Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
biku
Posty: 3
Rejestracja: sobota 24 lis 2018, 23:46

Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Post autor: biku » sobota 24 lis 2018, 23:48

Hej,
jestem użytkownikiem interfejsu Steinberg UR242 i mam problem: nie działa mi funkcja ASIO direct monitoring.
Kupiłem nowego kompa, zainstalowałem win 10, cubase AI 9,5 i driver, które dostałem razem z interfejsem.
Poustawiałem wszystko jak zwykle to robiłem i checkbox dla ASIO direct monitorig jest wyszarzały (nieaktywny).
Przeinstalowałem wszystko jeszcze raz i ściągnąłem najnowszy sterownik ASIO dla tego sprzętu oraz pobrałem cubase ze strony oficjalnej i ASIO direct monitoring nadal nie działa...
Na wcześniejszym kompie ta funkcja działała.
Ściągnąłem jakiegoś starszego cubasea portable, abym mógł szybko steścić na innych kompach. Na razie odpaliłem dodatkowo na lapie z win 10 (wcześniej zainstalowałem sterownik) i na nim też nie działa... Czy w programie muszę coś odkliknąć, aby ten checkbox sie uaktywnił? Niby na ich stronie oficjalnej jest napisane, że jeśli ten checkbox jest wyszarzały to albo sprzęt nie wspiera ASIO direct monitorigu, albo sterownik go nie wspiera. No ale w mojej sytuacji oba te problemy są wykluczone.
Wyczerpałem już wszystkie możliwości i nie wiem co mogę zrobić dalej...

Pomocy!
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Post autor: tigergold » wtorek 27 lis 2018, 02:00

Pierwsza rzecz jaką bym spróbował to inny sterownik ASIO. Spróbuj Asio4All i zobacz czy jest to samo.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

biku
Posty: 3
Rejestracja: sobota 24 lis 2018, 23:46

Re: Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Post autor: biku » wtorek 27 lis 2018, 09:37

tigergold pisze:
wtorek 27 lis 2018, 02:00
Spróbuj Asio4All i zobacz czy jest to samo.
Próbowałem, nadal nie działa.
Czy Asio4All wsiera asio direct monitoring? Nigdzie niemogę tego znaleźć...

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Post autor: tigergold » środa 28 lis 2018, 09:20

Też nie widzę takiej informacji. Pardon, jeśli nie wspiera, nie chciałem głupot pisać. Widzę, że nie Ty jedyny masz z tym problem, ale wiele osób o tym pisze na forum Steinberg'a i w innych miejscach. Niektórym pomogło odhaczenie zupełne innych ASIO na liście, tak żeby jedynym rozpoznawalnym w Cubase był ten dedykowany. Ja na Twoim miejscu założyłbym nowy temat na stronie wsparcia Steinberg'a, napisał DWA zdania (nie więcej) i załączył screenshoty ustawień w Cubase. Nie wiem jak Twój angielski, możesz napisać dosłownie "I can't enable direct monitoring on my UR242 in Cubase AI 9.5. The tick option is greyed out (see the screenshots). I'm running Win 10 64bit, drivers are up to date - downloaded fresh from Steinberg website. Help." Sto procent, że ktoś pomoże.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

biku
Posty: 3
Rejestracja: sobota 24 lis 2018, 23:46

Re: Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Post autor: biku » niedziela 02 gru 2018, 00:47

Dz
tigergold pisze:
środa 28 lis 2018, 09:20
Sto procent, że ktoś pomoże.
Dzięki bardzo za info, ale przesiadam się na reapera...

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Nie działa ASIO direct monitoring na interface UR242 i Cubase POMOCY

Post autor: tigergold » niedziela 02 gru 2018, 03:56

Dlatego, że w Reaperze to działa?
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ