystasz z tego latami :) W moim przypadku wielokrotnie już się to sprawdziło.
Miłego dzionka - Andrzej...

Witaj Andrzeju.Dziękuję za wskazanie loginów użytkowników-ekspertów,którzy byliby w stanie pomóc
rozwiązać moje problemy.Skorzystam z nich bardzo chętnie.
Ofertę sprzedaży biblioteki Miroslava Vitousa,o której wspomniałeś,a którą miałem
już możliwość poznać,otrzymałem od jednego z użytkowników Forum.
O ewentualnym zakupie "wartościowego sprzętu" będę mógł pomyśleć po negatywnym
ostatecznie efekcie mojej "Syzyfowej udręki",czyli zwrocie instrumentu poprzedniemu
właścicielowi.Nie wykluczam również,że skieruję się w miejsce,w które zaprowadziła
cie Twoja inteligencja i"życiowa mądrość".
Pozdrawiam i miłego weekendowego czasu życzę
Andrzej
Tworzenie muzyki w komputerze-homerecording

przemo78
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2007, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: przemo78 » sobota 16 wrz 2017, 19:46

......szukanie nowej orkiestry może być tylko szukaniem usprawiedliwienia dla swoich poszukiwań muzycznych, które ciągle są jednym wielkim niedosytem.
Witam Cię ponownie.
Znam ten ból, kiedyś przeszedłem przez niego, jak chyba większość naszych forumowych kolegów i ciągle mam dylematy tego rodzaju :) Z racji mojego niewielkiego potencjału inteligencji będę uparty i powtórzę: wejdź w Golda. Naprawdę warto. Są już co prawda nowe odsłony EWQL, jak np. Hollywood, ale Gold jest tańszy i naprawdę ciekawy. Specjalistą od softów tej firmy jest tu na forum Pietro :) Jedyne brzmienie, które zostawiłem z Silver, to były organy. Nie neguję broń Boże ani Garritana, ani Siedlaczka, ale nie rozpaczam za bardzo z tego powodu, że nie mam ich bibliotek :) I jeszcze jedna podpowiedź. Kiedyś zafascynowała mnie biblioteka IK Multimedia Philharmonik Miroslav. Jest świetna, bardzo mało "pamięciożerna" i wyjątkowo przyjazna. Niejeden projekt dzięki niej zrobiłem. Mówię o wersji 1, bo teraz wyszła co prawda kolejna odsłona Philharmonika, ale są z nią problemy stricte komputerowe, które najlepiej wyjaśnią koledzy bieglejsi ode mnie, np. Zbynia czy inni :) (była już zresztą o tym mowa na forum).
Mądrość życiowa: kupując coś wartościoiwego korzystasz z tego latami :) W moim przypadku wielokrotnie już się to sprawdziło.
Miłego dzionka - Andrzej...


Witam,
Zapytam tak z czystej ciekawości o jakie dokładnie problemy chodzi z drugą odsłoną Philharmonika? Mam jedynkę i chodzi mi po głowie kupno upgrade do dwójki jak będzie promocja. Sampletank 3 free śmiga aż miło na Win7 64 i Reaperze, MP1 też chodzi bez problemu ( a nie jest w wersji 64 bit ), MP2 już jest. Interfejs ma świetny, dużo lepszy niż w starszej wersji. Nigdy nie miałem z tymi instrumentami problemów w działaniu ( Sampletank, MP1 ) na mojej konfiguracji.

ODPOWIEDZ