Problem Cubase Midi Syntezator Yamaha modx7

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
milo2710
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 sie 2020, 11:28

Problem Cubase Midi Syntezator Yamaha modx7

Post autor: milo2710 » czwartek 27 sie 2020, 11:33

Mam problem.

Podłączyłem Yamaha modx7 kablem USB host do laptopa. Odpaliłem cubase.
Otworzylem nowa ścieżkę midi i nagrałem kilka dźwięków piano ( brzmienie z syntezatorów, nie z wtyczek)
Chciałem później nagrać druga ścieżkę tym razem basowa jednak po nagraniu drugiej ścieżki basowej w tej pierwszej zmieniło się na to samo brzmienie co w drugiej.
Chce nagrać kilka ścieżek ale o różnych barwach i nie mogę ponieważ wszystkie ścieżki automatycznie mi przypisuje ta sama barwę.

Mecze sie już któryś dzien z tym.
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Problem Cubase Midi Syntezator Yamaha modx7

Post autor: PWA » czwartek 27 sie 2020, 21:15

Wydaje mi się, że żeby MODX mógł odtworzyć różne ścieżki MIDI z przypisanymi do nich brzmieniami, instrument powinien mieć zdefiniowany "Performance" z przypisanymi w nim odpowiednimi parts, do których przypisane są poszczególne instrumenty (brzmienia) np:
Part 1, Piano, Ch1
Part 2, Bass, Ch2
Wtedy jeżeli masz 2 ścieżki MIDI w Cubase, to ich wyjścia kierujesz odpowiednio: ścieżka piano na Ch1, a ścieżka bass na Ch2.
W trakcie nagrywania ścieżki piano wybierasz Part 1, a w Part 2 wyłączasz klawiaturę, żeby nie zostały zapisane komunikaty MIDI dla Part 2. Przy zapisie basu robisz na odwrót. W ten sposób masz zapisane osobne ścieżki dla basu i piano i tylko odpowiednio ustawiasz wyjściowe kanały MIDI na ścieżkach.
MODX standardowo przypisuje kolejne kanały MIDI dla poszczególnych parts, czyli Part 1=Ch1, Part2=Ch2 itd.

ODPOWIEDZ