Panorama w SX

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
GOM-EZ
Posty: 33
Rejestracja: sobota 12 kwie 2003, 00:00

Panorama w SX

Post autor: GOM-EZ » środa 26 lis 2003, 07:44

krótkie pytanko:

jak ustawić panoramę w cubase sx na ścieżce stereo aby track gadał jak najszerzej ?

W 5.0 były w mikserze dwa suwaczki lewo prawo, w sx nie mogę ich odnaleźć...




Awatar użytkownika
olearnik
Posty: 130
Rejestracja: środa 08 paź 2003, 00:00

Re: Panorama w SX

Post autor: olearnik » środa 26 lis 2003, 09:03

...krótkie pytanko:

jak ustawić panoramę w cubase sx na ścieżce stereo aby track gadał jak najszerzej ?

W 5.0 były w mikserze dwa suwaczki lewo prawo, w sx nie mogę ich odnaleźć...



...

**********************

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PRoBLEMÓW Z UZYTKOWANIEM PROSIMY O KONTAKT ZE S P R Z E D A W C A !!!! hehehe



GOM-EZ Litosci, track stereo nie potrzebuje dwóch "suwaczków", a nawet jesli bedzie je mial, to i tak nie bedzie bardziej szeroki, to jaki jest zalezy od nagrania, ale skoro juz chcesz miec mozliwosc panoramowania oddzielnego dla prawy i lewy kanal, to mosisz przygotowac sciezke stereo, jako stereo split wtedy dwa oddzielne slady umiescza sie na osobnych sciezkach mono i panoramuje przeciwnie ustawiajac panoramy skrajnie. Teraz te dwa oddzielone tracki stworza ten oryginalny track stereo, wiec jak widzisz szerzej juz sie nie da. Do tego sluza expandery stereo.

Pozdr


bartekgitara
Posty: 54
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 00:00

Re: Panorama w SX

Post autor: bartekgitara » poniedziałek 01 maja 2006, 16:12

Witam,

Mam problem właśnie z Panoramą w Cubase SX 2.0. Próbowałem już chyba wszystkiego, czytalem w roznych zrdolach. Chodzi o to, że gdy podłaczam przez Rewire np. Reasona, robie jakas partie perkusji to wszystko jest po srodku. Pan na Controler Lane niedziela, Panorama na kanale midi także, działa tylko w Rewire no i cały Output. Ale to mi nic nie daje. Potrzebuje rozmiescic w panoramie poszczegolne uderzenia hihatu, shakera itp. Korzystam z karty RME HDSP 9532. Moze cos nie tak w ustawieniach? Jestem juz zmeczony tym "niby" pozornym problemem i prosze o pomoc.

PS: przeszukalem forum i nie znalazlem nic na ten temat, nie chcialem zakladac nowego tematu dlatego pisze tutaj.

Pozdrawiam i za wszelka pomoc bede, bardzo, ale to baaardzo wdzieczny.


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Panorama w SX

Post autor: Tadeo » poniedziałek 01 maja 2006, 16:32

...krótkie pytanko:

jak ustawić panoramę w cubase sx na ścieżce stereo aby track gadał jak najszerzej ?

W 5.0 były w mikserze dwa suwaczki lewo prawo, w sx nie mogę ich odnaleźć...



...

**********************

prawaym klawiszem myszki kliknij na suwak panoramy...

Awatar użytkownika
Sempoo
Posty: 187
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Panorama w SX

Post autor: Sempoo » poniedziałek 01 maja 2006, 16:46

Do jednego splitu stereo, np. do prawego - dodaj krótki delay, powiedzmy 10-20ms.
ESI Juli@ + KRK RP8 gen2

bartekgitara
Posty: 54
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 00:00

Re: Panorama w SX

Post autor: bartekgitara » wtorek 02 maja 2006, 12:51

Czy wie jednak moze dlaczego nie dziala u mnie ta panorama? Jestem zdesperowany. ZAPLACE!

Awatar użytkownika
Sempoo
Posty: 187
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Panorama w SX

Post autor: Sempoo » wtorek 02 maja 2006, 21:56

...Czy wie jednak moze dlaczego nie dziala u mnie ta panorama? Jestem zdesperowany. ZAPLACE!...

**********************

A czytałeś dokładnie podręczniki do obu programów? Tam z pewnością jest to opisane.
ESI Juli@ + KRK RP8 gen2

bartekgitara
Posty: 54
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 00:00

Re: Panorama w SX

Post autor: bartekgitara » środa 03 maja 2006, 11:11

......Czy wie jednak moze dlaczego nie dziala u mnie ta panorama? Jestem zdesperowany. ZAPLACE!...

**********************

A czytałeś dokładnie podręczniki do obu programów? Tam z pewnością jest to opisane....

**********************

Czytałem do Cubase`a. Niestety nic nie znalazlem. To nie dotyczy tylko Reasona,ale np. EastWest orchestra i kazdego innego rowniez. Czy naprawde nikt na tym forum nie ma pojecia co to moze byc?

ODPOWIEDZ