Strona 1 z 1
E-mu 1212m + Fruity Loops
: sobota 28 maja 2005, 22:18
autor: Gerard
Witam wszystki, robię muzę na Fruity Loops i mam problem z tą kartą a głównie chodzi mi o "latency" wcześniej na karcie SBLive Player 5.1 + kxProject Asio z dużą ilością plug VST mogłem jakotako puścić utwór a na tej karcie to porażka, starszego mojego utworu nie mogę puścić bo po kliknięciu play nie mogę opanować kontroli nad myszką :) Czy ktoś robi muzykę z tą kartą i z tym programem? Wiem że można jakoś użyć pluginu E-Wire próbowałem ale bez żadnych rezultatów nie wiem jak to zrobić i jak jeszcze mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić PinchMixDSP chodzi głównie o In/Out

bo zubełnie nie mogę tego załapać
Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam
-----------------------------
Athlon 2600+
Abit AT7-Max2 Raid
DDR 1024
GForce 4 Ti
E-mu 1212m EmulatorX
-----------------------------
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: niedziela 29 maja 2005, 19:06
autor: Gerard
help?
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: niedziela 29 maja 2005, 21:37
autor: depioter
...Witam wszystki, robię muzę na Fruity Loops i mam problem z tą kartą a głównie chodzi mi o "latency" wcześniej na karcie SBLive Player 5.1 + kxProject Asio z dużą ilością plug VST mogłem jakotako puścić utwór a na tej karcie to porażka, starszego mojego utworu nie mogę puścić bo po kliknięciu play nie mogę opanować kontroli nad myszką :)
******************************
ja mam ten sam problem przy używaniu efektów z procesora karty (e-mu 0404), jak zrezygnowałem z nich wszystko jest ok.
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: niedziela 29 maja 2005, 22:58
autor: epiano
(..)nie mogę puścić bo po kliknięciu play nie mogę opanować kontroli nad myszką Wiem że można jakoś użyć pluginu E-Wire próbowałem ale bez żadnych rezultatów nie wiem jak to zrobić i jak jeszcze mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić PinchMixDSP chodzi głównie o In/Out bo zubełnie nie mogę tego załapać (...)
ja chyba poproszę o powtórzenie pytania....
pozdrawiam
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: poniedziałek 30 maja 2005, 17:10
autor: Gerard
ja chyba poproszę o powtórzenie pytania....
pozdrawiam...
**********************
chodzi mi o to że jak załaduje utwór i daje "Play" to komp ma takie zamulenie że nie mogę myszką ruszać :) wcześniej na SBLive+ kx asio aż tak nie miałem
Myślę że może to by mi pomogło tylko nie wiem jak to zrobić żeby działało z fruitem
"
E-MU VST E-Wire
E-Wire jest specjalnym mostkiem VST/ASIO, który pozwala ci kierować dźwiek cyfrowy przez ASIO do
PatchMix i znów z powrotem.
E-Wire VST ma w sobie inteligentną technologię wyrównywania czasu, która automatycznie kompensuje
latencje systemu i zapewnia właściwą synchronizację dźwięku w całym łańcuchu VST."
(może ktoś by mógł napisać gdzie i co wstawić we fruicie i w PitchMix)
a co do PitchMix czyli mojego mixera to nie kumam do czego są te:
-Insert Send
-Insert Send/Return
-Insert Asio Direct Monitor
PS.
Prosze o wyrozumiałość bo nie znam się za bardzo na tych We/Wy
wcześniej siedziałem nazwykłym SBLive i wiecie dobrze jaka tam jest obsługa :)
Pozdrawiam.
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: poniedziałek 30 maja 2005, 21:19
autor: Groch
Prosze o wyrozumiałość bo nie znam się za bardzo na tych We/Wy
**********************
Stary, tu nie chodzi o brak wyrozumiałości. Poczytaj sobie trochę artykułów-testów różnych kart (Emu też był w EiS). Poznaj przynajmniej ogólne zasady nagrywania wielokanałowego. Twoje pytania są za bardzo ogólne...
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: poniedziałek 30 maja 2005, 23:28
autor: epiano
1. Sprawdź czy masz ustawione dobre sterowniki - powinno być Emu Asio
2. Po kolei wyłączaj wtyczki VST i sprawdzaj które powodują największe obciążenie.
O obsłudze Patch Mix możesz zapomnieć bo efekty sprzętowe "made in Emu10k2" są niezbyt udane delikatnie mówiąc... :)
pozdraiwam.
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: poniedziałek 30 maja 2005, 23:47
autor: Gerard
...1. Sprawdź czy masz ustawione dobre sterowniki - powinno być Emu Asio
2. Po kolei wyłączaj wtyczki VST i sprawdzaj które powodują największe obciążenie.
O obsłudze Patch Mix możesz zapomnieć bo efekty sprzętowe "made in Emu10k2" są niezbyt udane delikatnie mówiąc... :)
pozdraiwam.
...
**********************
1. mam właczone Emu-Asio [ na 20ms ]
2.na sblive+kx i na 10ms jeszcze mogłem cos porobic [chodzi mi o tej jeden mój utwór] a na tej juz nie może jakieś słabe te Emu-Asio?
Re: E-mu 1212m + Fruity Loops
: wtorek 31 maja 2005, 07:13
autor: atlantic
coś faktycznie masz źle w ustawieniach , ja posiadam FL 4.5 + Audigy 2 ZS Platinum Pro , do tego latencje ustawioną na 2ms , nie ma żadnych problemów z zacinaniem się , proponuje abyś otworzył jakiegoś gotowca który dołączony jest do FL (bardzo rozbudowanego który otworzy kilka vst) i wówczas spróbuj w ustawieniach ,przy takich parametrach kompa jakie podajesz 30% zuzycie procesora to max.