Ableton 11 Trial - nie instaluje żadnych wtyczek VST

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Slovik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 sty 2022, 08:22

Ableton 11 Trial - nie instaluje żadnych wtyczek VST

Post autor: Slovik » niedziela 23 sty 2022, 09:00

Witam!
Mam mega problem. Zainstalowałem sobie kiedyś Cakewalka , lecz doszedłem do wniosku, że czas spróbować czegoś ambitniejszego.
Ze strony Abletona ściągnąłem wersję trial Abletona 11 i okazało się, że nie zainstalował żadnych VST, a gdy kliknąłem w preferencjach na skanuj - obrał sobie on folder z Cakewalka jako domyślny i mam w Abletonie tylko kilka wtyczek z Cakewalka. Wydawało mi się, że trial jest odpowiednikiem wersji Suit i w Plug-ins powinienem mieć wszystkie Abletonowskie pluginy , które z automatu powinny się zainstalować (no chyba, że jestem w błędzie?!)

Odinstalowałem (nie raz) Abletona i nawet czyściłem ręcznie rejestr (REGEDIT) . Nie pomogło. On za każdym razem uparcie wyszukuje folderu w Cakewalku, a gdy Cakewalka usunąłem , okazało się, że on zapamiętał to pierwotne środowisko i zgłasza mi , że folder VST z Cakewalka jest niedostępny! Ableton Trial przy kolejnych reinstalkach nie tworzy mi swojego folderu z VST, po prostu go nie ma.
Pomyślałem, że może to przeznaczenie, Ableton jest nie dla mnie, spróbuję triala FL Studio, jednakże okazuje się, że tam też w VST jest totalnie pusty. Mimo to wolałbym Abletona, dlatego proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ