Problem z MIDI w Cubase SX

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
kapitan
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 21 sie 2005, 00:00

Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: kapitan » niedziela 21 sie 2005, 19:54

Mam problem, nagrany track midi przez klawiaturę sterującą( jp- 8000) nie odpowiada temu, co grałem na żywo. Wszystko nagrało się trochę wcześniej( przed raz). Nawet jak gram ćwierćnutę na raz, to nagrana nuta nie jest na raz, tylko trochę wcześniej.

Nie wiem co zrobić...Próbowałem wpinać się bezpośrednio w kartę ( RME hammerfall) i jest to samo. Normalnie wpinam się przez interface midi. Komp mam ok P IV 3,2 Ghz.

Nie dzieje się to od razu, tylko po jakimś czasie. Próbowałem Cubase SX 1 i Sx 2 i jest to samo

Słyszałem, że Cubase ma takie problemy z midi.

Proszę o pomoc o jakieś wskazówki, co zrobić.

Pozdrawiam Daniel.
fan analogów i kontakta

Awatar użytkownika
kapitan
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 21 sie 2005, 00:00

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: kapitan » niedziela 21 sie 2005, 22:11

Wcześniej użytkownik GromKrutz miał dokładnie ten sam problem, że nagrywało mu za wcześnie, miał niby przenieść jakiś plik w podkatalogu w Cubasie o piętro wyżej, ale pomogło to chyba połowicznie....?

Please pomocy
fan analogów i kontakta

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Zbynia » poniedziałek 22 sie 2005, 00:46

opcja z ustawieniem offset - sprawdz



gdzie to nie wiem bo nie korzystam z cubase

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Tadeo » poniedziałek 22 sie 2005, 02:00

wlasnie, jet to duzy minus cubase,

jakis czas temu na tym forum Jacek H pomogl mi rozwiazac ten problem.

niestety caly czas nie moge rozszyfrowac wyszukiwarki eis, ktora wymaga szczegolowe podanie tytulu tematu.

sprawa z midi jest zwiazana z przekopiowaniem pewnego pliku w folderze cubase (juz po instalacji programu)

nie pamietam szczegolu

Jacku, prosze napuisz raz jeszcze

pozdrawiam

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: spiker » poniedziałek 22 sie 2005, 09:46

...wlasnie, jet to duzy minus cubase,

**********************

To nie jest żaden minus Cubase ( nie mam u nich prowizji )

Używam od lat wersji Cubase od VST do SL3 i ngdy nie miałem problemu z czymś takim. Sprawdź lepiej ustawienia kwantyzacji - Ustaw "małą rozdzielczość np. do 1/8 nuty, włącz Auto Q ( w pasku transportu) i zagraj do metronomu "wlazł kotek na płotek". Potem wyłącz Auto Q i znów nagraj ( na sąsiednim sladzie ). Potem porównaj sobie oba nagrania.



pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Kuma » poniedziałek 22 sie 2005, 13:40

To jest tak: na płycie instalacyjnej, w folderze "Readme Files" jest poszukiwana informacja -

"- Browse to the Cubase SX application folder (usually C:\\programs\\Steinberg\\Cubase SX)

and locate the folder "MIDI Port Enabler"

- Open this folder

- Pick the file "ignoreportfilter" and move it into the Cubase SX application folder (one directory up)

- Start Cubase SX"



Ten problem pojawił się wraz z którąś z kolejnych wersji SX1, wcześniej nie występował. Apropo's - czy w SX3 też to jest, ktoś się z tym spotkał?



pozdr
[addsig]
bębniarz

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Tadeo » poniedziałek 22 sie 2005, 13:46

......wlasnie, jet to duzy minus cubase,

**********************

To nie jest żaden minus Cubase ( nie mam u nich prowizji )

Używam od lat wersji Cubase od VST do SL3 i ngdy nie miałem problemu z czymś takim. Sprawdź lepiej ustawienia kwantyzacji - Ustaw "małą rozdzielczość np. do 1/8 nuty, włącz Auto Q ( w pasku transportu) i zagraj do metronomu "wlazł kotek na płotek". Potem wyłącz Auto Q i znów nagraj ( na sąsiednim sladzie ). Potem porównaj sobie oba nagrania.



pozdrowienia...

**********************

nie ma to jnic wspolnego z kwantyzacje w programie.

problem ten wystepuje czasem na niektorych komputerach.

nie wiem jak ma sie sprawa w wersji sx3.

wlasnie, moze ktos wie?

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Tadeo » poniedziałek 05 wrz 2005, 11:04

ufff

z pomocą wyszukiwarki znalazlem rozwiazanie problemu zapodane jakiś czas temu przez jacka H.

W folderze Cubase'a masz folder o nazwie MIDI Port Enabler; w srodku siedzi plik ignoreportfilter - o zerowej dlugosci. Przenies go do glownego foldera Cubase'a, uruchom program, wejdz do VSt Devices - do urzadzen, porty MIDI. Wylacz te Emulowane, pozostaw tylko rzeczywiste. Moze pomoze ;)


Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Kuma » poniedziałek 05 wrz 2005, 21:48

...ufff

z pomocą wyszukiwarki znalazlem rozwiazanie problemu zapodane jakiś czas temu przez jacka H.

W folderze Cubase'a masz folder o nazwie MIDI Port Enabler; w srodku siedzi plik ignoreportfilter - o zerowej dlugosci. Przenies go do glownego foldera Cubase'a, uruchom program, wejdz do VSt Devices - do urzadzen, porty MIDI. Wylacz te Emulowane, pozostaw tylko rzeczywiste. Moze pomoze ;)

...

**********************

Pomoże, pomoże

Niech kolega spojrzy trzy posty wyżej..

A co do SX3 to "podobno" uporali się z tym i zalecają nawet włożenie tego pliku spowrotem tam gdzie był

pozdr
bębniarz

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z MIDI w Cubase SX

Post autor: Tadeo » poniedziałek 05 wrz 2005, 21:53



Pomoże, pomoże

Niech kolega spojrzy trzy posty wyżej..

A co do SX3 to "podobno" uporali się z tym i zalecają nawet włożenie tego pliku spowrotem tam gdzie był

pozdr...

**********************


ODPOWIEDZ