Prosty program/aplikacja do gry na żywo

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
BairStrokes
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 25 mar 2021, 07:06

Prosty program/aplikacja do gry na żywo

Post autor: BairStrokes » czwartek 25 mar 2021, 07:07

Witam.
Gram już dość długo. Obecnie posiadam MOXF8 i Artis 7. Wcześniej bazowałem na rodzinie Motifa.
Jakoś do tej pory w zupełności mi wystarczało to co jest na pokładzie moich klawiatur, nie bawiąc się we wgrywanie sampli, brzmień a nawet jakiejś bardzo daleko idącej edycji poszczególnych brzmień czy perf. Wiem że teraz klawiatury potrafią oprócz dobrego brzmienia samego w sobie, umożliwić przeróbki, edycję ...jednym słowem zabawę w tworzenie nowych brzmień. Do tego też zacząłem przysiadać i trochę bardziej się zagłębiać i rozgryzam trochę bardziej wnętrze softu zarówno yamahy jak i kurza, gdyz muzyka dzisiejszych czasów jest coraz bardziej wymagająca sprzętowo i brzmieniowo i żeby na żywo z klasycznym bandem eventowym zagrać coś tak żeby ten cover przypominał oryginał to czasami trzeba sporo posiedzieć... Ale już wiem że można.

Pytanie mam inne bo jestem zupełnie świeży w tym temacie a próbuję coś od jakiegoś czasu poszukać i wyczytać ale nie bardzo mogę. znaleźć.
Czy jest jakaś prosta aplikacja na tablet, program na PC, który w pewien sposób wyciągnie mi na ekran wnętrze (np MOXF ale nie ma to być tylko do yamahy) ale nie w taki sposób że będę miał wszystko w tym programie i tam się bawię edycją, zapisywaniem itp.. Otóż.. Robię sobie brzmienia w domu na klawiszu. Mam do zagrania na koncercie załóżmy 30 piosenek, w każdej mam do wykorzystania od 2-6 zupełnie różnych brzmień. Mimo że na wyświetlaczu czasem jest możliwość zapisania sobie nazwy ustawionego brzmienia( bądź partii brzmień ) wg własnego uznania i przypisać sobie strefy na klawiaturze, co gdzie i jakie brzmienie, to nie jestem w stanie spamiętać tego co pod którym zapisanym klawiszem jest. A są przecież syntezatory czy stage piana praktycznie bez wyświetlaczy typu NORD. Szukam takiego programu w którym mogę sobie swoje brzmienia i już gotowe ustawienia wybrać i przerzucić na tablet, widzieć co to jest,nazwać je po swojemu i móc sterować zmianą brzmień z pozycji tabletu. Nie wiem czy dobrze tłumaczę o co mi chodzi.. Zachęcam do dyskusji... rozmawiam ze znajomym co tworzy aplikacje i chcemy do tego przysiąść ale może jest coś takiego już. ma to byc prosty program, do przełączania brzmień z pozycji tabletu.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Prosty program/aplikacja do gry na żywo

Post autor: PWA » sobota 27 mar 2021, 09:57

Myślę, że nie ma takiej uniwersalnej aplikacji (choć może się mylę) z tego względu, że każdy instrument posiada swoją funkcjonalność, specyfikę i sposób implementacji MIDI oraz własnych rozwiązań programowych producenta. Oczywiście jest jakiś standard jeżeli chodzi o MIDI, ale poszczególni producenci dodają b. wiele od siebie i w związku z tym trudno stworzyć jakiś uniwersalny soft mając na uwadze nakład pracy, środków vs korzyści z sprzedaży takiego oprogramowania. Im bardziej złożony instrument, tym więcej rozwiązań specyficznych dla danego instrumentu i jego producenta... a stacje roboczy od strony możliwości i oprogramowania pokładowego są dość złożonymi rozwiązaniami.
Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku instrumentów wirtualnych i np. Cantabile jest aplikacją hosta VST, która pozwala wcześniej przygotować sobie set dla występu scenicznego w zasadzie dla każdego instrumentu VST.
Jeżeli chodzi o MOXF, to wydaje mi się, że taką rolę pełni aplikacja na iPada o nazwie Set List Organizer. Poniżej link do strony Yamahy z zestawem różnych aplikacji dla iPad, między innymi tej:
https://usa.yamaha.com/products/music_p ... /apps.html
a tutaj link do manuali, gdzie znajdziesz również instrukcję do tej aplikacji i sprawdzisz, czy o to właśnie chodzi :-)
https://usa.yamaha.com/support/manuals/ ... ion&k=mox6

Cece4
Posty: 1
Rejestracja: sobota 13 sie 2022, 21:37

Re: Prosty program/aplikacja do gry na żywo

Post autor: Cece4 » poniedziałek 21 lis 2022, 16:00

Wielu graczy zastanawia się, jak zdobyć darmowe zakłady sportowe, ponieważ jest to popularny i hojny bonus dla każdego, kto właśnie założył konto.Upewnij się, że przeczytałeś warunki bonusu online bet365 pl: otrzymane pieniądze muszą być wydane na wydarzenia sportowe z przynajmniej jednym wynikiem o kursie 1,20 (1/5) lub wyższym.

AnjeyGuti
Posty: 5
Rejestracja: środa 21 gru 2022, 16:12

Re: Prosty program/aplikacja do gry na żywo

Post autor: AnjeyGuti » poniedziałek 09 sty 2023, 10:06

Gram w gry online w game-game! Wszystko za darmo i bez rejestracji, ja szczególnie lubię grę Szachy świetnie się bawię, spróbujcie i Wy, radzę!

ikeasob
Posty: 7
Rejestracja: środa 28 cze 2023, 10:51

Re: Prosty program/aplikacja do gry na żywo

Post autor: ikeasob » środa 28 cze 2023, 10:53

Cantabile to aplikacja hosta VST, która daje możliwość planowania z wyprzedzeniem i budowania zestawu scenicznego dla praktycznie każdego instrumentu VST. basket random

ODPOWIEDZ