Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Post autor: Mruczasss » środa 25 maja 2005, 01:42

Otoz mixowalem sobie piosenke w cubasie, a ze pracuje na samplach i kazdy sampel lubie sobie pociac na drobniutkie kawalki ;) to nagle pojawil sie problem bo pojawiaja sie charakterystyczne pykniecia podczas tej operacji...



wyszlo mniej wiecej tak:

http://www.acidplanet.com/artist.asp?PID=555508&t=1709



Co mam zrobic zeby nie bylo tych pykniec ? - doprowadzaja mnie one juz do szalu ;)
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Post autor: minimalmusic » środa 25 maja 2005, 01:50

edytuj kazdy sampel -> fadeIn / fadeOut ..



[btw. masz jeszcze jakies inne hobby? ]

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Post autor: makaronix » środa 25 maja 2005, 08:04

moze najpierw ucinaj póbki w punkcie zero tzn. równo z ta linia tak zeby nic nie było na dole a ni na górze, a jak to nie pomoże to jest taka funkcja crossfade, tak jak pisał minimalmusic też mozną ale lepiej zacząć od podstaw chyba ze CI sie chce
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Post autor: Bartolomeo » środa 25 maja 2005, 10:00

Kiedy tniesz sample w fl, w fruit slicer, masz tam takie dwa pokrętełka att i dec, które właśnie służa do ściszania początków i końcówek każdego z fragmętów pociętego sampla. Można jeszcze na to dać troszke pogłosu i idzie jeszcze płynniej

Awatar użytkownika
Moll
Posty: 26
Rejestracja: sobota 16 kwie 2005, 00:00

Re: Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Post autor: Moll » środa 25 maja 2005, 16:41

Najlepiej jest zrobić baaaaardzo krótki fade in na początku i fade out na końcu. Na pewno przejdzie płynnie, a jeżeli już masz połączone i w trakcie jest pyknięcie to powiększyć moment gdzie jest pyknięcie i samemu ręcznie ołuwkiem zmienić bieg fali na płynny. Można próbować jeszcze jakimś de-clickerem ale to czasem niszczy troszeczke materiał...

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Cięcie sampli - co zrobić aby było bez pyknięć ?

Post autor: Mruczasss » środa 25 maja 2005, 17:13

...Najlepiej jest zrobić baaaaardzo krótki fade in na początku i fade out na końcu. Na pewno przejdzie płynnie, a jeżeli już masz połączone i w trakcie jest pyknięcie to powiększyć moment gdzie jest pyknięcie i samemu ręcznie ołuwkiem zmienić bieg fali na płynny. Można próbować jeszcze jakimś de-clickerem ale to czasem niszczy troszeczke materiał......

**********************

No to nawet pomaga ale jednak czesto zdaza sie tak ze, fade trzeba zrobic naprawde duzy tam gdzie fade ma w ogole nie byc slychac. W olowku jedyna nadzieja...
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

ODPOWIEDZ