Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Ijon_Tichy » wtorek 14 gru 2004, 16:43

Witam! Mam problem z Mayą - zainstalowałem najnowsze sterowniki, system nie zgłasza żadnego błędu działania, a jednak niekiedy komputer w ogóle nie przyjmuje komunikatów MIDI tak jakby nic nie było podłączone. Raz działa, raz nie. Nie jest to chyba kwestia złego skonfigurowania Cubase'a - inne programy (np. Absynth) też milczą wtedy jak zaklęte. Bywa, że wszystko działa jak należy, wyłączę Cubase'a, odpalę go zaraz znowu i... lipa. Obłędu można dostać.



Mam oryginalną płytę Intela i W2k, więc na takiej konfiguracji - zgodnie z zapewnieniami dystrybutora - nie powinno być kłopotów. A jednak...



Jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Helmer » wtorek 14 gru 2004, 16:47

...Witam! Mam problem z Mayą - zainstalowałem najnowsze sterowniki, system nie zgłasza żadnego błędu działania, a jednak niekiedy komputer w ogóle nie przyjmuje komunikatów MIDI tak jakby nic nie było podłączone. Raz działa, raz nie. Nie jest to chyba kwestia złego skonfigurowania Cubase'a - inne programy (np. Absynth) też milczą wtedy jak zaklęte. Bywa, że wszystko działa jak należy, wyłączę Cubase'a, odpalę go zaraz znowu i... lipa. Obłędu można dostać.



Mam oryginalną płytę Intela i W2k, więc na takiej konfiguracji - zgodnie z zapewnieniami dystrybutora - nie powinno być kłopotów. A jednak...



Jakieś sugestie? ...

**********************

A udaj sie tam, gdzie to kupiles i niech skonfiguruja Ci kompa. jesli masz legal soft, offkozzz. Proste!

Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Ijon_Tichy » środa 15 gru 2004, 18:59

......Witam! Mam problem z Mayą - zainstalowałem najnowsze sterowniki, system nie zgłasza żadnego błędu działania, a jednak niekiedy komputer w ogóle nie przyjmuje komunikatów MIDI tak jakby nic nie było podłączone. Raz działa, raz nie. Nie jest to chyba kwestia złego skonfigurowania Cubase'a - inne programy (np. Absynth) też milczą wtedy jak zaklęte. Bywa, że wszystko działa jak należy, wyłączę Cubase'a, odpalę go zaraz znowu i... lipa. Obłędu można dostać.



Mam oryginalną płytę Intela i W2k, więc na takiej konfiguracji - zgodnie z zapewnieniami dystrybutora - nie powinno być kłopotów. A jednak...



Jakieś sugestie? ...

**********************

A udaj sie tam, gdzie to kupiles i niech skonfiguruja Ci kompa. jesli masz legal soft, offkozzz. Proste!...

**********************


Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Ijon_Tichy » środa 15 gru 2004, 19:07

A udaj sie tam, gdzie to kupiles i niech skonfiguruja Ci kompa. jesli masz legal soft, offkozzz. Proste!...

**********************

Zamawiałem wysyłkowo - spróbuję przez tel. się dogadać. Tak jak myślałem - nikt nie ma podobnych problemów... Czy jest tu ktoś kto używa tej karty do współpracy z MIDI?


Awatar użytkownika
Freemind
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 08 lip 2002, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Freemind » czwartek 16 gru 2004, 15:33

Czy jest tu ktoś kto używa tej karty do współpracy z MIDI?

************************

Tak. Ja używam tej karty i mam ten sam problem. Narazie rozwiazuje go w nastepujący sposób: Najpierw odpalam Cubase a pozniej syntezator ktory jest podłączony przez MIDI Mate i jest OK. Przypuszczam, że ten problem jest spowodowany tym, że wcześniej mialem Maya 7.1 i dwa zupełnie inne interface'y midi (poprzez Gameport i TO-HOST) , być może jakieś "śmieci" z tamtych urządzeń zakłócają prace Midi Mate. Najprościej było zainstalowac windows (2000) od nowa, ale póki co od roku pracuje mi jak trzeba wiec nie mam powodu, żeby to robić.
IroN Audio i7 4.2GHz (Kaby Lake) 16GB RAM, OS X Sierra, / Universal Audio Apollo Quad / Wes Audio Beta76 / Novation 61SL MkII / NI Maschine / Pro Tools 12.8 / Cubase 9.5 Pro / PSP Total Pack / D16 / Waves / NI Komplete 8 Ultimate / Arturia V Collection

Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Ijon_Tichy » poniedziałek 20 gru 2004, 23:37

Tak. Ja używam tej karty i mam ten sam problem. Narazie rozwiazuje go w nastepujący sposób: Najpierw odpalam Cubase a pozniej syntezator ktory jest podłączony przez MIDI Mate i jest OK. Przypuszczam, że ten problem jest spowodowany tym, że wcześniej mialem Maya 7.1 i dwa zupełnie inne interface'y midi (poprzez Gameport i TO-HOST) , być może jakieś "śmieci" z tamtych urządzeń zakłócają prace Midi Mate. Najprościej było zainstalowac windows (2000) od nowa, ale póki co od roku pracuje mi jak trzeba wiec nie mam powodu, żeby to robić. ...

**********************

U mnie trik z kolejnością odpalania Cubase -> klawisze nie działa, bo też sprawdzałem.

Ja specjalnie na okoliczność instalacji karty postawiłem świeżutki system, więc w moim przypadku nie ma możliwości, aby była to wina jakichkolwiek "śmieci" (no chyba, że za śmieć uznamy Windola). Chyba trzeba będzie wymienić kartę na inną bo w obecnej sytuacji nie jest warta 1/10 swojej ceny.


Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: Ijon_Tichy » czwartek 23 gru 2004, 23:30

...oo Ijon, co Ty tu robisz?

...

**********************

Hehe nie byłem pewien czy to TEN MONTER! Ano patrzę, śledzę, przeglądam, a tu akurat bezskutecznie szukam pomocy...


SoundImport
Posty: 11
Rejestracja: środa 04 cze 2003, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: SoundImport » piątek 24 gru 2004, 12:36

...Witam! Mam problem z Mayą

Jakieś sugestie? ...

**********************

Karta MAYA 44 MKII posiada własne sterowniki MAYA44 MKII MIDI, które są zawsze instalowane wraz z kartą MAYA 44 MKII. Z tych sterowników MIDI karta korzysta siostrzana karta MI/ODI/O.

W przypadku jednak ,gdy jako intefejs MIDI stosujemy MIDI MATE na USB, w systemie pojawia się drugi sterownik o nazwie MIDI MATE.

Tak więc w zalezności od stosowanego interfejsu MIDI należy w danym programie wybrać odpowiedni sterownik MIDI.



W systemach Windows ME oraz 2000 należy koniecznie zainstalować sterownik dla MIDI MATE (ale uwaga w tych systemach instalację sterownika należy dokonać przed włożeniem MIDI MATE do gniazda USB !!!)



W systemach XP wystarczy uruchomić „SETUP” ze sterownika z właczonym interfejsem w gniazdo USB.



Sterownik można na pobrać pod adresem:

http://www.kartydzwiekowe.com.pl/01%20imagemap/download.htm



Jeżeli są problemy z wykryciem urządzenienia na USB przez Windows należy odświeżyć bibliotekę DirectX !, warto również spróbować skorzystać z innego wejścia USB na płyce głownej.

-----------------

Sound Import


GromKrutz
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 00:00

Re: Maya 44 MKII + MIDI Mate - diabli człowieka biorą

Post autor: GromKrutz » poniedziałek 27 gru 2004, 11:51

......Witam! Mam problem z Mayą

Jakieś sugestie? ...

**********************

Karta MAYA 44 MKII posiada własne sterowniki MAYA44 MKII MIDI, które są zawsze instalowane wraz z kartą MAYA 44 MKII. Z tych sterowników MIDI karta korzysta siostrzana karta MI/ODI/O.

W przypadku jednak ,gdy jako intefejs MIDI stosujemy MIDI MATE na USB, w systemie pojawia się drugi sterownik o nazwie MIDI MATE.

Tak więc w zalezności od stosowanego interfejsu MIDI należy w danym programie wybrać odpowiedni sterownik MIDI.



W systemach Windows ME oraz 2000 należy koniecznie zainstalować sterownik dla MIDI MATE (ale uwaga w tych systemach instalację sterownika należy dokonać przed włożeniem MIDI MATE do gniazda USB !!!)



W systemach XP wystarczy uruchomić „SETUP” ze sterownika z właczonym interfejsem w gniazdo USB.



Sterownik można na pobrać pod adresem:

http://www.kartydzwiekowe.com.pl/01%20imagemap/download.htm



Jeżeli są problemy z wykryciem urządzenienia na USB przez Windows należy odświeżyć bibliotekę DirectX !, warto również spróbować skorzystać z innego wejścia USB na płyce głownej.

-----------------

Sound Import

...

**********************


ODPOWIEDZ