Battery1 - banalne pytania

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
poet-1
Posty: 64
Rejestracja: piątek 07 lut 2003, 00:00

Battery1 - banalne pytania

Post autor: poet-1 » czwartek 28 paź 2004, 21:05



czołem,



moje 'banalne pytania' sa następujące :

-czy jest możliwość obsługi,sterowania,grania Battery nie mając sterownika MIDI?

-naciskając na ikone Battery występuje błąd : "Audio outport is in use by another application" (posiadam karte Aardvark LX6 pro)

-czy w związku z wyżej wymienionym komunikatem nie mam możliwości uruchomienia programu bez sekwencera?(według instrukcji jest możliwość uruchomienia jako "stand alone")



pozdrawiam

diggin' in the crates

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Battery1 - banalne pytania

Post autor: Zbynia » piątek 29 paź 2004, 00:01

tak aczkolwiek bardzo to niewygodne....



co do komunikatu to jakas inna aplikacja korzysta wlasnie z karty



odpal samo battery w wersji standalone(powinienes miec mozliwosc wyboru podczas instalacji) i wtedy sprobuj



albo odpal battery (w formie instrumentu wirtualnego) przez jakiegos hosta (cubase,flstudio,acid itp...)

poet-1
Posty: 64
Rejestracja: piątek 07 lut 2003, 00:00

Re: Battery1 - banalne pytania

Post autor: poet-1 » piątek 29 paź 2004, 22:47

...tak aczkolwiek bardzo to niewygodne....



co do komunikatu to jakas inna aplikacja korzysta wlasnie z karty



odpal samo battery w wersji standalone(powinienes miec mozliwosc wyboru podczas instalacji) i wtedy sprobuj



albo odpal battery (w formie instrumentu wirtualnego) przez jakiegos hosta (cubase,flstudio,acid itp...)...

**********************

dobra, dzieki za pomoc !



jeszcze coś;-)

1.do tej pory uzywałem Fruity Loops, jednak bardzo spodobały mi się mozliwosći edycyjne próbek w Battery, czy jest mozliwość wykorzystania Battery tylko do tego aby otworzyć i zmienić np. próbkę werbla, nastepnie ją nagrac i otworzyć we F.L.?



2.nigdy nie bawiłem sie w MIDI, czy moglbys mi podpowiedzieć jak zacząć 'prace' Battery+Cubase? zakładając ze nie posiadam sterownika,klawiatury MIDI:-)



dzieki za cokolwiek
diggin' in the crates

Awatar użytkownika
BlueJack
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2003, 00:00

Re: Battery1 - banalne pytania

Post autor: BlueJack » piątek 29 paź 2004, 23:55





jeszcze coś;-)

1.do tej pory uzywałem Fruity Loops, jednak bardzo spodobały mi się mozliwosći edycyjne próbek w Battery, czy jest mozliwość wykorzystania Battery tylko do tego aby otworzyć i zmienić np. próbkę werbla, nastepnie ją nagrac i otworzyć we F.L.?



2.nigdy nie bawiłem sie w MIDI, czy moglbys mi podpowiedzieć jak zacząć 'prace' Battery+Cubase? zakładając ze nie posiadam sterownika,klawiatury MIDI:-)



dzieki za cokolwiek ...

*******************

Witam

1) Możesz użyć Battery jako instrumentu VST w programie np. Cubase i zapisać grane przez Battery próbki na ścieżkach jako wave.

FL zdaje się, że akceptuje Wave.



2) Uważam, że podstawą pracy z MIDI jest posiadanie jaiegokolwiek sterownika, chyba że bedziesz pracował z plikami MIDI już nagranymi wcześniej. Możesz też korzystać z okna edycyjnego i wstawiać komunikaty myszką, ale to mozolne i wymaga pewnej wprawy.



pozdrowionka

Ryshard
Posty: 3
Rejestracja: środa 21 lut 2007, 00:00

Re: Battery1 - banalne pytania

Post autor: Ryshard » środa 09 lip 2008, 16:25

ja mam nowe bardzo banalne pytanie

otoz sprawilem sobie Battery 3. Wczesniej z instrumentow perkusyjnych bawilem sie na FL i na redrumie z reasona. Pytanie (glupie max ;]):

Jak sie konstruje loop perkusyjny w Battery? Czytalem tutoriale ale tam nie ma nic wyjasnionego (widocznie nie przewidzieli tego). We frucie i redurmie byly kosteczki, ktore pieknie intuicyjnie wszytsko obsugiwaly. W battery owych kosteczek nie ma i troche mnie to dezorientuje... Jest tam zakladka loop ktora nic mi nie mowi. Dodam ze pracuje na protoolsie z mboxa jezeli to ma znaczenie.

Musze miec zatem, kontroler midi? Choc i tak wg. to nei to samo co dajmy na to 16 kosteczek oznaczajacych 1 bar.

z gory dziekuje

ODPOWIEDZ