VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live

Post autor: Caroozo » poniedziałek 05 lut 2018, 08:39

Witam :)

Krótkie pytanie do osób z doświadczeniem w tym zakresie - czy ktoś zna dobrą wtykę z zawodowymi patternami perkusyjnymi które można wykorzystać do grania live? Chodzi mi o funkcjonalność na poziomie trybu Pattern w Motifie (pierdyliard patternów o stylistyce jazz/bossa nova/rhumba/pop/rock itd z możliwością płynnej zmiany z jednego na drugi + kontrola przez MIDI). Ostatnio mam trochę granek bez perkusji w okrojonym składzie piano + dęciaki + ew. vocal (a ostatnio jak basista ma inną robotę na boku to i gram harmonię i "basuję" :P), używam patternów rytmicznych z RD700GX ale są delikatnie mówiąc dość cienkie ;). Jest w tym instrumencie tryb Audio Key i jest dość wygodny bo umożliwia wykorzystanie loopów audio, jednak Rhythm Patterns można zapisać pod SETUPy, gdzie mam porobione strefy itd i jest to bardzo wygodne.

Ostatnio jednak korzystam częściej z laptopa - głównie dla Omnisphere i Keyscape 8-) - powoli więc będę odchodził od aranżowania wszystkiego na RD i chcę porobić "snapshoty" w hoście VSTi - łącznie z patternami perkusyjnymi. Ostatnio graliśmy na otwarciu lokalu i oglądałem demko nagrane telefonem i puszczone na fb - podkład perkusyjny brzmiał naprawdę słabo, problematyczne jest ustawianie poziomu i korekcja EQ. Nie za bardzo chcę wypuszczać też perkę przez MIDI bo nie mam (jeszcze) dobrego softu/bibliotek perkusyjnych.

Z góry mówię że nie ma szans grać z człowiekiem na żywo - często po prostu nie ma miejsca na perkusję. Nie chcę też nagrywać patternów jako wav przepuszczone przez odpowiedni moduł czy wtyczkę. Nie potrzebuję tysiąca opcji, bo nie jestem perkusistą - to jedyna rzecz jakiej jeszcze nie ogarnąłem, choć komponuję i aranżuję dość sporo :-). Dlatego potrzebuję wtyki która ma wbudowane mnóstwo użytecznych przebiegów/patternów i ma dobre brzmienie.

Robiłem mały research i w zasadzie w grę wchodziłby Groove Agent od Steinberga, Band in a Box i... no właśnie :). Proszę o pomoc DOŚWIADCZONYCH użytkowników, którzy kręcą bębny na codzień, bo wstyd przyznać ale o ile człowiek zna się na wielu rzeczach, akurat w temacie "garnków" mam deficyt :-).

P.S. Jeśli jest rozwiązanie hardware'owe - również byłbym wdzięczny za podpowiedź. Wiem że BOSS seria DR w wyższych modelach miał presety. Klimaty jakie gramy to głównie cocktailowe granie - jazz/smoothjazz/r&b/pop/bossa-nova itd - no i covery "easy listening".

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live

Post autor: Akton » wtorek 13 mar 2018, 12:34

Być może się uśmiejesz, ale mam taniutkie BFD ECO, gdzie jest cała gama różnorakich pętli i w moim odczuciu brzmi to nawet nienajgorzej :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live

Post autor: Caroozo » wtorek 13 mar 2018, 15:30

79 funtów to nie jest najtaniej (są tańsze, dobre wtyczki), ale też nienajdrożej :). Na szybko posłuchałem demko i brzmi to dobrze, 1500 patternów robi wrażenie. Wyczytałem, że jest możliwość eksportu MIDI/wav - czy te patterny można edytować (zmiana tempa itd) i czy jest możliwość przypisania ich pod klawisze lub pady w kontrolerze, najlepiej jeszcze pod różnymi kanałami? Jest to z mojego punktu widzenia bardzo istotne :).

ODPOWIEDZ