Nasza muzyka...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: Jarut » poniedziałek 10 lis 2014, 10:54

Cieszę się ze mimo różnych gustów produkcja podoba sie Wam (pod "jakimś" względem, każdemu innym). Pozdrowienia
...

nie moja bajka ale - super sound i realizacja, gratulacje !!!!


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: DJOZD » poniedziałek 10 lis 2014, 19:57

...Myślę że z takim materiałem znajdziesz spokojnie swoje miejsce na polskim rynku muzyki komercyjnej ...

To bardzo miłe co piszesz, i mam nadzieję że również polscy słuchacze gotowi są przyjąć nieco bardziej alternatywny pop , a nie tylko ekstremalny pop. Spróbuje również zainteresować moją twórczością słuchaczy poza polską.



Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » poniedziałek 09 lut 2015, 11:20

Witajcie! Nie wiem czemu, bez żadnego komentarza został usunięty wątek, w któym rozmawialiśmy na temat naszej twóczości. Było tam sporo cennych uwag opartych na konkretnych przypadkach muzycznych, jestem pewien, że dla wielu osób był to ciekawy wątek. Jestem uzytkownikiem forum już od blisko 10 lat, fajnie gdybym dostał informacje dlaczego wątek zostaje usunięty chociażby z tego względu abym wiedział na przyszłość czego unikać. Takie ściaganie tematu bez słowa jest bardzo niemiłe. Chciałem jedynie zakończyć dyskusję jaka tam się nawiązałą i podsyłam link do ukończonej wersji utworu, o którym była mowa :


https://www.youtube.com/watch?v=o3jm6FyDAlE


I tyle w temacie, mam nadzieję, że jest nieco czytelniej wokalowo. Słychać, że to jeszcze nie to ale już zabieram się za następne utwory, nie mam sił siedzieć nad jednym utworem dłuzej niż dwa/trzy tygodnie :)


Pozdrawiam.


KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: KumiDr » poniedziałek 09 lut 2015, 12:26

Matko Boska Jezusie Święty, czym ja sobie uszy pokalałem przed chwilą.

laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: laser777 » poniedziałek 09 lut 2015, 13:46

...Witajcie! Nie wiem czemu, bez żadnego komentarza został usunięty wątek, w któym rozmawialiśmy na temat naszej twóczości.

Chyba regulamin został złamany.
Czasem tematy znikają ostatnio doradzałem koledze wybór nagłośnienia i tematu rano nie było a szkoda ) :
pewnie dlatego że kolega wystawił link aukcji a ja do tego zrobiłem anty reklamę tych produktów
O ile pamiętam regulamin to wiem że na forum nie można oceniać muzyki.Ale ludzie wrzucają linki więc cieszyłem że prawo forum nie jest takie surowe jak np na innych portalach gdzie nie wolno zakładać tematu który już był choć treść wygląda mniej więcej tak:

Jak zrobić to i to?

odp

Poszukaj sobie w googlach


Co do twojego kawałka jest spoko
Brzmi to bardzo naturalnie szczególnie perkusja fajnie pyka a miks jak najbardziej czytelny




Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » poniedziałek 09 lut 2015, 14:27

O ile pamiętam regulamin to wiem że na forum nie można oceniać muzyki.Ale ludzie wrzucają linki więc cieszyłem że prawo forum nie jest takie surowe jak np na innych portalach gdzie nie wolno zakładać tematu 


Witaj! Podejżewam, że poszło pewnie o jakieś kwestie regulaminowe lecz w mojej ocenie nic tam się nie działo bulwersującego. Na dobrą sprawę to magazyn i forum nosi nazwę ESTRADA I STUDIO. Zarówno estrada, scena (zwał jak zwał) a tym bardziej studio jest kojarzone z muzyką prawda? Studio nagrań powstaje do nagrywania muzyki a nie po to aby bez końca zgłębiac kwestie techniczne. Tutaj ktoś chyba odwraca kota ogonem. Tak samo w najczęstszym przypadku estrada jest dla artysty, który wykonuje muzykę. A co do oceniania utworów to przecież w EiS jest specjalna rubryka "Przyślij nam swoje demo" w któej robi się nic innego jak ocenia twóczość forumowiczów. Ale to tak btw. Mi właśnie chodzi o ocenienie i skomentowanie mojej twórczości gdyż nie mam absolutnie nikogo z kim mógłbym skonfrontować to co robię - jeżeli ktoś ma jakieś odczucia, jak KumiDr powyżej - napiszcie, mi jest to bardzo potrzebne. Nawet na Priv.


Chwała administratorom forum, że ten wątek (nasza muzyka)jest tutaj i ma siędobrze. Może zaszło podejrzenie o dublowanie tematów - wystarczyło napisać. Z mojej strony już wszystko ok, już się odbraziłem.


KumiDr: Wybacz! Istotnie temat utworu i on sam nie należy do lekkiego kalibru, przepraszam że nie uprzedziłem i naraziłęm Cię na dyskomfort :) Niniejszym ostrzegam każdego zainteresowanego - po przesłuchaniu można mieć traumę :)


Pozdrawiam wszystkich :)


laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: laser777 » wtorek 10 lut 2015, 11:55

 Witaj! Podejżewam, że poszło pewnie o jakieś kwestie regulaminowe lecz w mojej ocenie nic tam się nie działo bulwersującego.

Zauważyłem że niektóre tematy usuwają.A często jest tak że znika kilka tematów na raz więc podejrzewam że co jakiś czas robią segregacje. Czytałem regulamin ale jak nie jest przestrzegany to ja też postanowiłem nie do końca go przestrzegać.Nie sądzę że to zdublowany temat.Tematów o interfejsach i komputerach(jaki kupić?)
jest bardzo dużo i nadal cieszę się dużym zainteresowaniem.


Co do twojego miksu
Wydaje się że spełnia standardy poprawnego miksu.Po za tym brzmi bardzo naturalnie jak by to było zagrane na żywo,stopa z werblem fajnie pyka.Ale wydaje mi się że ten rap mógł by być ustawiony trochę głośnie.Co do basu i wszystkich detali musiał byś poznać ocenę innych użytkowników bo w pokoju gdzie słucham był remont
i akustyka(której tu nie ma) się zmieniła więc trzeba uczyć się słuchać on nowa

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » wtorek 10 lut 2015, 12:53

Zauważyłem że niektóre tematy usuwają.A często jest tak że znika kilka tematów na raz więc podejrzewam że co jakiś czas robią segregacje.




Z mojej strony wszystko ok. Pewnie Administracja ma jakiś szatański plan na swoją egzystencję - każdy taki ma, nie wnikam tylko sukcesów życzę. Czasem jednak odrobina dialogu z forumowiczami byłaby na miejscu :)


Co do twojego miksu


Dzięki laser, że przesłuchałeś numer. Żyjesz jeszcze więc nie było to takie straszne przypuszczam :) Istotnie z rapem miałem masę problemów, w sumie to z jednego względu. Pierwszy raz coś takiego robiłem, pierwszy raz "rapowałem" i pierwszy raz obrabiałem rapowany materiał. Znajomi zaklinali bym tego rapu nie umieszczał w tym utworze lecz postąpiłem inaczej tylko po to aby sie z nim zmierzyc, nauczyc czegoś i miec szersze spektrum umiejętności. Słabo jeszcze moim zdaniem siedzi ten rap, wokal główny też jeszcze nie jest perfekcyjny ale już przynajmniej wiem co trzeba zrobic aby był lepszy. Nie ma tutaj w rapie tzw. "dopowiedzi" stereo, dubli itp. Nie wystarczyło czasu. Na efekty jednak trzeba poczekac do następnego utworu.


Zapraszam do przesłuchania i komentowania w dalszym ciągu, kto chce sobie przeorac mózg - polecam. Ilośc wejśc na youtube mnie mile zaskoczyła, serwis zlicza cały czas oglądalnośc. Dziś jest pierwszy dzień, zobaczymy jaki wynik zrobimy choc jeszcze nawet oficjalna promocja nie ruszyła :)




Pozdrowienia dla forumowiczów!


Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: Goddard » wtorek 10 lut 2015, 14:47


https://www.youtube.com/watch?v=o3jm6FyDAlE


Piękna panna młoda! :)


To Twój wokal?. 


laser777
Posty: 373
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: laser777 » wtorek 10 lut 2015, 15:28

Rapu się łatwo nie obrabia bo ani z delayem nie możesz przesadzić ani z reverbem no i mikrofon też musi być możliwie najlepszy.Najlepiej by brzmiał na surowo.Ja akurat rapu nie obrabiałem nigdy ale miałem wokal gdzie zagęszczenie słów było bardzo duże i żaden efekt mi nie pasował.Zdecydowałęm się na dubla z wyciętym pasmem do 10kHZ i na tym dublu był reberb i delay. I nie był taki straszny ten Rap spokojnie dasz sobie radę jak będziesz to kontynółował
Jak byłem nastolatkiem to też chciałem rapować ale jak się nagrałem i to przesłuchałem to dałem sobie spokój i zająłem się podkładami.A teraz to już nawet rapu nie słucham ale kiedyś słuchałem 50 centa i polskiego rapu


ODPOWIEDZ