Sztuczna inteligencja a produkcja muzyki

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
tutejszy
Site Admin
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 14:04

Sztuczna inteligencja a produkcja muzyki

Post autor: tutejszy » poniedziałek 25 mar 2019, 18:06

witam,

ostatnio pojawia się coraz więcej informacji o tym, że sztuczna inteligencja wkracza do studia (https://estradaistudio.pl/mieszanka/300 ... image-3952). niby nic dziwnego, bo ten świat AI rozwija się niesamowicie dynamicznie ale z drugiej strony jak widzę, że Warner podpisał kontrakt z aplikacją, która ma w tym roku wyprodukować 20 albumów... to trudno to nawet skomentować (https://estradaistudio.pl/mieszanka/307 ... -aplikacja).

co o tym myślicie? może za jakiś czas człowiek w ogóle przestanie zajmować się tworzeniem muzyki, bo wyręczą go maszyny?

Awatar użytkownika
gores
Posty: 284
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sztuczna inteligencja a produkcja muzyki

Post autor: gores » środa 27 mar 2019, 21:44

Tak, boli mnie to lecz jest to nieuniknione. Moim zdaniem muzykę będą generowały algorytmy już za naszego życia i to masowo. Wszystko szlag trafi, sprzedawców sprzętu, oprogramowania, wtyczek a nie wiem czy nawet edukacji muzycznej. Nie trafia do mnie argument, że to nie będzie miało duszy, czy kto by chciał słuchać sztucznej muzyki. Sorry ale jeśli nie rozpoznasz na ucho, jakość będzie taka sama jak najlepszych twórców ludzkich to rynek to weźmie bo tańsze. Perspektywa stworzenia płyty mającej 10 utworów w cenie powiedzmy 120 zł jest takim argumentem, że wszyscy będziemy musieli spakować klocki. Inna kwestia to to, czy w takich warunkach komukolwiek będzie się chciało brać w tym udział. Skoro za minimalne koszty każdy na świecie będzie mógł generować po kilka płyt rocznie. Gigantyczny przesyt, niewyobrażalna ilość kontentu skutecznie zabije jakiekolwiek chęci do kształcenia się czy rozwijania w zakresie muzyki. Ewentualnie po to aby usprawniać algorytm tworzący lecz do tego potrzebna będzie prawdopodobnie albo garstka ludzi lub wręcz nie będą potrzebni ludzie. AI w założeniach ma sie samo doskonalić. I dostaniesz taką muzykę, że nie podskoczysz choćbyś miał studiować ten temat całe życie :D Bardzo dobra rozkmina i jak najbardziej słuszna i na czasie. Pozdro dla wszystkich!

ODPOWIEDZ