EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Pietro » niedziela 17 wrz 2017, 23:09

Rozwijajac jeszcze temat wyboru bibliotek EW, polecam przetestowanie Composers Cloud. Cala kolekcja instrumentow, stosunkowo za grosze. System subskrypcyjny, mozna wylaczyc w dowolnym momencie i w dowolnym momencie wrocic.

- Piotr

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: elmuz1 » środa 27 wrz 2017, 23:51

Dawno nic nie robiłem w Symphony Orchestra Gold (taką wersję własnie mam). Powiedzcie czy wersja Platinum jest odczuwalnie lepsza? Czy te 24bit + mikrofony robią róznicę? A w końcu, czy da sie zrobić aktualizację z wersji Gold do Platinum?

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: elmuz1 » środa 27 wrz 2017, 23:56

...Rozwijajac jeszcze temat wyboru bibliotek EW, polecam przetestowanie Composers Cloud. Cala kolekcja instrumentow, stosunkowo za grosze. System subskrypcyjny, mozna wylaczyc w dowolnym momencie i w dowolnym momencie wrocic.

- Piotr...

Piotrze, czy to znaczy, że jak wykupuję subskrybcje na miesiąc, a po tygodniu, jak mówisz - wyłączę np. na dwa tygodnie, to po tym czasie mam nadal 3 tygodnie uzytkowania? :D

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Soundscape » czwartek 28 wrz 2017, 18:42

Po wyłączeniu automatycznego odnawiania subskrypcji po prostu za miesiąc (od dnia subskrypcji) wyłączają Ci licencję. Jak ponownie zapłacisz, włącza się znowu.


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: elmuz1 » czwartek 28 wrz 2017, 23:48

...Po wyłączeniu automatycznego odnawiania subskrypcji po prostu za miesiąc (od dnia subskrypcji) wyłączają Ci licencję. Jak ponownie zapłacisz, włącza się znowu....

Ok, dzieki.

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: elmuz1 » czwartek 28 wrz 2017, 23:50

Ale żeby nie uciekło wcześniejsze pytanie:
Symphony Orchestra Gold (taką wersję własnie mam). Powiedzcie czy wersja Platinum jest odczuwalnie lepsza? Czy te 24bit + mikrofony robią róznicę? A w końcu, czy da sie zrobić aktualizację z wersji Gold do Platinum?

stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: stage » sobota 30 wrz 2017, 13:55

...Ale żeby nie uciekło wcześniejsze pytanie:
Symphony Orchestra Gold (taką wersję własnie mam). Powiedzcie czy wersja Platinum jest odczuwalnie lepsza? Czy te 24bit + mikrofony robią róznicę? A w końcu, czy da sie zrobić aktualizację z wersji Gold do Platinum? ...
 




Ja sporo używałem wersji platinum.


Te trzy mikrofony - w Gold masz chyba tylko ten mikrofon ''stage'', tak?


W platinum jest odpowiednio ''close/stage/sorround''.


Różnicę moim zdaniem te mikrofony sporą robią. Przy strategicznych partiach często korzystam z mikrofonu ''close'', bo ten ''stage'' by się nie sprawdził - za bardzo obładowany pogłosem, taki zamulony. Za to ''close''stosunkowo czysty, bezpośredni, można podziałać z własnym reverbem - zwłaszcza przy partiach solowych. Z ''surround'' korzystam dość rzadko. 


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: elmuz1 » niedziela 01 paź 2017, 11:12

Ja sporo używałem wersji platinum.
Te trzy mikrofony - w Gold masz chyba tylko ten mikrofon ''stage'', tak?
W platinum jest odpowiednio ''close/stage/sorround''.
Różnicę moim zdaniem te mikrofony sporą robią. Przy strategicznych partiach często korzystam z mikrofonu ''close'', bo ten ''stage'' by się nie sprawdził - za bardzo obładowany pogłosem, taki zamulony. Za to ''close''stosunkowo czysty, bezpośredni, można podziałać z własnym reverbem - zwłaszcza przy partiach solowych. Z ''surround'' korzystam dość rzadko. ...

Dzieki :) A czy wiesz cos o mozliwości aktualizacji z Gold do Platinum?

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: EWQL Symphonic Orchestr Silver - problemy z uruchomieniem

Post autor: Mu_ » czwartek 18 lip 2019, 21:01

Odkopując stary wątek, powiem, że te 24 bity robią różnicę i to dużą. Gold Complete zajmuje 32,2 GB na dysku zaś Platinum Plus 192 GB. ;) Co za tym idzie czas ładowania sampli do pamięci jest znacznie dłuższy. Częściowo jest to zniwelowane w Playu 6 lecz nie do końca - rozmiar ma znaczenie. Słuchowo nie odczułem różnicy - jestem niemal pewien, że poległbym w blind teście. Jedyne co ew. wynika z tych dodatkowych bitów to większy zapas dynamiki. Natomiast te 3 mikrofony - oooo te robią naprawdę dużą różnicę. Na plus, rzecz jasna. Można dzięki nim nieco odchudzić brzmienia z nadmiaru pogłosu, którym ociekają... Na mikrofonie ogólnym te brzmienia są dla mnie tochę jak przetłuszczone włosy... ;)
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

ODPOWIEDZ