Import plików caf do programu Mainstage a częstotliwość próbkowania

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
barroko
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 00:00

Import plików caf do programu Mainstage a częstotliwość próbkowania

Post autor: barroko » niedziela 06 maja 2018, 23:39

Mainstage wykorzystuję do gry live. Mam zgrane tracki, na osobnym wyjściu klika do perkusji i wszystko działa jak należy. Mam jednak problem z importem plików .caf do Mainstage. Chodzi o to, że zdażają się niezgodności tempa i tonacji. Domyślam się, że problem tkwi w częstotliwości próbkowania i o to chciałem zapytać. Tracki zgrywam w Logicu w 24 bitach i 44100 hz. I teraz w Mainstage musze również mieć ustawione w preferencjach 44100hz? Mam w sumie 15 kawałków i zauważyłem, że czasami niektóre pliki były w 48000hz. Czy jeżeli na jednej patchlist mam pliki z różną częstotliwością to będą błędy? Oczywiście .caf wgrywam do wtyczki playback w Mainstage. Przepraszam, bo może trochę chaotycznie brzmi to co piszę, ale sprawa jest trochę zawiła, a i pewnie najlepiej będą zorientowane osoby, które używają tego oprogramowania. Każda podpowiedź mile widziana. A, i jeszcze jak się mają do tego ustawienia samej karty dźwiękowej jeśli chodzi o próbkowanie?

ODPOWIEDZ