Reaper cracki popy przy odtwarzaniu nagrań

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
fluent
Posty: 6
Rejestracja: piątek 08 gru 2017, 00:00

Reaper cracki popy przy odtwarzaniu nagrań

Post autor: fluent » czwartek 20 paź 2022, 14:34

Cześć,
słuchajcie mam problem.
Nagram sobie wokale pododaje wtyczki i odtwarzam idzie fajnie a nagle za którymś razem Reaper zaczyna charczeć jakieś cracki popy nawet nie bardzo wiem jak się nazywają te zakłócenia :) Coś szukałem w necie głównie po angielsku zmieniałem jakieś ustawienia boofer itd ale nic nie pomogło.
Dopiero jak zatrzymam, dosłownie tylko wejdę w Options - Preferences i zamknę i przestaje "charczeć". Ale za chwil kilka znów.
Buffer mam w asio4all ustawiony na max 2048 bodajże. I fakt, że jak zmniejszę to zaczyna charczeć od razu, no ale, że max buffer nie starcza żeby płynnie odtwarzać ? Nie wiem może muszę kupić jakąś kartę dźwiękową ? Nie mam bo mam mikrofon Rhode Nt-usb i on działa pod usb bez karty ale może musze kupić i to coś da ? Czy to procesor ? Nie wiem już.

Próbowałem czy to zależy od włączonych wtyczek. Wyłączałem po kolei ale kurde wyłączyłem wszystkie i dalej charczał(może na max buffer nie ale jak obniżyłem do tam 512 to dalej charczał... No nie wiem jak nazwać tak wiecie jakby przestery ale na odsłuchu. Zaczyna się od krótkich pop'ów potem więcej więcej aż charczy.
Poradzicie coś ?

Mój sprzęt:
Reaper v6.68
Windows 11
AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor 3.50 GHz
32 GB RAM
1TB ssd 1tb Hdd
Rtx Geforce 3060 ti

ODPOWIEDZ