Odzyskiwanie danych - wave

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Dip
Posty: 1
Rejestracja: piątek 15 kwie 2005, 00:00

Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Dip » piątek 15 kwie 2005, 10:09

siema zwracam sie do was w ogromnym cierpieniu i bulu.przedwczoraj nadpisalem (pod cubase sx) pliki audio ktore byly ,co tu duzo mowic ,mega wazne i niepowtarzalne.

czy jest szansa odzyskac nadpisane piliki?jesli tak to jaki program preferujecie. oczywiscie platforma xp

pzdr
[addsig]
Glownie dj, pseudo dr dip. stacjonuje w Wa-wie, troche produkcji, kolaboracji. Ogólnie elektronika taneczno eksperymentalna.

Awatar użytkownika
wyderko
Posty: 234
Rejestracja: piątek 24 gru 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: wyderko » piątek 15 kwie 2005, 14:03

Jeśli nadpisywanie przebiegało w ten sposób, że najpierw powstał nowy plik, a potem cubese automatycznie skasował ten stary, to można próbować takimi pragramami jak "easy recovery professional" (koszt ok 2000zł :) ), jednak może znajdziesz coś darmowego. Raczej szanse na odzyskanie wszystkiego są nikłe.
IWK.org.pl - Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Zbynia » sobota 16 kwie 2005, 02:25

jak je nadpisales?sejwujac projekt czy nagrywajac na nie inne sciezki?

Awatar użytkownika
z-a-e-m-i
Posty: 14
Rejestracja: sobota 25 wrz 2004, 00:00

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: z-a-e-m-i » sobota 16 kwie 2005, 09:40

...siema zwracam sie do was w ogromnym cierpieniu i bulu.przedwczoraj nadpisalem (pod cubase sx) pliki audio ktore byly ,co tu duzo mowic ,mega wazne i niepowtarzalne.

czy jest szansa odzyskac nadpisane piliki?jesli tak to jaki program preferujecie. oczywiscie platforma xp

pzdr

...

**********************

Spróbuj programem "Recover My Files" ( Shareware ) można go ściągnąć z: http://underpl.org/main.php?d=1&cat=41&dfile=376



Powodzenia!!

Awatar użytkownika
Bodik
Posty: 24
Rejestracja: sobota 05 lut 2005, 00:00

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Bodik » sobota 16 kwie 2005, 22:57

...siema zwracam sie do was w ogromnym cierpieniu i bulu.przedwczoraj nadpisalem (pod cubase sx) pliki audio ktore byly ,co tu duzo mowic ,mega wazne i niepowtarzalne.

czy jest szansa odzyskac nadpisane piliki?jesli tak to jaki program preferujecie. oczywiscie platforma xp

pzdr

...

**********************



Polecam software tej firmy: http://www.runtime.org/index.html

Bardzo dobrze sobie radzi z odzyskiwaniem plików i folderów.

Sonic Alchemy - Projektowe Studio Nagrań

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Paweł » niedziela 17 kwie 2005, 23:52

Ja stawiam na Easy recovery. W znanych mi sytuacjach sprawdził się najlepiej.

Am3lka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 14 sie 2018, 14:51

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Am3lka » środa 21 lis 2018, 11:07

Faktycznie program Easy Recovery może Ci pomóc. Jeżeli jednak się na tym nie znasz, a dane, które utraciłeś były bardzo ważne to radziłbym Ci oddać kompa do serwisu. Wiele serwisów komputerowych oferuje tez usługę odzyskiwana danych. Mają specjalistyczne narzędzia, programy i dobrze się na tym znają. Z serwisu masz pewność, że dane odzyskasz. Znam parę osób, które bawiły się w odzyskiwanie danych i już nigdy ich nie zobaczyły.
Jeżeli nie masz sprawdzonego serwisu to możesz skorzystać z tego: http://www.mirobios.malopolska.pl/odzyskiwanie-danych/ . Porządny serwis, kilka razy korzystałem z ich usług i zawsze wszystko przebiega szybko i bezproblemowo.

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: tigergold » czwartek 29 lis 2018, 15:57

Niezły wykopek - 13 lat :mrgreen: Jeśli pliki były nadpisane tak jak kolega napisał, to zwykły software tego nie wyciągnie. Darmowy Recuva sprawdza pliki i pokazuje które istniały i zostały nadpisane a które można odzyskać. Jeśli zostały nadpisane to tylko profesjonalne laboratorium odzyskiwania. Ontrack jest najlepszy, ma renomę na całym świecie. Korzystałem z nich kilka razy - dyski klientów i raz mój NAS który miał awarię i RAID się wysypał. Można wysłać do nich dysk do analizy, którą robią za darmo, wysyłają link do strony gdzie można oglądnąć wynik analizy/co jest możliwe do odzyskania i dają wycenę, którą można zaakceptować lub nie i wtedy po prostu odeślą dysk z powrotem. Standardowo ceny zaczynają się w okolicy kilkuset euro za jeden dysk. W tym wliczony jest nowy 2.5" zewnętrzny dysk USB na który zrzucają odzyskane dane. Nie pamiętam kto odzyskiwał dane kiedyś Kazikowi po tym jak studio spłonęło łącznie z komputerem w czasie gdy nagrywał album, ale ze sfajczonych powierzchniowo dysków udało im się odzyskać 60% jeśli dobrze pamiętam. Co prawda w tym przypadku to było zniszczenie fizyczne nie "logiczne", ale świadczy o doświadczeniu w odzyskiwaniu i dużej skuteczności. Odzyskali sporo pracy... Ja mam w sumie 3 komputery i są backupowane do NAS po sieci z użyciem Acronis True Image. Jeśli np nadpiszę cokolwiek, coś stracę, albo obudzę się rano i stwierdzę, że zmiany w miksie które zrobiłem wczoraj są do bani to mogę sobie przywrócić obraz dysku z dnia w którym było wszystko ok, albo zamontować ten obraz i selektywnie wyciągnąć starsze wersje plików. Backup to podstawa. Przy dyskach SSD backup może sobie lecieć w tle w trakcie pracy z DAW I nie ma dropów czy innych dramatów.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Mu_ » czwartek 18 lip 2019, 21:34

Jak odkopywać to odkopywać. :) W takich przypadkach najistotniejsze jest pytanie, które zadał zbynia - czyli w jaki sposób zostały nadpisane pliki? Drugą, nie mniej istotną rzeczą jest - na jakim systemie plików?
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Odzyskiwanie danych - wave

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 12:25

Panowie jak pliki zostały nadpisane to POZAMIATANE i nikt tu niczego nie odzyska oprócz ewentualnie fragmentów danych - tyle że z tych fragmentów nic się zazwyczaj nie zrobi.
Recuva to się dobrze spisuje do plików z FLStudio (są jakieś pliki graficzne z rozszerzeniem flp) i do niczego innego bo to soft do odzyskiwania plików graficznych. I właśnie przy FL Studio uratowal mi tyłek kilka razy (żaden inny soft nic nie znalazł). GetDataBack jest bardzo dobry ale odzyskiwanie trwa cholernie długo szczególnie jak ktoś mieszał na filesystemie.

Am3lka - nie rozmieszaj mnie - KAŻDY Z TYCH SERWISÓW korzysta dokładnie z tych samych programów co tu chłopaki wymieniają.
Jedyne sensowne labo to Ontrack ale są drodzy szczególnie gdy odzyskują z uszkodzonych fizycznie nośników a i tu zrobią niewiele więcej niż to co możemy sobie softem podłubać. No i są bezkonkurencyjni jeśli do odzyskiwania trzeba przekładać talerze. Głowice czy elektronikę to można sobie w domu przełożyć tylko trzeba pamiętać o sterylności.
Co do odzyskiwania RAID problematyczne są tylko RAID0 i wersje RAID z sumami kontrolnymi ale tam rzadko bywa by się posypało na raz więcej jak jeden dysk

ODPOWIEDZ