Sony Acid 6 - start nagrania

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
bosman
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 13:29

Sony Acid 6 - start nagrania

Post autor: bosman » czwartek 06 lut 2020, 11:40

witam kolegów
Prośba o poradę dotyczy następującej sytuacji:
Projekt utworzony w Sony Acid 6. Po kliknięciu na ikonę pliku projektu xxx.acd otwiera się okno programu i prawidłowo wyświetlają się wszystkie ścieżki audio. Wtedy - klikając myszą na ikonce start - mogę rozpocząć odtwarzanie.
Ale program umożliwia również rozpoczęcie odtwarzania przy użyciu klawiatury (n.p. klawisz Enter) i taki sposób mnie interesuje
I tu jest problem, bo zaraz po otwarciu, okno programu nie jest aktywne (w rozumieniu Windows). Muszę najpierw kliknąć myszą w dowolnym miejscu okna, i dopiero wtedy mogę operować funkcjami programu za pomocą klawiatury.
Chcę pominąć krok uaktywnienia okna myszą. Czy zna ktoś takie opcje uruchamiania programu, aby jego okno było aktywne natychmiast po otwarciu.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sony Acid 6 - start nagrania

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 12:13

odpalanie spacją jest do ustawienia w preferencjach programu. U ciebie widzę inny problem - okno programu po uruchomieniu nie jest na "topie" (czyli na wierzchu) tylko coś się odpala jeszcze nad nim - czyli po odpaleniu masz aktywne jakieś inne okno

bosman
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 13:29

Re: Sony Acid 6 - start nagrania

Post autor: bosman » sobota 11 kwie 2020, 13:26

Tak naprawdę to problem jest (BYŁ) bardziej złożony. Sterowanie programem nie miało być z klawiatury tylko z programowalnej myszy (bo mniejsza od klawiatury). Na dodatek przyciski myszy zostały zastąpione footswitchami. W ten sposób mogę sterować czterema interesującymi mnie funkcjami programu (strart / stop / pauza / powrót ) naciskając przyciski nogą. A ręce – wolne. Mogą zajmować się n.p. grą na instrumencie „na żywo”.
Teraz wyjaśnienie. Tydzień temu zająłem się tematem konkretnie. Okna innych programów nie były uruchomione (co sugerował Zbynia), więc pozostały poszukiwania metodą prób i błędów.
Poszukiwania uwieńczone sukcesem. Przepraszam, że nie poinformowałem o tym na forum.
Opis:
1 - Otwarcie programu ; 2 – menu Options ; 3 – Preferences ; 4 – karta General ; 5 – druga na liście opcja „show logo splash screen on startup” musi być zaznaczona.
I wszystko działa jak chciałem.
Jakie znaczenie ma pokazywanie logo programu podczas uruchamiania na opisywany problem – nie wiem. Ale fakt jest faktem
pozdrawiam

ODPOWIEDZ