samoczynne obniżanie dźwięku w Logic?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
LandonAdrian
Posty: 1
Rejestracja: sobota 05 wrz 2020, 10:15

samoczynne obniżanie dźwięku w Logic?

Post autor: LandonAdrian » sobota 05 wrz 2020, 10:16

mam od wczoraj zupełnie niespotykany wcześniej problem w jednym projekcie. po jakimś czasie niektóre ścieżki midi samoczynnie tak jakby obniżały/zmieniały tonację. po prostu nagle dana wtyczka gra trochę niżej. po chwili potrafi drugi raz się jeszcze obniżyć. w żaden sposób nie widać jak i gdzie to się dzieje i nie można tego odwrócić. ścieżka po prostu sobie gra i nagle gra niżej. czy spotkaliście się z takim zjawiskiem kiedyś? co to może być? Logic Pro 9.1.8

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: samoczynne obniżanie dźwięku w Logic?

Post autor: PWA » sobota 05 wrz 2020, 15:23

Czy obniżenie następuje zawsze w tych samych miejscach? Jeżeli tak, to sprawdź, czy czasem czegoś w automatyce nie ma. Być może przypadkiem włączyłeś gdzieś zapis autmatyki i nieświadomie jakieś operacje na wysokości dźwięku się zapisały i teraz przy odtwarzaniu również automatyka zaczyna działać. Pamiętam, że kiedyś na początku, jak rozkminiałem Cubase, to też przypadkowo zapisałem ruchy gałami i nagle przy odtwarzaniu instrument raz grał głośnie,j a raz ciszej :-)
Siedziałem i kombinowałem, aż wreszcie doszedłem, że właśnie na ścieżce przypadkiem zapisała mi się automatyka :-)

cherylrobins1
Posty: 1
Rejestracja: środa 03 lut 2021, 08:50

Re: samoczynne obniżanie dźwięku w Logic?

Post autor: cherylrobins1 » środa 03 lut 2021, 08:59

Bez względu na to, co nagrywam, próbując nagrać ścieżkę gitary akustycznej, używając mikrofonu macsa jako testu, kiedy przychodzę, aby odtworzyć ścieżkę po nagraniu, zawsze ma inną tonację / tonację. Dlaczego ciągle próbuje zmienić wysokość dźwięku, który nagrywam?

ODPOWIEDZ