Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: szkudlik » czwartek 06 paź 2005, 22:05

Witam



jak w temacie, dla informacji szanownych koleżanek i kolegów



powód - niestabilny jak domek z kart Co chwile się wiesza, często rozjeżdza się synchronizacja az do całkowitej utraty audio (nawet na kartach RME). Co gorsza - musiałem wyrzucic cały jedne projekt bo nagle pojawił się w nim jakis problem który powodował ze... że można go było otworzyć, modyfikować i w ogóle robić wszystko ale jakakolwiek próba ponownego save (czy też exportu czy czegokowiek innego) kończyła się zawieszeniem Cubase na twardo



Na forum Steinberga o tym jest bardzo głośno, ale sam steinberg dopiero niedawno przyznał że taki problem rzeczywiscie istnieje a nie został wymyślony przez marudnych uzytkowników. Poprawka jest obiecana, ale nie jest określona data wydania.



Powód problemu (w/g wspomnianego forum) - nie jest dkoładnie znany, najprawdopodobniej związany z obsługą HyperThreading i/lub wielu procesorów. Niekiedy - nie zawsze - wyłączenie HT w BIOSie pomaga, oczywiście kosztem wydajności.



To tyle. póki co mam jeszcze SX2 (który mi sie w zasadzie nigdy nie zwiesił) oraz za pomocą ghosta wróciłem z 3.1 do 3.0.


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Bartos » czwartek 06 paź 2005, 22:21

no pieknie...

i wyda czlowiek 3000 na program m.in. po to, aby byc caly czas up-to-date, aby wszystko sprawnie i bezproblemow chodzilo. a tu takie olewactwo klienta. wprost pieknie...

no coz. ale jak zrobili program, ktorego kilkadziesiat procent kodu jest zabezpieczeniem to sami sie pewno w tym bagnie gubią...



pozdr.

bjortos

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Kuma » piątek 07 paź 2005, 00:02

Póki co wstrzymuję się z upgradem - SX2.2 sprawuje się dobrze Chyba faktycznie dali ciała i ..pojechali na wakacje. Wczoraj czytałem na forum Haliona, gdzie ludzi też marudzą (ja akurat nie wyciskam wszystkich soków z Haliona, tak jak niektórzy "filmowi" na przykład to i nie narzekam specjalnie, chociaż super stabilny to Hal3 nie jest - wolę dwójkę), i tam niejaka Helge przepraszała za ciszę bo właśnie wróciła z wakacji, ale "już pracują nad tym i w listopadzie powinno być 3.2."

Co do Cubase na razie jest lista kroków które mogą pomóc pozbyć się problemów z najnowszą wersją: Wątek na Cubase.net



pozdr
bębniarz

Awatar użytkownika
Piotr31
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 21 gru 2004, 00:00

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Piotr31 » piątek 07 paź 2005, 11:23

Niech jeszcze zabezpieczeniem będzie podłączenie do lokomotywy to będzie stabilnie. Proponuję zdezerterować za ocean i przesiąść się na Sonara.
Jestem początkującym muzykiem amatorem, mam 34 lata

Data
Posty: 133
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 00:00

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Data » piątek 07 paź 2005, 13:05

Jeżeli ktoś pracował na wersji 2 i mu to chodziło to po co przesiadka na wyższą wersje? a wykorzysta się choć raz te wszystkie wodotryski w nowszych wersjach? czy muzyka przezto będzie ciekawsza? Nie bo to tylko narzędzie Nie ma co się podniecać coraz to szybciej wprowadzanymi nowymi wersjami programów bo to tylko wyciąganie pieniędzy od klientów. Producenci wymyślili sobie chytrze, że to klienci będą betatesterami (i jeszcze za to zapłacą producentowi!) wypuszczając nieskończony, niesprawdzony program, a potem jak użytkownicy będą powoli odkrywać błędy to siup-UPDATE. A za chcwilę pewnie wersja 4, a co tam i tak kupia...

Ale zaznaczam. To subiektywna opinia, więc nie wszczynać mi tu awantur ;0)

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Tadeo » piątek 07 paź 2005, 13:12

Mi na sx2 bardzo ładnie sie pracuje, jeszcze nigdy sie nie zawiesił. ciekawi mnie kiedy pojawi się sx4

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: szkudlik » piątek 07 paź 2005, 13:35

...Jeżeli ktoś pracował na wersji 2 i mu to chodziło to po co przesiadka na wyższą wersje? a wykorzysta się choć raz te wszystkie wodotryski w nowszych wersjach?

**********************



Dla mnie akurat BARDZO przydatna jest mozliwosc dodawania zewnetrznych FX oraz tworzenia paneli sterowania... genialne jest tez mixowanie instrumentow zewnetrznych w internal mixerze - automatyka oraz VST!!! i brak koniecznosci renderowania sladow MIDI przed exportem!!!!! - (co kiedys nie bylo mozliwe przez proste dodanie wejscia i podlaczenie do niego instrumentu - zdarzania MIDI musza byc wypuszczane z wyprzedzeniem rownym latencji + domixowywanie sladu przy exporcie audio). Niestety to ostantnie to juz jest tylko w 3.1...



Powiem to co mowilem kiedys - te zalety na pewno nie sa warte 600zl za upgrade, ale ze akurat SX3 wygralem w konkurisie to i sie przesiadlem. I teraz po malu zaluje, a kolejne projekty bede zaczynal w SX2 - przynajmniej do czasu wyjscia patcha.


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Markus » niedziela 23 paź 2005, 19:33

Próbowaliście nowy update?

3.1.1.944

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: JoachimK » niedziela 23 paź 2005, 19:58

Z tymi nowosciami od Steinberga jest niestety roznie i nieprzewidywalnie. Na kilka komputerow, z ktorymi mam do czynienia, gdzie sa Nuendo3x i Cubase SX3x, kazdy troche inaczej sie zachowuje. Powtarzalnosc w stabilnosci i zauwazalnych bledach byla do wersji 3.0.2.623. Po dalszych uaktualnieniach bywa roznie. Kazdy komp troche inaczej dziala, na jednych sie ujawniaja pewne bledy, na innych inne byki.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: Posiadacze Cubase SX3 - nie instalujcie SX3.1!

Post autor: Hubba » niedziela 23 paź 2005, 22:26

...Próbowaliście nowy update?

3.1.1.944...

**********************

Nawet dziala



Hubi


ODPOWIEDZ