Sprawca kłopotów - Windows 10?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: Akton » niedziela 21 paź 2018, 09:44

Kłaniam się Kolegom. Pomóżcie, mi, proszę :( Wymieniłem stary komputer na nowy: i5, Windows 10. Teraz NICZEGO nie mogę zainstalować: ani Cubase SX 2(wiem - stary, ale dla mnie w zupełności wystarczy), karta E-mu 1212 nie chce z nim współpracować, a w ogóle żeby odtworzyć w komputerze filmy lub muzykę, to muszę przestawić jej częstotliwość z 44,1 na 48 no i z każdym VSTi mam kłopoty - nie chcą się zarejestrować lub po instalacji Cubase ne widzi plug-inów itd. itd. W starym komputerze (Windows 7) wszystko bez problemów działało do tej pory.
Czy komuś coś świta? :(
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: PWA » niedziela 21 paź 2018, 10:34

Obawiam się, że zarówno SX2 jak i e-mu są zbyt leciwe, żeby pociągnąć na Windows 10. Chyba jedynymi opcjami są powrót do 7-ki lub wymiana Kubusia i karty. Tu masz listę kompatybilności Kubusia z Windows 10. Nie oznacza to, że inne wersje nie będą chodzić na 10-tce, ale te zostały przetestowane przez Steinberga.

Co do karty , to zerknij na ten wątek... ludzie mieli ten sam problem, więc może będzie pomocny. Ktoś tam napisał, że zastosował jakiś driver i mu poszło, ktoś inny jakiś workaround z wbudowaną kartą audio i też jakoś to chodzi.
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... d392ad5112

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: PWA » niedziela 21 paź 2018, 10:35

sorka... tu jest ta lista steinberga :-)
https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-u ... patibility

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: Zbynia » niedziela 21 paź 2018, 15:29

Nie prawda PWA - mam EMU 1820M i pod Win 10 działa perfekcyjnie.
Z niczym nie mam problemów oprócz gier (ale ten problem występował już na Windows Vista) - nie każda daje dźwięk.
To obszedłem banalnie prosto - podłączyłem kartę zintegrowaną z EMU przed Toslink (można i przez SPDIF - zależy jakie kto ma wyjście z integry)
Wszystkie dźwięki "systemowe" lecą z integry a cała reszta z ASIO EMU
To jedne z niewielu kart które nie pozostały bezużyteczne po wprowadzeniu Windows Vista i następców

Aha wszystko w systemie mam ustawione na sztywno na 44.1kHz dla świętego spokoju - ale nie ma problemu z praca w innych częstotliwościach

Co do cubase SX2 - jak na Windows 8 nie działał to już na niczym nowszym nie zadziała

Akton mozesz spróbować tego sposobu:

https://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?t=117346

na samym dole są linki - może coś zatrybi
ewentualnie w trybie kompatybilności ale nie wróżę sukcesu - to stary program

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: PWA » niedziela 21 paź 2018, 22:29

Zbynia, przeczytaj uważnie mojego posta, a nie od razu zarzucaj mi pisanie nieprawdy. Pod załączonym linkiem jest opisane, w jaki sposób można użyć starej e-mu właśnie z wykorzystaniem integry. Są tam też opisane sposoby, w jaki inni użytkownicy poradzili sobie z problemem n.in z 1820.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: Akton » poniedziałek 22 paź 2018, 10:02

Kochani - bardzo Wam dziękuję, że zechcieliście pochylić się nad tym tematem.
Serdecznie pozdrawiam - Andrzej
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: Zbynia » czwartek 25 paź 2018, 21:27

PWA - nie zarzucam - sam napisałeś że emu jest zbyt leciwe - zbyt jest owszem :-) - ale wciąż działa!

rozwiązanie wypisuję tu od lat - także z integrą odnośnie systemowego/gierkowego audio :-)
na starym forum co najmniej z kilkanaście razy

za to też chwalę karty EMU - wciąż bez problemów (nie wnikam w wersje usb)

(od lat bez wsparcia - beta windows 7 - oficjalne już nie wyszło)

problem w tym że coraz trudniej kupić płytę główną z PCI...

Awatar użytkownika
gansu22
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 18 cze 2019, 11:29

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: gansu22 » wtorek 18 cze 2019, 11:37

Ja też mam 1820m i na Win7 działa jakby chciała, a nie mogła..co chwila jakieś losowe problemy, zacinki. Koledze, któremu śmiga bez problemu zazdroszczę :)
Głowa do góry!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: Zbynia » wtorek 25 cze 2019, 11:38

Nigdy nie miałem żadnych losowych zacinek - chyba że wynikało to z problemów sprzętowych (pod Vista miałem uszkodzoną jedną kostkę ramu - przycinał się tylko dźwięk i wysypywały gry - cała reszta chodziła bezproblemowo - nawet system nie zgłaszał błędów)

No ale wyszedł windows 10 1903

Karty creative i emu przestały działać - sterownik ładuje się prawidłowo ale w patchmixie jest komunikat o braku zasobów sprzętowych
Na creative nie ma co liczyć ale w sumie to microsoft spieprzył robotę bo poprzednia wersja windows 10 działa jak ta lala

także czekam na rozwiązanie problemu póki co siedząc na poprzedniej wersji systemu

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Sprawca kłopotów - Windows 10?

Post autor: Caroozo » środa 26 cze 2019, 10:26

Zbynia ja to w ogóle Win10 traktuję jako ciekawostkę i siedzę pod Win 8.1 Pro po ciężkich modyfikacjach... Szkoda czasu na denerwowanie się :). Fakt że mam nieco starszego kompa, jak wyjdą Zen2 i porządne testy (szczególnie latencja/RAM/wydajność IF itd) i okaże się, że dorównują chociaż Haswell'om jeśli chodzi o utylizację pojedynczego wątku, biorę. Wtedy też pewnie będę skazany na 10-tkę :).

ODPOWIEDZ