REAPER odsłuch tylko na L kanał

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
GjeBeKa
Posty: 1
Rejestracja: sobota 16 lut 2019, 10:19

REAPER odsłuch tylko na L kanał

Post autor: GjeBeKa » sobota 16 lut 2019, 10:24

Przywitam się na początek bo jestem świeży, siemanko! pozdrawiam wszystkich ;)

Sytuacja klaruję się tak. Mam sprzęt Focurstie Scarllet Studio 2gen (intefejs,słuchawki, mic) podłączony kablem USB pod komputer. Korzystam z programu REAPER studio ale nagrywa ścieżkę tylko na LEWY kanał, prawy jest jakby wyciszony. Poniżej screen.
Załączniki
prawy kanal.jpg
prawy kanal.jpg (192.06 KiB) Przejrzano 7313 razy

Awatar użytkownika
Folatel
Posty: 18
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 00:00

Re: REAPER odsłuch tylko na L kanał

Post autor: Folatel » sobota 16 lut 2019, 20:24

Zgaduję, że chodzi Ci o nagrywanie wokalu przez mikrofon (?)
Myślę, że podłączyłeś mikrofon pod jedno gniazdo w interfejsie (tak się robi), dlatego nagrywa się jeden kanał.
Jeśli tak, to wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: REAPER odsłuch tylko na L kanał

Post autor: PWA » poniedziałek 18 lut 2019, 21:20

Na załączonym obrazku widać, że masz ustawione nagrywanie z lewego i prawego kanału (odpowiednio wej. 1 i 2 w interfejsie), zaś mikrofon masz podłączony tylko do jednego z wejść. W związku z tym z tego wejścia rejestruje się sygnał, zaś z drugiego (do którego nic nie jest podłączone) nie. Zmień ustawienie wejść na tej ścieżce na mono i wybierz wejście, do którego masz podłączony mikrofon. Wtedy zostanie nagrany jeden ślad (mono) właśnie z tego wejścia. Będzie słyszalny w obydwu głośnikach a panoramą ustawisz sobie jego miejsce w planie.
Strona 58 podręcznika do Reaper'a :-)

Awatar użytkownika
Aniela90
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 15:20

Re: REAPER odsłuch tylko na L kanał

Post autor: Aniela90 » wtorek 19 lut 2019, 15:24

Miałam dokładnie taki sam problem i nie zauważyłam tego, że mam nagrywanie dwóch kanałów. Teraz sobie uświadomiłam :lol:
Krem przeciwzmarszczkowy Mialenia skutecznie zadziała na zmarszczki na twarzy https://mialenia.pl/produkt/mialenia/

Audiomika
Posty: 1
Rejestracja: sobota 18 kwie 2020, 18:27

Re: REAPER odsłuch tylko na L kanał

Post autor: Audiomika » sobota 18 kwie 2020, 18:29

To częsty błąd, który łatwo zrobić
Zawsze najlepszy serwis https://zmarszczkimimiczne.pl/

ODPOWIEDZ