Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
AaronEzra
Posty: 1
Rejestracja: sobota 05 wrz 2020, 10:13

Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora?

Post autor: AaronEzra » sobota 05 wrz 2020, 10:14

Drodzy użytkownicy tego zacnego oprogramowania, czy macie jakieś problemy z wydajnością procesora w trakcie grania na tym instrumencie? W moim przypadku (procesor Athlon II 620...leciwy dość), przy bardziej złożonych brzmieniach z włączonymi efektami pokładowymi praktycznie nie da się na nim grać...procesor jest obciążony do granic możliwości. Na drugim komputerze z i7 jest lepiej, ale również wskaźnik obciążenia w instrumencie obraca się w okolicach 50-70%.
Czy wy również macie takie problemy?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Arturia Matrix 12 - problemy z wydajnością procesora?

Post autor: PWA » sobota 05 wrz 2020, 15:15

Myślę, że powinieneś już zapomnieć o Athlonie w kontekście używania z nim Matrix 12 :-). Miałem kiedyś 620 lub 630 i dokładnie takie same problemy... na bardziej złożonych brzmieniach i jeszcze z wpiętymi efektami procek nie dawał już rady. Akurat Matrix jest jednym z bardziej wymagających syntezatorów w kolekcji.
Co do i7, to wszystko zależy od tego, jaki to jest dokładnie procesor... i7 nierównie innemu i7 ;-)
Ja w tej chwili pracuję na i7-8700K bez podkręcania i spokojnie Matrix jest ogarnięty... jakiś 10-15% max.

ODPOWIEDZ